čtvrtek 28. března, 19:03 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Montbrecie,alstromérie

Datum: 07.03.2007 09:20
 

Včera jsem neodolala a koupila jsem si několik cibulek montbrecie (Crocosmia crocosmiiflora - Lucifer). Máte s ní někdo zkušenosti a praktické rady? Na sáčku píší vysadit v dubnu či květnu na sluné stanoviště. Na podzim vyjmout způdy a skladovat v písku či v rašelině. Jelikož zahrádka letos pravděpodobně nebude, zkusila bych ji zasadit, do některého z těch velkých dřevěných truhlíků na terase. Na sáčku je uvedená výška 50 cm, na str. [www.garten.cz] 80 cm a na [www.abecedazahrady.cz] mezi 50 - 80 cm, tak jsem zvědavá, co mi vyroste.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (22.01.2008 19:59)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 07.03.2010 19:42
     

    jajo, já bych je nevyndávala. Myslím, že gabča ani hanela to taky nedělají a nechávají je v zemi... Buď to vyjde nebo ne. Mělas to risknout a nechat je. confused smiley Škoda.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Montbrecie,alstromérie

     
     
  • Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 07.03.2010 19:44
     

    Já musela předělávala jsem to před barákem a šlo všechno ven.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 13.09.2014 20:27
     
    dsck02704 (13).jpg
    Další fotografie:

    Tak já je zase vyndávám. Letos je mám nový od jedný paní, ty moje se postupně tak nějak vytratily. eye rolling smiley

    Přitom, co jsem obdarovala ségru, tak se ji nádherně rozmnožily.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 13.09.2014 21:05
     

    Jako v parku flower smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 14.09.2014 09:11
     

    Gábi, jako vždy paráda love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 14.09.2014 09:26
     

    Když jsme byli loni na Šumavě v penzionu pod Špičákem, paní tam měla obrovské trsy montbrecií a říkala, jaký je to plevel, že každé jaro jich kbelík vyhazuje, když pleje záhony. Prostě jí v zimě zapadají spoustou sněhu a ten je ochrání před mrazem, takže jí velmi dobře prospívají. Dala mi jich spoustu. Zasadila jsem je, ale my sníh nemáme a na jaře nevylezla ani niť sad smiley Takže bych se jich na horách nebála. Sníh je dobrá peřina. Šumava je vyhlášená svými mrazy a studeným prostředím a přes to je má nádherné a samozřejmě je nechává v zemi ani nevěděla, že by se vyndavat měly grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 14.09.2014 15:51
     

    Drahuško, já je loni nevyndala...jaksi nebyl čas stydlin smiley a přesto letos byly krásné. Jen se divím, že Gabče kvetou nyní, ty moje někdy koncem července. confused smiley Mám je červené.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 14.09.2014 15:55
     



    Missi napsal(a):

    Drahuško, já je loni nevyndala...jaksi nebyl čas stydlin smiley a přesto letos byly krásné. Jen se divím, že Gabče kvetou nyní, ty moje někdy koncem července. confused smiley Mám je červené.

    Pokud je vyndáváš ze země, je kvetení opožděné. Jsem je vsadila někdy v květnu a než vylezly......

    A letos byly krásné, protože nebyla žádná zima. Ale kdo to má tušit. Je to prostě hop nebo trop. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 24.06.2023 20:32
     
    356044231_233324459464123_728499964837177712_n.jpg

    Zdá se, že moje montbrécie se krásně zabydlely. Jsou mnohem pěknější, než loni, kdy jsem je kupovala. Kvetly pozdě a jen asi 2-3.

    Tohle je první letošní poupátkový výhonek, ale koukala jsem na další a taky se začínají obejvovat poupata. Těším se, až jich pokvete víc najednou. Potom teprve vyniknou. love smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 25.06.2023 06:35
     

    montbrecie Lucifer mám roky v zemi - zem je porostlá pomněnkovcem . tak jsou chráněné . letos je jich docela trs. ještě ale nekvetou..

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 06.07.2023 22:06
     
    357466221_241017155361520_6726289957216350622_n.jpg

    Z montbrécií mám letos opravdu velkou radost. Jsou vysoké přes metr a pokvetou asi úplně všechny. Je to už krásný trs zeleně a tamvých rudých květů.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 06.07.2023 23:55
     

    Já mám od podzimu miminko Lucifera. Asi dva zelené stvoly. Nepokvete, ale roste hezky a nic ho neokusuje.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 07.07.2023 07:30
     

    jak už jsem psala- Lucifera mám několik roků. nevyndávám na zimu, ale zem je porostlá pomněnkovcem ,takže jsou cibulky chráněné .. jinde mám u lilií ještě asi dvě rostliny a ty jsou bez ochrany , taky se jim daří . ještě nekvetou .

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.