sobota 20. dubna, 07:01 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mulčování trávou

Datum: 26.06.2007 09:55
 

Máte s tímto způsobem mulčování někdo zkušenosti?

Loni jsem všechnu posekanou trávu hrnula pod živý plot z ptačího zobu a zdálo se mi, že mu to prospívalo. Nerostl tam tolik plevel, drželo to vlkho. Ale je fakt,že po čase to vypadalo docela nevzhledně - taková hnijící tráva... Letos jsme to teda nedávali, ale plot nic moc. Pořád je pod ním sucho a je mnohem řidší, než loni.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 10:19
     
    Je to super i kolem stromů, jen malou radu: u kmínků stromků trávu odhrň (do lavóru), protože mě se stalo, že mi prasknul kmínek u meruňky a ta teď umírá a asi je to tím, že byla vysoko přihrnutá tráva, která hnila. Ta jinak chrání před vysušením, před přehřátím a tlením i hnojí.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčování trávou

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 10:26
     
    drahus: mě se tím řeší i to odvážení trávy ....
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 10:42
     

    JJ,u stromečků odhrnovat,a pokud to jde,tak nedávat naráz vyšší vrstvu,jen tak,aby stačila proschnout...

    Jinak ostružiny si za tři roky mulčování nastřádaly asi 50cm vrstvu a daří se jim neskutečně dobře,totéž maliny a angrešt (ten teda dělám do lavorku)

    Takže určitě mulčovat,i když to nevypadá nic extra eye rolling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 10:47
     
    Jsem také pro. Ale docela se bojím slimáků...ti se tam asi budou stahovat, ne?
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 10:49
     
    Moni, to taky vidím jako problém, ale oni si to vlhké místo najdou vždy, takže je to asi fuk. Zkusím to obsypat těmigranulemi, když to bude neúnosné.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 11:39
     
    Nebojte, když je teplo a vyšší vrstva, paří se to a slimeši zhynou bídnou smrtí přehřátím. Takový druh přehřátí rostlinám z nějakého důvodu nevadí
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 12:12
     
    drahus...fakt chcípou vedrem? Tak to by nebylo špatné...ušetřím sůl.grinning smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 12:18
     
    Mono, nevím, kecám, grinning smiley ale určitě se tam nezdržují víc. Do mulču jde vzduch a ten jim asi vadí, ne? pod kamenem to mají lepší. Hele, vyzkoušej to a uvidíš, ale nebála bych se toho. winking smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 12:25
     
    drahus...grinning smiley fajn. Zkusím jim tu saunu udělat.grinning smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 12:42
     

    Potvrzuji,v trávě ani slimák,pod mulčí ze slámy mívají polední spánek (zase tam hajzlíky najdu the finger smiley a mají se na co těšit )

    A sauna pod trávou je....ale asi by to fakt mohlo vadit jen stromečkům (ty nemám,nebo mám jen pidi,tak ty tam mají ten lavorek) křoviny saunu milují...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 13:16
     
    Moni, je fakt, že včera jsem dala plevel do igelitovýho pytle, nechala chvíli na sluníčku a pak koukám, ono se z toho skoro kouřilo! smiling smiley
     
  • Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 14:32
     
    Travou nemulčuju ani omylem je pak všude plno plevele a myším se pod ním moc líbí, naopak Dáša mulčuje a chválí si to ...je to asi věc názoru
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 22:48
     
    Anavi, neboj se, když dáš menší vrstvu několikrát po sobě tak to stihne proschnout a krásně chrání před vysušením (odpadá tím spousta práce se zálivkou) , odspoda to pak pozvolna tlí, minimálně roste plevel a poku se nějaký objeví tak se dá díky stálé vlhkosti lehce vytrhnout. Pokud mulčuješ trávou která nemá zralá semínka tak nehrozí zaplevelení. Ten mrcha plevel totiž roste stejně ať mulčuješ nebo ne . Pravda je, že když tráva uschne, nevypadá to dvakrát esteticky ale praktické to je v každém případě.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčování trávou

    Datum: 26.06.2007 23:39
     
    jajo, tak co se týká těch plevelů a jejich růstu pod mulčem z trávy, tak s tebou nemohu souhlasit. Jak jsem psala, loni jsem mulčovala trávou živý plot a byl pod ním sem tam malý plevel. Letos to tam bujelo jak divý a navíc to z té přeschlé půdy ani nešlo vyrvat. Musela jsem to nejdřív prolejt a pak to vyčistit, čehož následkem jsou pořádné puchýře na rukou angry smiley
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.