čtvrtek 18. dubna, 04:11 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Mulčovací kůra

Datum: 17.02.2007 17:40
 

Přidávala jsem dneska k tůjkám do truhlíků hlínu a pak jsem to chtěla obsypat mulčovací kůrou stejně jako minulý rok. Když jsem však otevřela načatý pytel s kůrou z loňského roku, tak jsem zjistila, že kůra jakoby poplesnivěla a když jsem ji rozhrábla, tak se sem tam objevilo drobounké zelené cosi, jako by něco vyrůstalo. Můžu jí ještě používat? Co když ji rozprostřu na velký papír a nechám ji proschnout?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Mulčovací kůra

    Datum: 17.02.2007 23:24
     
    Před proschnutím bych ji prolila roztokem hypermanganu ( x plísni ). Zelené bude asi horší ( mech, řasa ? )
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mulčovací kůra

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Mulčovací kůra

    Datum: 18.02.2007 14:06
     
    já bych řekla, že to asi raší nějaký mech, jasná světle zelená snítka mezi tou kůrou, když to propláchnu tím hypermanganem nebudu to mít fialové potom i v truhlíku, otázka je také do čeho to dát, abych to mohla propláchnout
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Mulčovací kůra

    Datum: 18.02.2007 18:40
     

    to libi.:

    Kůra sama o sobě nezplesniví.Ale je možné,že se objevilo podhoubí/mycelium/ nějaké houby.Pro ně je toto prostředí vhodné.Nemělo by to většině rostlin škodit,ale stačí na to vhodný fungicid/Proti houbám./Pokud si kupujete mulčovací kůru,hned ji zpracujte a neskladujte.

    JABRAKA

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mulčovací kůra

    Datum: 09.11.2007 12:05
     

    vy, co ji máte na záhonech - jak často dáváte novou?confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.