čtvrtek 25. dubna, 01:35 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Montbrecie,alstromérie

Datum: 07.03.2007 09:20
 

Včera jsem neodolala a koupila jsem si několik cibulek montbrecie (Crocosmia crocosmiiflora - Lucifer). Máte s ní někdo zkušenosti a praktické rady? Na sáčku píší vysadit v dubnu či květnu na sluné stanoviště. Na podzim vyjmout způdy a skladovat v písku či v rašelině. Jelikož zahrádka letos pravděpodobně nebude, zkusila bych ji zasadit, do některého z těch velkých dřevěných truhlíků na terase. Na sáčku je uvedená výška 50 cm, na str. [www.garten.cz] 80 cm a na [www.abecedazahrady.cz] mezi 50 - 80 cm, tak jsem zvědavá, co mi vyroste.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (22.01.2008 19:59)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Montbrecie

    Datum: 07.03.2007 10:25
     
    Libi...ty se mně moc líbí a už dlouho mám na ně zálusk. Ale ještě jsem se k tomu nedostala. Takže neporadím...naopak, ty to zkus a pak nám dej vědět, co a jak. A přidej fota.winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Montbrecie

     
     
  • Status: expert

    Re: Montbrecie

    Datum: 12.03.2007 21:09
     
    Pár jsem jich dostala od JaninkyH z Livingu, už jsem je zasadila doma abych je přirychlila, zatím jsou v klidu.Moc se mi líbí jen ni vadí vyndívání na zimu
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Montbrécie, alstromérie

    Datum: 30.08.2007 13:31
     

    Jak jsou náročné tyto druhy květin na pěstování???

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 31.08.2007 14:44
     
    fakt je nikdo nemáte???confused smiley eye popping smiley
     
  • Status: expert

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 31.08.2007 15:15
     
    Montbrécie jako mečíky na jaře zasadit a na podzim vyndat a v suchu a chladnu přezimovat jasou OK
     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 09.11.2007 13:05
     
    Anavi - já jsem loni montbrécie nechala i přes zimu venku a letos je tam taky nechám, se mi nechce je uklízet do sklepa eye rolling smiley. Tak jak letos, ještě nekvetly ....
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 09.11.2007 13:41
     
    hanelo, jsou nádherné!thumbs down
     
  • Autor: hana
    Status: začátečník

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 10.11.2007 16:38
     
    tak se mi zdá že jsem dostala cibulky této kytky letos od známé,nevěděla jak se jmenuje,ale říkala že je mám dát do zahrádky a že na jaře znovu vyraší tak jsem zvědavá potom dám fotku pokud nezmrznou jestli to bude onaeye popping smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 10.11.2007 18:06
     
    Tak montbrécie je to!! Já to nedávno viděla v jedné zahrádce a dost se mi to líbí. Asi do toho půjdu... winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 21.01.2008 09:50
     

    Moni, já si objednala od Basíka směs drobnokvětých montbrécií, zkusím je. Na zimu je určitě nechám v zemi,buď to přežijí nebo ne. Tak uvidíme.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrécie, alstromérie

    Datum: 07.03.2010 15:11
     
    Mona napsal(a):
    Tak montbrécie je to!! Já to nedávno viděla v jedné zahrádce a dost se mi to líbí. Asi do toho půjdu... winking smiley

    Monči, máš je? Koukám k Basíkovi, asi si objednám ty žluté.. dala bych je do nádoby. Mají se sázet na konci března, snad to do té doby pošle... confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.03.2010 15:25)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 07.03.2010 15:25
     

    [www.bakker-cz.com]

     

    Nikde nemůžu najít, jak hluboko sázet... asi 4 cm pod zem???

    [www.zahrada.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 07.03.2010 15:28
     

    Tak jsem našla přímo tady na Weeku info od gabči: proč já vůbec lezu někam jinam??? grinning smiley

     

    Něco málo o pěstování zde :

    Pěstování Hlízky nejsou zcela mrazuvzdorné a proto se vysazují až na jaře (IV.) Lze doporučit předpěstování rostlin. Hloubka výsadby by měla být 5 - 8 cm a vzdálenost mezi hlízkami 10 - 15 cm. Rostliny prospívají v živné propustné půdě na teplém chráněném stanovišti. V našich podmínkách je vhodné hlízky každý rok vyjmout z půdy a skladovat v suché chladné místnosti. Pod dobrou přikrývkou by v nejteplejších oblastech mohly přezimovat i v zahradě.

     
  • Status: expert

    Re: Montbrecie,alstromérie

    Datum: 07.03.2010 15:39
     

    Ivčo mohla jsem Ti je dát já jich nechla tak půl tašky zmrznout, nechci už nic na podzimní vyndavání

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.