sobota 20. dubna, 07:35 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Status: nováček

Můj pejsek má předkus

Datum: 04.03.2008 13:01
 
Dobrý den

Mám problém můj pejsek má předkus pejsek je ale papíroví a bývalá majitelka tehdy ještě štěněte mi říkala že pejsek musí mí bonitaci a výstavy aby mohl byt uchovněn a mohl mít papírové štěňata. Je to principem? A co mám dělat aby byla chovná štěňata i pejsek?

Dekuji za odpověď Gabriela

E-mail: Gabi.Laznovska@seznam
 

Komentáře a názory

 
  • Status:

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 06.03.2008 09:46
     

    Pokud chceš, aby byl pes uchovněn, tak opravdu musí být zbonitován. Také musí mít nějaké výstavy. To, kolik těch výstav má mít pes, rozhoduje klub. U některých stačí jedna, u jiných dvě a více. To je různé.

    Pes má také horší pozici z toho důvodu, že jeden stačí na více fen, takže si majitel feny vybírá toho nej. Jinak řečeno, toho, který má nejvíce výstavních ocenění. A samozřejmě ne z nějakých oblastek, ale z mezinárodních výstav.

    Zkus zjistit přes chovatelku, jestli je předkus u vašeho plemene vylučující vada z chovu. Pokud ano, tak máš smůlu. Štěňátek s PP se od něj nedočkáš a ani pejsek nebude samozřejmě uchovněn. sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Můj pejsek má předkus

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 06.03.2008 12:02
     
    Ano, velmi záleží, co máš za plemeno. Zda je to rasa s "normálním" čumákem nebo se zkráceným. U těch druhých je snad nějaká benevolence, ale u "normálních" čumáků ti psa vyřadí z chovu. Taky záleží, jak velký předkus je vzhledem k věku psa. Jestli ještě roste, může se předkus upravit, protože psům roste hlava jinak rychle, než spodní čelist. Pokud chovatelka prodala štěně s vizí uchovnění, dala jsi zřejmě nemalý peníz a tak můžeš psa reklamovat a žádat psa jiného nebo razantní slevu. Sice se jedná o živé zvíře, ale v zákoně se jedná o "věc" a tak na něj platí "záruční doba" a je také dva roky a předkus je věc výlučně dědičná. Tak se nedej.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 06.03.2008 14:18
     

    drahus, tak když jsme chtěli smetanového a zůstal tmavý, dva mu budou až v květnu, můžem ho taky vrátit??? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Ne, ne, toho by páníček nedal ani za milion...winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 06.03.2008 21:04
     

    Už tě vidím, jak vracíš svojeho miláčka winking smiley

    Jedna feťačka mi nedávno řekla velikou pravdu, že se dá láska koupit - v podobě psa a je to ta nejvěrnější a nejobětavější láska, kterou si lze představit a je za peníze..... !!!

     
  • Status:

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 07.03.2008 08:17
     

    Drahuš pořiď si přírodní plemeno a poznáš, že to až tak pravda není.

    Jejich lásku si musíš "zasloužit", ale pak je to doživotní ! winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 07.03.2008 11:33
     

    Já vím, dobrouš je taky velmi hrdý a nic nespravedlivého neodpustí, ale jak říkáš - pak je to na život a na smrt.

    Jednou jsem v útulku viděla dobrmana. Všichni pejsci se u mříží dožadovali pozornosti a jako by říkali: "Vem si mě, vem si mě". Dobrman tam stál bokem, dál od mříží, koukal do nekonečna, jako by tam byl sám a ani se nehnul a měl uslzené oči. (Zemřel mu páníček a rodina ho nechtěla) Trhalo mi to srdce, ale nemohla jsem ho vzít , protože jsme už měli našeho a asi by se zabili....

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Kateřina Nowinská

    Re: Já mám předkus

    Datum: 20.09.2010 09:07
     

    coffe smiley Dobrý den, Já mám předkus co s tím mám udělat? prosím poraďte mi je to nutné!!please smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Můj pejsek má předkus

    Datum: 20.09.2010 09:21
     

    Jsi pes???Jestli ne,tak bych zkusila zubařeeye rolling smiley eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.