sobota 20. dubna, 03:12 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 17.06.2013 10:04
     

    Pětková Hela nabízí odkopky Misc.Giganteus, nechcete někdo? Mohla by dnes nebo zítra poslat.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 17.06.2013 10:28
     

    Já letos jeden M. gig. zlikvidovala (záměrně) úplně a druhý musím silně redukovat.

     

    Mám bílou a červenou mavuň na různých záhonech, snad dostatečně vzdálených, tak se doufám, sprskávat nebudou. Bílá je pěkná jako doplněk do kytic.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 17.06.2013 10:32
     

    petro, asi se musí dát skutečně do míst, kde je prostor a nevadí, když se bude rozrůstat. Sousedy jsem taky varovala, že je vytlačí ze zahrady. Chtěli ho a za dva roky kutali ven.

     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 17.06.2013 12:50
     

    Máš pravdu Anavi s tím M. Gig. Chtěla jsem ho mít jako pohledovou clonu na hranici pozemku se sousedem, ale začal se tak rozpínat do šířky, že musel jít ven. Sousedi nejsou zrovna zahradní nadšenci a tenhle vetřelec by jim učitě vadil. Nicméně mě už vadil taky. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 20:47
     
    p1150926.jpg
    Další fotografie:

    Pětková Helo, dávám dvě fota řebříčků od Krulichových, to jen abys věděla, proč ti pořád nenabízím, že se podělíme winking smiley

    Kdyby se ti zdálo, že na druhé fotce skoro nic nevidíš, tak se ti to zdá dobře smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.08.2013 20:48)
     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 20:50
     

    Jééé takhle skvěle jdou řebříčky i mě grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 20:53
     

    Společné neštěstí posílí, viď? grinning smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 20:56
     

    Taky jsem si asi před třemi roky objednala červený. Mám ho sice dodneška, ale zrovna urvaná z něj nejsem. Nijak zvlášť dekorativní není. Válí se to po zemi

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 21:02
     

    Vladko, letos jsem ho přivázala ke špejli, a to bys viděla, jak se najednou rád opřel a jde mu to k duhu! winking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 21:46
     

    Ivčo, já vím. Měla jsem ho kdysi jinde v lepších podmínkách a tam se moc rozrůstal, tak jsem ho vyhodila ke garáži a tam jaksi živoří. Já mám radši žlutý vysoký. Udělá krásný keř a nepovaluje se

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 21:49
     

    To, co se tváří neviditelně v mém záhonu, má být taky prosím žlutý vysoký, kolem 60 cm smiling smiley. Tak uvidíme za rok, jo? winking smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 21:51
     

    Ivčo, já mám žlutý vysoký kolem metru a půl grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 21:52
     

    aha, no jak píše budul vedle - velká zahrada, velkej řebříček, malá zahrada, malej řebříček, přece nebudu řešit, co s přerostlým řebříčkem grinning smiley.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 21:58
     

    Já mám asi jiný než ty. Tenhle je tak normálně vysoký

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 28.08.2013 22:32
     

    Ivčo, ten můj oranžový od K. byl taky takový a od dubna narostl mohutný trs. Ale nekvete - má od července nasazeno na květ a dosud se květy nerozevřely. Už jsem psala Krulichom v čem může být problém. Mám poslat fotku toho květenství. Vyfotím to v pátek.

    Jinak nedám dopustit na kuklík, ještě stále kvete a vypadá dobře. Navíc není problém se zimováním.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.