čtvrtek 16. srpna, 01:08 Svátek má Jáchym
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: Mona
Status: expert

Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:45

Vzpřímený muškát....takový ten obyč, růžový. Mám ho nějak vysoký, můžu ho teď seříznout, nebo mám počkat na jaro a hned ty odstřižky množit?

Převislý muškát. To samé...dlouhé holé výhony. Tedy na koncích kvetou, ale vyholují. Ostříhat?

Anglický muškát...osychající listy předpokládám obrat, taktéž napadené listy. Něco mi to ožírá, listy žloutnou a objevují se hnědé skvrny a pak list uschne. Není na něj venku už zima?

Zazimování...anglický domů, ostatní do sklepa?

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 90
  • Autor: pejsek
    Status: začátečník

Re: Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:54

Mono, já bych ten vysoký klidně řízla a dala odřezky zakořenit. Stejně tak převislý, ten se teď v srpnu (no už je skoro září sle to neva) řízkuje normálně.

Angl. muškát mi jeden taky takhle zlobí, ale určitě na něj není zima.

Jinak přezimuju všechny v chodbě-teplota okolo 10°C.

• Autor: Reklama

• Autor: Mona

Datum: 31.08.2006 11:02

pejsku...a ty zakořeňující muškáty mám zimovat také v té chodbě (u mne tedy veranda)?

• Autor: pejsek

Datum: 31.08.2006 11:08

Mono, jestli nestihnou zakořenit (kontroluju poodhrnutím substrátu) tak musí být v teplejší místnosti. Jinak by uhnily.

• Autor: anegnota
    Status: nováček

Datum: 31.08.2006 11:12

Mám zkušenost..tedy pokud máš tmavý chladný sklep.Muškáty na zimu vyrýt ze země,lehce otřást hlínu,zabalit kořeny do novin (balit muškáty tak po 5 kusech) a svázat provázkem a zavěsit do sklepa.Na jaře muškáty ostříhat..(podle oček,už jsou vidět nové výhonky) sestříhat kořeny,případné uschlé uplně.Na jeden den ponořit kořeny do vody a pak zasadit.Pokvetou jak o život.Samozdřejmě buď do volného záhonu nebo do truhlíku..hnojíme!

Lepší přezimování neznám.Tedy pokud je chceš přezimovat,jinak je lepší je vyhodit a na jaře koupit nové.

Datum: 31.08.2006 11:12

pejsku...aha. Jsem zvědavá, jak se mi to všechno na tu verandu vejde. confused smiley. Ty zakořeňující mimina nechám tedy doma...někde...nevím kde.grinning smiley

Kámoška přezimuje muškáty ve sklepě v úplné tmě. Moje teta taky. Tak pokud se mi ty starší rostliny nepodaří nacpat na verandu, budou také ve sklepě. Pak vám řeknu výsledek.winking smiley

• Autor: megi

Datum: 31.08.2006 12:00

S anglickým muškátem mám ty samé problémy ...Ale převislý a ty ,co jsou vyšší množíme už teď. Do truhlíku a máme je v místnosti ,kde je kolem 10-15°C.  Pejsku a Mono, ale sousedka má ang.muškáty letos nádherný a to téměř nehnojí a zaleje, když si vzpomene.... tak nevím confused smiley

• Autor: hespa

Datum: 31.08.2006 12:56

Anegnota Vítám tě,

thumbs downto je dobrá rada.Děkuju. Zimuju muškáty v garáži,společně s fuchsiema o dalšími balkonovkami,které můžou zůstat ve tmě. Bojuju tím pádem o každý kousek místa. Tohle mě nenapadlo i když jsem asi o tom někdy dávno slyšela. Ještě jednou díky.

• Autor: anny

Datum: 31.08.2006 13:01

Anegnoto,ako to myslíš zavesiť? To je nejak doležité aby boli zavesené?Nestačí ich len na niečo položiť?

Datum: 31.08.2006 13:34

anegnota...tak tenhle způsob ještě neznám. Díky, odzkouším.

• Autor: alika

Datum: 31.08.2006 14:22

Seznámila jsem se s paní, která také zimuje muškáty zavěšené a chci to zkusit. Říká, že se na jaře nevytahují za světlem a přitom , jak jsou zavěšené, tak neplesniví. Zdá se to rozumný.

• Autor: alika

Datum: 31.08.2006 14:27

Ju, ještě, hnědé skvrny a tím usychající listy jsem měla taky a pomohl postřik Baycor 25WP. Úplně se vyléčily, krásně kvetou, je mi líto, že je taková zima. Mají ještě tolik poupat, ta už asi nerozkvetou.sad smiley

• Autor: Neregistrovaný uživatel:
    móňa

Re: Lobelky

Datum: 26.11.2006 11:37

zdravi zacatecnik, nepatri to sem, ale jiste se vyznate - mam na balkone lobelky, neuveritelne kvetly, proste nadhera, byla jsem poucena, ze to jsou letnicky, no a vzhledem k mym zacatecnickym pestitelskym nulovym zkusenostem netusim, co s nimi dal, sem tam jeste kvetou, no a vypadaji tedy zive, poradte prosim, co s nimi dal, mam je ostrihat a dat nekam prezimovat nebo proste vyhodit, coz se mi nezda, protoze zive jsou. diky moc spinning smiley sticking its tongue out

Datum: 21.06.2007 17:29

Můj angličan...

• Autor: drahus

Datum: 21.06.2007 18:01

Mono, ten je! Já je neumím, mám jen obyčejé vzpřímené a převislé sad smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Co si kdo,kde objednává za k.. Balkon-moje jediná zahrada... Červení krasavci

A protože jsem zvědavá, co si kdo objednává u různých zahradníků,tak otvírám tuhle diskuzi.   Už nějak nenakupuju ale dám sem odkaz na pár vid

Autor: hespa - 03.01.2007 19:53
Rubrika: Zahradní povídání - Komentářů: 3295

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43

Pochlubte se červenolistými keři a stromečky...brala bych inspiraci pro další červeňáčky,mám jen tyhleBerberis Red PilarSambucus nigra Black LaceS.n.

Autor: amazonka01 - 04.05.2008 11:24
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 20
Galerie: Zvonkohra Zafúkané... Na stráži
  Zvonkohra
Autor: Libi - 15.11.2007 14:09
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 5
Zafúkané...
Autor: Otazka - 01.02.2010 21:35
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 28
Na stráži
Autor: Otazka - 29.12.2010 08:40
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 28
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.