středa 24. dubna, 19:57 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.09.2010 03:15
     

    ad heuchery v květníku - asi bych se rozmýšlela nad příp. zasazením heuchery žluté listem. Někt. žluté kultivary mají problém se s našimi zimami vypořádat i v zemi.

    Ale nevím, pouze možnost, v květníku je nemám.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.09.2010 03:18
     

    Hanko + 3 ks,hihi.. njn, rozlezli jsme se, že ? a zase se znovu setkáváme...

     

     

    Snad jsem byla vyčerpávající ( grinning smiley ) a na nic jsem nezapomněla v odpovědích.

    jo,PS.: asi mnohé z toho co píšu znáte - beru to tak, že diskuse je určena těm, kt. se zahrádkou začínají.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (16.09.2010 03:25)
     
  • Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.09.2010 06:11
     
    p1050006.jpg

    Květuš, obsáhlé a vyčerpávající thumbs down Jsem moc ráda, že tě poznávám, stejně jako Hanku + 3k flower smiley flower smiley flower smiley Dřív jsem vás sledovala na Livingu, než se to tam víceméně rozpadlo díky reklamám a patrně i jiným problémům.

    To sedum bylo nejspíš vybělená Matrona, je trochu ve stínu, pokud myslíš toto:

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.09.2010 07:14
     

    Anavi - ty tvoje nádoby, to je bombathumbs down flower smiley . Já věděla, že se mi líbily ještě i jinde než u Kerijky.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 16.09.2010 08:55
     
    Kvetuuus...veru sa pozname...a ved aj tie nase stuchance su aj tak len "akoze"... aby nebola nudaaaaa a nie preto, ze sa nemame radi, vsak?!!!love smiley
    Hihi, aby bolo jasne, ze to "zberatelstvo" - bud si ista, ze teba fakt radim na prve miesto!! zahradnicok -"zberatelov" co vobec kde poznam - nielen do kvanta, ale hlavne kvality (v ucte smekam vsetkych mojich 5 klobukov hlavne pred tvojim vedomostami love smiley)..takze to "hamouneni" nebolo vobec myslene ironicky, prave naopak ...je mi moc sympaticke a ocenujem kazdeho , kto sa dokaze niecim systematicky zaoberat a prenikat do podstaty ( uff, ja osobne som tuto vlastnost nikdy nemala, priznavam, ze v tomto smere som.... dost povrchna).
    ...ale naco vysvetlovanie vsak.... ved toto vsetko aj tak je medzi nami dvoma davno vyjasnene - toto je skor pre ostatnych..coffe
    hihi...az na ten vyraz "funeralny" ( s tym som sa uz viackrat stretla aj mimo naseho spolecenstva v inych zahradkarskych debatach na nete, lebo je naozaj obcas pouzivany- dokonca aj v clankoch)...v tomto smere je nasa zahradnicka "filozofia" trochu odlisna...No a co?...ved kazdy sme iny...vlastne musime, aby svet nebol jednofarebny... winking smiley,
    -------------------------
    Hm....a super, ze si sa tu konecne zas raz ukazalaflower. Vzdy rada citam tvoje prakticke postrehy k jednotlivym rastlinkam - tento tvoj prehlad moc ocenujem, lebo naozaj pomahal casto aj mne pri rozhodovani.. smoking smiley
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 18.09.2010 13:34
     
    p1070489.jpg
    Další fotografie:

    Pospíšku, dík za detail.

    Ano, vypadá to na ni.

    Moje je více růžová ( už odkvétá )

    vedle diskutujete heucherellu Sweet Tea, tady máte jeden obr. mojí.

    Proti jiným heucherellám se teda v růstu moc nepřetrhne.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 18.09.2010 13:36
     

    Kérijko, njn, pršelo, místo práce na zahradě jsem seděla u čítače.

     

    sad smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 18.09.2010 13:41
     

    Kveti, vaaaaazne?????...hihi, tak to sme boli dve...u nas mmt.len teraz prestalo prsat, ale aj dnes od rana sa lialo..Uff, tie dva tyzdne boli hrozne - mam rozrhadzanu 1/3 zahrady a nedajboze sa pohnut( hromada hliny je na stastie zakryta igelitom, ale zase na druhej strane aj tak marodim, tak...vlastne to asi bolo aj tak spravne, ze ma to tak netentovalooooo... Takze ..ono, ze sa tesim, ze ta tu vidim...ostava stale v platnosti! flower

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 11.07.2011 12:13
     

    Vytahuju tohle téma, abych napsala, jak velmi mile mě překvapila šalvěj. Koupila jsem letos modrou Baluhůgel a bílou Adriane. Jsou to krásné kompaktní kytičky a nasazují stále nové a nové květy.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 11.07.2011 15:04
     

    super....přiho´d fotowinking smiley , ať se taky pokocháme

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 07.10.2012 16:41
     
    acaena purpurea.jpg
    Další fotografie:

    holky, neznáte někdo náhodou toto? To se mi pro tu barvu fakt líbí! Ale naživo jsem na to nikdy snad nenarazila confused smiley

    ACAENA PURPUREA

    [www.google.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.10.2012 16:47)
     
  • Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 07.10.2012 16:48
     

    Já to viděla u nás v zahradnictví v zelené a nijak extra mě to nezaujalo. Bylo u toho, že to naroste asi 30cm, v tom květináčku to dělalo trs

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 07.10.2012 16:49
     

    Zelené by mě taky nebavilo smiling smiley, ale to bordové jako podsadba se mi líbí.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 07.10.2012 19:38
     

    Anavi a není náhodou už tohle podzimní zbarvení?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 07.10.2012 19:39
     

    nevím, ještě jsem to nehledala... ale když purpurea, tak by to mělo být červenolisté i během roku.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.