čtvrtek 28. března, 18:12 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Arturka
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Motta, citáty, myšlenky, výroky

Datum: 04.05.2010 20:27
 

Občas na nějaké moudro narazím a duševně se jím nabažím. Mám ráda jejich hloubku. Jaké motto máte rádi a co jste kde přečetli k zamyšlení.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 15
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 06.10.2016 13:14
     
    steve-jobs.jpg

    Poslední slova Steva Jobse
    (zveřejněno dne 13.11.2015)


    Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl.

    Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.

    Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě, a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím, jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí…

    Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství.

    Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě, si nemůžu vzít s sebou.

    Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jděte tam, kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou.

    Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho, kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty ~ život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst ~ Kniha zdravého života.

    Bez ohledu na stadium života, v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní.

    ~ Steve Jobs

     
  • Autor: Reklama

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 06.10.2016 13:15
     
    14519876_898451753622349_7538366341627367702_n.jpg

    smiling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 10.10.2016 20:46
     

    tohle se určitě bude líbit

     

    Milujete pivo? Kdo by ho neměl rád. A tady je hned několik důvodů, proč byste ho nejen neměli vyřazovat ze svého pitného režimu, ale měli byste ho konzumovat dokonce co nejvíce!

    1. Protože díky kyselinám a vitamínům, které obsahuje, budete mít dokonalou pleť.

    2. Protože pivo neobsahuje tuk ani cholesterol, takže je vlastně ideální při dietě.

    3. Protože v pivu obsažené minerály dodají lesk a sílu vašim vlasům.

    4. Protože půllitr piva něco váží, tudíž při pravidelném zvedání sklenice posílíte svaly na rukách.

    5. Protože chmel funguje jako sedativum, takže uvolní vaše nervy, když zrovna budete ve stresu.

    6. Protože ohřáté pivo smíchané s medem funguje jako dokonalý lék proti chřipce.

    7. Protože jeho pravidelné popíjení vás ochrání před infarktem.

    8. Protože je vědecky dokázané, že lidé, kteří pijí jedno velké pivo denně, žijí déle.

    9. Protože díky pravidelné konzumaci tohoto nápoje už na nic nezapomenete, pivo totiž údajně zlepšuje paměť.

    10. Protože vás dokonalé zasytí. Je to přeci tekutý chléb.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 10.10.2016 21:58
     

    a něco pro abstinenty

    10 důvodů, proč jíst hodně jablek

    1. Protože jablka posilují imunitu, což by se vám během sychravých podzimních dnů mohlo hodit.

    2. Protože jsou relativně levná, takže na nich finančně nevykrvácíte.

    3. Protože jablka jsou plná antioxidantů, tudíž fungují podobně jako elixír mládí.

    4. Protože mají docela málo kalorií, proto se vám budou hodit při hubnutí.

    5. Protože když si dáte jablko před spaním, nemusíte si už čistit zuby, jablko totiž pohltí všechny nečistoty i bakterie.

    6. Protože obsahují 85 % vody, nemusíte tedy už během dne tolik myslet na pitný režim.

    7. Protože obsahují látky, které podporují činnost mozku, což může znamenat, že budete zase o něco chytřejší.

    8. Protože po nich budete spát jako miminko, jelikož jablka v sobě ukrývají takové množství ovocného cukru, které zůstává v krvi a zajistí vám tak nerušený spánek.

    9. Protože po nich budete mít krásnou a zářivou pleť.

    10. Protože jablko je prostě lék na všechny neduhy.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.10.2016 12:58
     

    Je lehčí získat odpuštění než svolení. smoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.10.2016 15:18
     

    Hano, jak k čemu.Ty žádáš něco na stavebním úřadě? grinning smiley Doma na tom profituju stále. Než bych se dočkala odsouhlasení některých věcí, tak je udělám. Pak už sa tím nic jinýho nejde, tak co může druhá půlka dělat.Přece nebude nadávat do smrti. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (18.10.2016 15:21)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.10.2016 23:22
     

    i dodatečné stavební povolení je snazší než to řádné - nebo aspoň bylo,

     
  • Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 21.10.2016 12:42
     

    Tohle musím dát, když už jsem byla v těch kočkách. Je i o dalších zvířatech. Tak dám sem.Fakt mě pobavilo.

    „Pes k člověku vzhlíží, kočka ho přehlíží a prase ho považuje za rovnocenného partnera.“
    – Winston Churchill

    .

