čtvrtek 28. března, 14:34 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Mobilní klimatizace

Datum: 11.06.2016 18:41
 

Lidi, máte někdo nějakou zkušenost? Čeho se vyvarovat, co vybrat?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 11.06.2016 19:50
     

    My jí měli kdysi, už je asi dávno překonaná. Značku už si nepamatuju, ale nebylo to nic moc. Uchladila jednu místnost 20 m2 (strop 2,70 m) Muselo se do místosti striktně zavírat a byla docela slyšet. To mi vadilo. V noci pro mne, která má mělké spaní, nepřijatelné.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mobilní klimatizace

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 10:30
     

    Já o ní taky přemýšlím a hledám, protože v 35°C celý den to nedávám. Nemám kam utéct, všechny okna jedním směrem, no hrůza. To jsou vzpomínky na loňský rok. Ještě k tomu špatná termoregulace-štítná žláza.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 10:57
     

    máme klimu na pevno - a sice na chodbě. myslím ,že už jsem to tady kdysi psala . jede tiše . , vychladí celý barák , klidně jede durch do rána. tam kde chceme otevřeme do chodby dveře . v ložnici jen škvíru , abych se nenachladila . bez ní už bych tady asi s nemocným srdcem nebyla . nebyla ani drahá /3500 kč Macro / .ted´ už jsou asi dražší -- máme ji asi čtyři roky.- tenkrát měli klimu jen sem tam - u zubařů na poliklinice a tak.. jedna díra přes hlavní zed´ -- prům. asi 7cm - zapojil odborník a fakt - spokojenost . mladý je hned nakoupil do firmy na dílny .

    v Chorvatsku mají v každém baráku -- u nás se ještě moc nevžilo , ale v těch vedrech , co tady poslední roky jsou - to bude nutnost .

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 12:13
     

    Kaaj, já právě nechci dělat díru přes panel, proto tu mobilní. Poslyš, u té ceny, nevypada to tam jedna nula?

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 12:36
     

    Majko, měli jsme jí a je připravená v garáži, že jí prodáme. Používali jsme jí jen jeden rok. Jak byla hlučná, už si nepamatuju stydlin smiley

    Nám spíš vadilo to, že musely být pootevřené dveře kvůli té rouře a nám tamtudy utíkaly kočky sad smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 12:40
     

    Tak jsem koukala a už vím, na co si dát bacha. Některý chladí tak, že se do nich musí dát ledové kostky , nebo zmrzlé pet láhve a přes to se fouká vzduch. No jsou to ty levný. Ale 30 tis se mi teda dávat nechce, kvůli jednomu měsíci v roce.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 13:19
     

    Pinko, to jsou nějalé ochlazovače, mobilní klima vyjde tak od 9 do 15 tisíc a musí mít vyvedenou rouru na odvod tepla ven. To se dá udělat různě, ale nemusí se nutně dělat díra do zdi.

    Cancourku, co to máte za typ?

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 16:05
     

    Majko a nešlo by to do té šachty /v paneláku/ na odsávání par? Protože jiná díra tady není.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 16:37
     

    My u ní odvod neměli. Nasála, ochladila a kondenz šel do nádoby mám dojem, ale fakt už přesně nevím sad smiley Jo a i zvlhčovala vzduch

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 16:45
     

    No já si právě taky nejsem jistá, jestli mají všechny odvod. Byla jsem dnes v Okay a stály tam jen ty bedýnky, ale je možný, že roury měli schovaný.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 17:25
     

    Klimatizace bez odvodu není klimatizace.

    Jako řeší se to různě. Podle mě nejelegantnější způsob je nechat si do dolní části balkonových dveří udělat sklo s otvorem. Oni dělají i taková udělátka do přivřeného okna, líp to ovšem funguje na těch amerických vysunovacích. Ale je to vážně technicky ošetřitelné. Já našla jednu mobilní klimu, která se dá použít opačně, může foukat studený vzduch dovnitř, zatímco jede na balkoně nebo v nějaké vedlejší chladné místnosti. Ono stejně při klasickém použití vzniká podtlak a přisává se teplý vduch zvenčí. Takže fokat studený dovnitř a vytlačovat teplý je logičtější, navíc hludk přesouváte ven z pokoje.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 17:40
     
    dscn4335.jpg
    Další fotografie:

    Majko, tuhle, jen na ní nikde nevidím značku eye popping smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 18:04
     

    Majko už jsem to někdy někde psala..tak to má kolega, v jednom okně v létě vymění sklo za jiné nejaké polykyrbonátové s otvorem na klimu..JInak ..jak píšete o těch petkách, tak já používám namrařené patrony do chladídích tašek , ..nacpu do kusu látky s kapsama a pověsím před obyčejnej větrák, není to žádnej zázrak, klimu to nenahradí, ale pomůže to..nebo strčím dva mokré ručníky do mrazáku a pověsím přes větrák ty..

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 12.06.2016 18:17
     

    Se stoupající vlhkostí člověk vysokou teplotu vnímá ještě hůř. Proto taky tak ráda jezdím do Afriky winking smiley

    Cancoure, ta tvoje klima je e-tronic AC-N6KM.

    Našla jsem jednu malou sympatickou klimošku, která dokonce funguje i jako čistička vzduchu, jenže má relativně malý chaldící výkon. To by šlo tak do místnosti 9 m2, ale naše ložnice má skoro 20.

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.