čtvrtek 25. dubna, 07:17 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Motta, citáty, myšlenky, výroky

Datum: 04.05.2010 20:27
 

Občas na nějaké moudro narazím a duševně se jím nabažím. Mám ráda jejich hloubku. Jaké motto máte rádi a co jste kde přečetli k zamyšlení.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 15
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 11.04.2017 16:57
     

    10 CITÁTŮ SIOUXSKÉHO INDIÁNA, KTERÉ VÁS DONUTÍ SE ZAMYSLET NAD „MODERNÍ“ SPOLEČNOSTÍ

    Luther Standing Bear byl náčelník kmene Oglala Lakota, ale rovněž i spisovatel, filosof, učitel a také herec známý ve 20. století.

    Byl vychováván v internátní škole a uměl dobře anglicky, což mu umožnilo být jakýmsi prostředníkem mezi dvěma civilizacemi. Bojoval za práva rodilých indiánů a snažil se změnit vládní přístup vůči nim. Před svou smrtí vydal 4 knihy, ve kterých propagoval indiánský životní styl.

    Zde je 10 jeho citátů, které vás přinutí zamyslet se nad „moderní“ společností:

     

    1) Vychloubání se a přehnané manýry nikdy nebyly vnímány jako slušné. Přehrávání bylo považováno za nečestné a ti, kteří neuměli mlčet, byli považováni za drzé. Konverzace nikdy nezačala ve spěchu nebo jen tak bezdůvodně. 2) Děti byly učeny prokazovat slušnost skrze činy a nikoli slova. Neměli dovoleno odmlouvat starším, vstupovat do řeči nebo se někomu vysmívat. 3) Mlčení nebylo bráno jako urážka. Naopak. Drželi jsme se pravidla, že myšlenka předchází slovo. V období smutku, smrti nebo neštěstí se ticho považovalo za vyjádření respektu. 4) O velkých pláních, krásných kopcích a potocích jsme nepřemýšleli jako o „divočině“, jak přírodu nazývali bílí lidé. Pro nás byla Země hojností a požehnáním “Velké Záhady“. 5) Lidé z mého kmene žili se vším, co je obklopovalo, v lásce a míru. Zem, nebe a vodu považovali za aktivní principy, zvířata a ptactvo jim bylo přítelem a stejně tak i cizí lidé jim byli bratry. 6) Láska je záhadou bytí, dává nám důvod a schéma naší existence. 7) Pro lidskou kůži bylo dobré dotýkat se země. Staří lidé seděli vždy na zemi a chodili bosí. Spojení s půdou dovolovalo uvědomit si spojitost s ostatními. 8) Svět byl knihovnou a kameny, listy, tráva i zvířata byly jejími knihami. Naučili jsme se žít se zákony přírody a uctívat její krásu. Cokoli nás pokořilo, dali jsme do nápravy co nejvíce úsilí, ale nikdy jsme si nestěžovali. 9) Věděl jsem, že pokud se lidské srdce vzdálí přírodě, zahořkne. Pokud totiž člověk ztratí respekt pro rostoucí a žijící, brzy ztratí úctu i k samotným lidem. 10) Civilizace mi byla vnucena…bohužel ale bez lásky, pravdy, upřímnosti a štědrosti.


     
  • Autor: Reklama

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 19.04.2017 11:50
     

    "MOJE DESATERO OMYLŮ"


    1. Chyby jsou nepřijatelné. Pokud nějakou udělám, znamená to, že jsem neschopná.

    „Myslím si opak. Chyby v životě jsou důležité proto, abychom se stali rozumnějšími, odvážnějšími, schopnějšími. Vzít si muže jen proto, že mě k tomu násilím donutil, byla chyba, která ve mně naopak objevila schopnost od muže, který mi ubližuje, odejít."

    2. Když se mnou někdo nesouhlasí, je to osobní útok vůči mně.

    „Když jsem utekla od muže, byla jsem ta špatná. Přitom si myslím, že hlavní důvod, proč lidé v životě selhávají, je ten, že poslouchají své přátele, rodinu a blízké, a potom se snaží o něco, co jim samotným není vlastní a co je činí nešťastnými.“

    3. Abych byla šťastná, potřebuji, aby mě lidé měli rádi.

    „Ne. Abych byla šťastná, potřebuji především to, abych si mohla vážit sama sebe. Nikdo jiný nežije můj život. A já nikdy nebudu nikomu jinému sloužit k tomu, aby si na mně kompenzoval mindráky a jen proto byl sám šťastný.“

    4. Moje hodnota vychází z toho, co si o mně jiní myslí.

    „Ne. Moje hodnota vychází z toho, co si o sobě myslím sama. Už nikdy si nenechám namluvit, že za nic nestojím, někým, kdo ve skutečnosti sám nestojí za to, abych mu naslouchala.“

    5. Pokud nemám žádný intimní vztah, jsem naprosto sama.

    „Naopak. Teprve ve chvíli, kdy jsem přestala spoléhat na to, že se snad partner promění, prohlédne a bude mi oporou, jsem zjistila, že první a nejdůležitější oporou pro sebe mohu být sama. Stačí, když se přestanu spoléhat na někoho, v jehož zájmu to poslední je moje štěstí.“

    6. Neexistuje žádná šedá zóna. Štěstí je bílé a neštěstí černé.

    „Myslím si opak. Všechno v životě má bílou i černou barvu. Stačí si na to jinak posvítit, jinak se na to podívat. Uspět v životě neznamená nikdy neudělat chybu, nýbrž nikdy tu samou chybu neopakovat. Pak zjistíme, jak moc nám chyba prospěla. A že černé se změnilo v bílé pouhým úhlem našeho pohledu.“