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 31.10.2016 10:52
     

    Dobré víno tvoří dobrou krev,
    dobrá krev je předpokladem dobré nálady,
    dobrá nálada přináší dobré myšlenky,
    dobré myšlenky dávají vzniknou dobrým skutkům,
    dobré skutky dělají ČLOVĚKA ČLOVĚKEM.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 07.11.2016 18:41
     

    Hodnotový svět po celé generace znal tzv. sedmero hlavních hříchů:

    * pýchu
    * lakomství
    * závist
    * hněv
    * smilstvo
    * nestřídmost
    * lenost.

    Postupem času se jejich obsah proměnil do dnešní podoby:

    * z pýchy se stalo zdravé sebevědomí;
    * z lakomství zákon ekonomiky;
    * nestřídmost se povýšila na vyšší životní úroveň;
    * závist v boj o spravedlnost;
    * hněv ve zdravou reakci na nekorektní jednání druhých;
    * smilstvo v prevenci proti neurózám;
    * lenost se proměnila ve výraznou a chronickou tendenci odkládat

    plnění povinností a úkolů na pozdější dobu

     

    Díky této moderní nomenklatuře zbavil se starý kontinent těžkých hříšníků.

    Připočteme-li k tomu ještě jiné, dnes už málo známé, skoro archaické pojmy jako
    hulvátství, které se změnilo ve svobodu projevu,
    okrádání definované jako svobodný trh,
    zanedbanou výchovu děti jakožto tvorbu vlastního názoru potomstva,
    neúctu k tradici proměněnou ve vítězství zdravého rozumu a
    likvidaci pozitivních hodnot jakožto zbavení se předsudků,

    nacházíme se v aktuálně nám známém prostředí uprostřed Evropy.

    K tomu dodám, že
    svoboda se povýšila na svévoli jednotlivce,
    tolerance se proměnila v ustupování zlu

    a korektnost v povinný názorový koridor.

     
  • Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 07.11.2016 22:12
     

    Korektnost je už téměř rovna cenzuře let minulých a kritizovaných.A v myšlení lidí vytváří stavy jako v minulosti. Že z nás stále někdo dělá vola. Rozdíl je v tom, že tenkrát to nikdo nevyvracel a mlčelo se o tom. Teď nás přesvědčují, že to není pravda.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 17.11.2016 23:19
     
    15094401_1427471497280287_1875020477329905564_n.jpg

    DESATERO LÉKAŘE JANA HNÍZDILA:

    1. Nevěřte slepě lékařům. Naslouchejte signálům těla. Nemocí vám hlásí, že tímto způsobem už dál žít nemůžete.
    2. Převezměte zodpovědnost za vlastní zdraví. Nespoléhejte na zázraky medicíny. Restart už se nemusí podařit.
    3. Žádná instituce vám klidné stáří nezajistí. Pečujte o své rodiče. Vychovávejte děti k tomu, aby pečovaly o vás.
    4. Nespoléhejte na peníze. Udržujte dobré vztahy rodiny a přátel. Mějte rádi sebe i ostatní.
    5. Zkuste žít alespoň jeden den bez elektrospotřebičů. Pokud nastane kolaps, budete připravení.
    6. Neposlouchejte projevy politiků. Šíří zdraví nebezpečné negativní emoce. Když se objeví na televizní obrazovce, přepněte na přírodovědecký program.
    7. Chraňte životní prostředí jako sami sebe.
    8. Práce, která přináší uspokojení vám a prospěch co největšímu počtu lidí, je nejzdravější.
    9. Zdravá strava sama o sobě nestačí. Neméně důležité je, kdy, jak a s kým si jídlo vychutnáte. Občasný půst vám jen prospěje.
    10. Sportujte pro radost. Nehoňte se. Stejně se nedohoníte.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.11.2016 09:43
     

    To desatero se mi moc líbí, i názory dr.Hnízdila. V současné době nejvíce bod č.6 winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.11.2016 13:00
     

    tak u mně bod č. 6 fakt nefunguje, přírodovědné programy a v nich obsažené ekoteroristické názory mne umí taky rozpálit do běla. smoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Motta, citáty, myšlenky, výroky

    Datum: 18.11.2016 15:35
     

    Já bych vzhledem k někdy pochybné kvalitě občas korektních přírodovědeckých programů, modifikovala bod 6 do podoby Když se objeví..., jděte do přírody. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.