pátek 19. dubna, 18:32 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 22:39
     

    Kuklík jsem dostala od pospíška, neúnavně kvete téměř od jara love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 22:44
     

    No právě. Má u mě za jedna thumbs down

    Vedle něj si vysoce cením šalvějí. Jsou nádherné. Mám je teprve 2 roky, takže zatím nemůžu posoudit jak zimy (ta letošní nebyla tak krutá), ale udělaly krásné široké keříky a kvetou stále.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 22:45
     

    Těšila jsem se na vysoké, ale mám nějaký nižší druh, skoro je zadusily levandule confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 22:48
     

    Ivčo a víš názvy?

    Já mám 2 nižší - mezi 35-40 cm (bílou a modrou) a pak okolo 50-60 cm tmavě modrou. Nemůžu se rozhodnout, která z těch modrých je hezčí. Obě jsou totiž překrásné. A to jsem objednávala pokaždé stejnou. Ta jedna je tedy nějaká záměna, ale jsem za ní ráda smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 22:50
     

    nevím, koupila jsem kdysi jednu a rozdělila na tři trsy.

     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 29.09.2013 09:13
     
    p9280352.jpg
    Další fotografie:

    Už začínají kvést podzimní astřičky. A letos nemají padlí flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 29.09.2013 22:20
     

    Alenko, máš je moc pěkné thumbs down . Ty měla ráda moje maminka.

     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 30.09.2013 07:49
     
    p9080329.jpg
    Další fotografie:

    Já mám podzimní astřičky taky ráda, na podzim jsou květy vzácné a tyhle dají málo práce phloxy jsou taky hezké, ale tyhle druhé květy nejsou tak bohaté jako ty první, i kdy ž jsem jim péče dala dost - hnojení i zálivku, taky nějaký postřik. flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 30.09.2013 08:16
     

    .... Ali, phloxi se Ti za péči krásně odvděčily flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 01.10.2013 21:59
     

    Alenko, krásné kvetení. Já o phloxách vím prd, pořídila jsem si letos prvně 3 rostliny. Ale už jsou odkvetlé dávno.

     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 02.10.2013 08:36
     

    Helenko, pfloxy taky nejsou náročné. Nechtějí mnoho sluníčka, jsou vděčné za hnojení a zálivku. A to první květensví včas ostříhat, to pak kvetou ještě jednou. Ty ze zahrádek našich babiček se nemusely ani stříkat. Ale tyhle nové odrůdy je dobré postříkat proti houbových chorobám. Oni jim odumírají odspodu listy a už nekvetou opakovaně nebo jen mizerně. Já je stříkám koncem května či začátkem června. Většinou zároveň s růžema. Přeju ti, aby se ti dařily, jsou to hezké kytky. Já je sázím mezi clematisy, nejsou příliš vysoké a vyplňují mezery mezi vzrůstnými clemíky a taky jejich druhé květenství připadá na září a to už clematisy s kvetením končí. flower smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 02.10.2013 08:51
     

    Přidám ještě jednu moji oblíbenou a osvědčenou trvalku - Krásnoočko ( coreopsis grandiflora ). Já mám tedy problém, aby mi na jaře dobře obrazila, ale chyba bude někde na mojí straně, protože u mámy se normálně chová jako trvalka.

    Co mě na krásnoočku baví, je to, že spolehlivě kvete celé léto až do podzimu. Občas, když jdu okolo, otrhám odkvetlé květy ( protože se mi ta hnědá mezi žlutými nelíbí), ale jinak žádnou péči nevyžaduje. Letos ji mám prvně sesazenou s šalvějí babské ucho a tahle dvojka se mi náramně líbí. Babské ucho kvetlo také prakticky bez přestávky ( nezastřihovala jsem po prvním kvetení) a i odkvetlé palice vypadají dekorativně.

    Tuhle kombinaci určitě budu opakovat smiling smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (02.10.2013 09:25)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 02.10.2013 09:02
     

    Alenko moc děkuju za rady flower smiley . Určitě je příští rok využiju. Přiznám se, že s hnojením kytičky dost zanedbávám stydlin smiley .

    Vimrová, s krásnoočkama s tebou souhlasím, jsou fakt vděčná. Víc se mi osvědčila ta s tím "koprovitým" listem stydlin smiley - blbě jsem to pojmenovala, ale název nevím grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (02.10.2013 09:03)
     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 02.10.2013 18:29
     

    Ano, děvčata souhlasím, to koprovité krásnoočko je nezmar, celé léto si ho nevšimnu a ono pořád kvete. Ale vyfotit ho už nestačím, už je málo světla. Zítra na to budu myslet, ono stále ještě kvete. flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 02.10.2013 18:39
     
    019.jpg

    jestli je to ono, tak fakt kvete od léta stále......Drahuško díky za něj love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.