čtvrtek 28. března, 18:10 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ram
Status:
www.bmprofit.cz

Moje osvědčené trvalky

Datum: 13.09.2010 15:58
 

V diskusi o trvalkách se objevil nápad, který by neměl zapadnout. Aby se každý, kdo bude mít zájem pochlubil se svými nejoblíbenějšími trvalkami, které zaujmou, potěší a nezklamou. A tohle vlákno, by se mohlo stát návodem těm méně zkušenějším pěstitelům.

Pokud bych měl začínat tak já bych mezi takové moje stálice řadil srdcovku nádhernou a kokořík. Srdcovku pěstovávala už kdysi moje maminka, takže je to pro mne spíš srdeční záležitost a kokořík jsem zachránil ze smetiště za naší zahrádkářskou osadou, takže vlastně taky srdeční záležitost. Obě nezklamou svým zajímavým květem a hlavně jsou vhodné do polostínu a stínu, kde pravidelně kvetou.flower smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Ram (13.09.2010 16:04)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 20.10.2013 21:09
     



    Anavi napsal(a):

    Nemáte některá podražec velkolistý? Přežívá zimu? Má příčepivé kořínky nebo se zamotává do pletiva?

    [myazahrada.cz]


    Vydržel dva roky a pak vymrzl. Ale v Průhonicích ho mají confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Moje osvědčené trvalky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 21.10.2013 08:19
     

    Míšo, u nás to mají jedni lidé snad pět let, já pořád nevěděla, co to je, oni taky ne smiling smiley. Až teď jsem náhodou na tyhle listy narazila na netu a bylo jasno.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 21.10.2013 18:55
     

    Ty modrý love smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 23.10.2013 22:56
     



    Missi napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Nemáte některá podražec velkolistý? Přežívá zimu? Má příčepivé kořínky nebo se zamotává do pletiva?

    [myazahrada.cz]


    Vydržel dva roky a pak vymrzl. Ale v Průhonicích ho mají confused smiley

     

    Anavi, mám ho asi 4 roky, vydržel i tu blbou loňskou zimu ( ale nebylo tu míň než -20 ). Roste sám, nic nepožaduje. Mám ho zasazený do díry mezi dlaždicemi na dvorku. Hlína blbá, pod ním ještě kořeny od ořešáku, ale roste jako divý. Po opoře se plazí omotáváním. Příčepivé kořínky jsem nezaznamenala, ale můžu se zítra podívat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 08:14
     

    Téměř nikde jsem ho nenašla ke koupi a když jsem mrkla na net, je to celkem drahá záležitost. Kdes ho sehnala?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 08:27
     

    Anavi, koukni sem, mají sice bez fotky, ale cena není tak hrozná (ale když připočteš poštovné sad smiley ). Mám pocit, že jarka666 od nich brala na jaře enivky a spokojenost. [www.podzamkem.com]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 08:40
     

    díky za tip flower smiley

    Sitě zelené mě teda porazilo smiling smiley, nevím, že si to nenechají zkontrolovat, než to vyvěsí takhle veřejně nono smiley winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.10.2013 09:01)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 08:44
     

    Tady jsem ho našla v Kruhu jen za 50 Kč, jaké máte s tímto zahradnictvím zkušenosti? please smiley

    [www.krakonosovozahradnictvi.cz]

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 08:44
     

    Anavi, podražec měli za pár Najmanovi. tuším za 35, ale to bude asi super mini. Měla jsem ho v plánu, ale nakonec z té objednávky padlo

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 08:48
     

    Holky, jste lepší thumbs down . Z Kruhu jsem měla kdysi dáááávno, nebylo to zrovna nej. Mohli se ale už polepšit - nevím, zda někdo z ibiškářů od nich neobjednával.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 09:02
     

    vimrova: Načetla jsem, že po x letech může mít stonek silný jako paže - jak to vypadá u tebe? Mám v plánu ho přihodit do sousedství obří lípy... neumoří ji? confused smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 09:29
     

    Anavi, už nevím, odkud ho mám, ale protože přes net moc neobjednávám, tak nejspíš ze zahradnictví ( nejspíš Lotouš nebo Černý Vůl - tam jezdím nejčatěji), cenu už také nepamatuji, ale nemohlo to být víc ja 200,-.

     

    Je to lijána a staré šlahouny dřevnatí stejně jako u vistárie, takže po mnoha a mnoha letech je to asi možné.

    Nevím, jak ho chceš k té lípě přidat, jako obtáčet okolo? to by pak asi mohlo časem lípě vadit ( nezjišťovala jsem , jestli se podražec smí řezat do starého dřeva).

    Mám normální dřevěnou treláž, po té se obmotává sám, ale kmen stromu je na to asi moc tlustý.

     

    Jinak zastínění lípou mu určitě bude vyhovovat, mě ho stíní ořech a líbí se mu to. Alice C. (z livingu) ho mívala krásný ( už jsem tam pár let nebyla) a měla ho na severní straně domu částečně stíněný ještě střechou, tam jsem se do něj zamilovala a musela si ho také pořídit winking smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 10:20
     

    Já se zamilovala právě u těch lidí, co ho mají blízko nás, ty ho mají u docela silného sloupu a vypadá to, že se omotává statečně smiling smiley

    Myslím, že drátěný plot by asi po letech musel ten podražec zcela zlikvidovat, ne?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.10.2013 10:20)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 18:25
     

    Anavi, když mu trochu pomůžeš, tak se asi popne i po kmeni. Ten můj už přerostl konstrukci a hledal nahoře, kde se chytit, když nebylo čeho, tak sebou ty cca metrové výhony plácly zase vahou dolů ( což je na té treláži žádoucí, ale usuzuji z toho, že pokud se nebude mít jak chytit, tak sebou plácne dolů). Když prvních pár šlahounů nějak přichytíš, tak pak už se bude pnout po nich. Na drátěný plot bych ho nedávala ( jestli je to takové to poplastované zelené pletivo), nebo by se musel hlídat a stříhat. Myslím, že vahou by se to pletivo prohnulo.

    Určitě si ho pořiď, je to radost bez práce winking smiley .

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Moje osvědčené trvalky

    Datum: 24.10.2013 20:07
     



    Anavi napsal(a):

    Tady jsem ho našla v Kruhu jen za 50 Kč, jaké máte s tímto zahradnictvím zkušenosti? please smiley

    [www.krakonosovozahradnictvi.cz]


    v Kruhu jsou zahradnictví dvě: Subtropické - I.A kvalita a Krakonošovo - rozporuplná kvalita

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.