    7. Nic v životě nemůže být tak, jak si přeji.

    „Bije Tě, to víš, je to chlap, musíš to vydržet, tak už to na světě chodí – to jsem slýchala dlouhé roky. Mě ale nezajímá, jak to na světě chodí. Můj svět není to, pro co se rozhodnou jiní. Já mám svůj svět. Rozhodla jsem se snít tak, jako bych měla žít navždy, a žít tak, jako bych měla zemřít zítra. Proto jsem utekla od muže, i když jsem si v devětatřiceti letech mohla připadat stará, bezprizorní a nad hrobem. A život od té chvíle začal jít přesně tak, jak jsem si přála. Přestala jsem se totiž bát o výsledek – začala jsem si ho sama vytvářet.“

    8. Dokud výsledek není dokonalý, je to neúspěch.

    „Odešla jsem jen s uzlíčkem věcí. Ve chvíli, kdy opilý usnul. Neměla jsem nic – zdálo by se. A přesto jsem si odnášelo všechno, co jsem potřebovala – sílu a odhodlání všechno překonat. Nebyla jsem v dokonalé situaci, přesto to stačilo. Nečekala jsem na dokonalou dobu, jak mi napovídal rozum. Rozum nás dostane z A do B, ale představivost nás dostane kamkoli.“

    9. Cokoli špatného se mi stane, je moje vina.

    „Když mi do života vstoupil manžel a tyranie, myslela jsem si, že já jsem ta, která se něčím provinila, a nyní za to pykám. Všechno se změnilo v okamžiku, kdy jsem si toto přestala myslet – a začala jsem raději řešit, jak s tím, co se stalo, naložit. Jakmile jsem od manžela odešla, to špatné najednou z mého života zmizelo a s tím i pocit viny. Nejspíš to špatné i ten, kdo se proviňoval, byl můj manžel, když to za mnou nešlo.“

    10. Co se jako pravda ukázalo jednou, je pravdou napořád.

    „Myslela jsem si, že mi druzí ubližují proto, že jsem slabá a ubližování si zasloužím. Ve chvíli, kdy jsem tyto lidi opustila, se ukázalo, že jsem mnohem silnější, než mi druzí dávali pocítit. Co bylo pravdou, přestalo pravdou být. Stačilo jen z toho, co se děje, učinit minulost.“


     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 20.04.2017 10:08
     

    tak tady jsem se dost našla...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 10.10.2017 14:21
     
    22279947_1579174338770895_6236609053866245020_n.jpg
    Další fotografie:

    .

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 10.03.2018 17:02
     
    20180225_073948.jpg

    nadčasové...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 10.03.2018 18:04
     
    29026222_1295349523898640_4345209772165342752_n.jpg

    jo , a tohle je velmi aktuální spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 10.03.2018 21:23
     

    grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 11.03.2018 09:25
     

    thumbs down thumbs down thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 12.03.2018 14:41
     

    Ženu svého života poznáš podle toho, že tě neopustí, i když zjistí jakej jseš debil...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 16.03.2018 10:00
     
    29261162_1832522416778821_5538758140300053252_n.jpg

    .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 13.04.2018 12:14
     
    30689033_1312971918804393_9038670408559099904_n (1).jpg

    Utop dnes všechny své obavy!
    Dnešní obavy Ti nevyřeší zítřejší situaci. Jen vezmou dnešní klid.
    Neobávej se ničeho. Raději energii, kterou vynaložíš na své obavy, vlož do spojení se s anděly, které poprosíš o ochranu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.04.2018 12:39
     
    30738786_10209691443557069_1071570146801221632_o.jpg

    ,

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (18.04.2018 12:42)
     
  • Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.04.2018 13:36
     

    Spike, tak za tohle by tě faráři nepochválili. grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.04.2018 18:21
     

    Já od nich pochvalu nepotřebuji. Ale správný farář by měl pochopit i tohle a uznat, že je to vtipné. winking smiley

    A když budu hledat cestu k bohu, nebudu k tomu potřebovat prostředníka.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (18.04.2018 18:22)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.04.2018 22:28
     



    SPIKE napsal(a):

    Já od nich pochvalu nepotřebuji. Ale správný farář by měl pochopit i tohle a uznat, že je to vtipné. winking smiley

    A když budu hledat cestu k bohu, nebudu k tomu potřebovat prostředníka.

    Spike, my takového faráře měli, i když do kostela nechodím a věřím spíš na "matku přírodu" než cokoliv jiného, bylo mi ctí (tohle nepíšu ironicky, myslím to vážně) ho poznat a setkat se s ním při různých příležitostech. Nesmírně vzdělaný, chápavý či spíše empatický, násilně nepřesvědčující, vstřícný, vtipný, mladý ... ech, už asi té chvály stačí ... jenže byl představenými odvelen dělat "feldkuráta" našim vojenským zahraničním misím. To co do naší farnosti nastoupilo po něm, vystřídalo se jich již několik ... hanba mluvit ( a to říkají i někteří věřící, co kostel navštěvují a nebojí se to říct). Jooo a kdysi dávno, to jsem byla ještě dítě, byl zde na farnosti také starý pán, říkalo se mu "pan rada" , ale nikdo nežije věčně, ani faráři ne.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.