pátek 19. dubna, 20:39 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Modrofialová zahrada :-)

Datum: 21.04.2010 12:37
 
p4210181m.jpg

První hyacinty letos, švindl koupené nakvetené :-)

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456
    Aktuální stránka: 6 z 6
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 26.05.2014 13:37
     

    Tchýně jich měla plnou zahradu, 30ks, přes 2m vysoký, rostlo jí to všude, na chatě i na horách, na kompostu, v trávníku, v křoví, mezi šutrama, vytrhávala jich vždy kbelík. Mě se nikdy ani jedna neujala, no budu zkoušet dál. A díky za radu, že má ráda vápník jsem nevěděla. Tchýně měla chatu v borovým lese, tak jsem ji brala spíš jako kyselomilnou. Ale stejně tak mi nejde slézová růže. Nejdýl vydržela 2 roky - ty byly ze semen, ale další se nechytly, Ze sáčku vyrostli jen 3 rostlinky - jasně že na 1 místě - 2 temně rudý a 1 bílá, kombinace vypadala fantasticky a nic. Naposled, jsem si ji koupila, tak vyrostla 20cm, udělala 1 květ a uschla.Co nadělám. jsou naštěstí i jiná kvítka, která se naštěstí daří

     
  • Autor: Reklama

    Re: Modrofialová zahrada :-)

     
     
  • Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 26.05.2014 13:57
     
    p7130238.jpg
    Další fotografie:

    Hele zkus jim podstrojit a uvidíš.-). Mě dokud jsem nepodstrojovala taky nerostly, nebo mi nebyly souzené. Ale takové ty plné a luxusní ty mi nejdou, ale ty pacific jsou suprové a obří. Mahonem jsem našla pár loňských, určitě jsem sem dávala lepší fotky :-)

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 26.05.2014 15:36
     

    Na modré ostrožky mám slabost, moc se mi líbí. thumbs down Dvě mám zasazené.

     
  • Autor: Renatina
    Status: nováček

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 03.06.2014 23:18
     
    p5250342.jpg
    Další fotografie:

    MODRÁ JE DOBRÁ
    Zdravím všechny milovnice modrofialové zahrady (o milovnících nevím). Myslela jsem si, že "cáklá" jsem sama a jsem moc ráda, že je nás víc.Jenže já jsem došla tak daleko, že i v chatičce musím mít vše modré-v kombinaci s bílou, dovoleny jsou všechny odstíny fialové a trochu růžové-stejně tak, jako na zahrádce- červená má vstup zakázán. Na skalce mi nějaké darované skalničky vykvetly žlutě, zahmouřila jsem oko, protože jsou krásné a za chvíli stejně odkvetou .
    Zatím modře toho moc nekvete, ale už brzy bude-milovaná ostrožka, levandule, modřence a hyacinty už odkvetly-bohužel. Mám hortenzii, vějířovku v truhlíkách-mimochodem , ne příliš známá, ale stále víc oblíbená-najděte si na internetu-je bezvadná.
    Kombinuji s bílou bakopou, mám lobelku, macešky, teď jsem dostala v Hornbachu modrofialovou popínavou růži Azubis, byla ve výprodeji, za 99,-Kč, taková chudinka, moc se modlím, abych jí vypiplala...
    Na skalce mám skalničku z výstavy "U Fausta na Karlově nám.- jmenuje se "modroušek". To jsem tam přece nemohla nechat. Zatím nekvetl-asi až příští rok.
    Po zralé úvaze jsem dospěla k názoru, že na zahrádku "vpustím" ještě barvu zv. pink rose-takovou tu ostře růžovou- mydlice na skalce je trochu bledší, kvetly mi tam i floxy od bleděmodrých, po ty pink a taky mám tu krásnou barvu buganvilei.A taky weigelii, milionbells. Fialový skalkový šeřík,normální šeřík, modrofialovou lupinu, olověnec, atd.atd., u spousta dalších rostlinek, nevím ani, jak se to vše jmenuje.
    Jo-a plzáci- chystali se na ostrožku, zakopala jsem pod ní plechovku s trochou piva, oni tam vlezou a ven už nemůžou. Ještě jsem pod ostrožku, která už se od loňska rozrostla do pěknéhop keříku, nadrobila skořápky-nejsou vidět a plzáci to nemají rádi, je to ostré.
    Na nějaké výstavě jsem koupila cibulku modrého tulipánu, ale nějak chlapec nevylezl. Škoda.
    Tak jsem se chtěla trochu pochlubit, hlavně s tou chatičkou , která je zařízena skoro celá z "blešáku" a s pozdravem "modrá je dobrá" vám všem přeji hodně zdaru a radosti z kytiček. flower smiley Renatina

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 04.06.2014 02:40
     
    dsc_0441.jpg
    Další fotografie:

    Modrých kytiček jsem potkala dost

    1. vítod

    2. hadinec

    3. kostival

    4. chrastavec

    5. šalvěj

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 04.06.2014 07:21
     



    jaja99 napsal(a):

    Hele zkus jim podstrojit a uvidíš.-). Mě dokud jsem nepodstrojovala taky nerostly, nebo mi nebyly souzené. Ale takové ty plné a luxusní ty mi nejdou, ale ty pacific jsou suprové a obří. Mahonem jsem našla pár loňských, určitě jsem sem dávala lepší fotky :-)

    .......Jájo nádherná fotka , ostrožka s chalupou love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 04.06.2014 09:22
     

    Chatička se mi líbí moc thumbs down love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 12.06.2014 15:18
     
    p6120051.jpg
    Další fotografie:

    ... Renato moc pěkné love smiley

    ... winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 12.06.2014 15:26
     

    kordulo, ten stachys thumbs down thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 12.06.2014 17:11
     
    p6120051.jpg

    Anav děkuji, pomalu začíná něco málo kvést

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 16.06.2016 19:52
     
    13419179_10205204788913507_4358268249719256543_n.jpg

    Pnoucí růže

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 16.06.2016 19:56
     
    dsc03478 (5).jpg

    Zvláštní barva ostrožky. Jen nevím, proč tak málo kvete. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 16.06.2016 19:58
     
    13006495_10204942289151177_7778936261261759916_n.jpg

    Barvínek

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 16.06.2016 20:08
     
    p6160200.jpg

    ... winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Modrofialová zahrada :-)

    Datum: 16.06.2016 22:21
     
    dsc00005.jpg
    Další fotografie:

    Dnes jsou však již odkvetlé ...

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.