čtvrtek 25. dubna, 07:37 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Mobilní klimatizace

Datum: 11.06.2016 18:41
 

Lidi, máte někdo nějakou zkušenost? Čeho se vyvarovat, co vybrat?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 08:03
     

    A minimálně o jednu nulu dražší sad smiley thumbs up

    A když se jedná o bytovku, nevím, zda bych chtěla, kdybych na to měla, do toho tolik investovat, když by byla napevno

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.06.2016 08:04)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mobilní klimatizace

     
     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 08:39
     

    Dávám tomu rok, maximálně dva.

    Není mi jasné, proč otvírat okno, pustit dovnitř horký vzduch a pak chladit ne z 35°c na 25°C, ale ze 40°C na 30°C. Nebo dělat díru do okna a tím pádem nemoct zatáhnout žaluzie, nehledě na hlučnost a rouru. confused smiley

    Všichni známí, kdo měli mobilní jednotku, se jí časem zbavili. Většině vadil hluk a malá účinnost, klima se při chodu sama dost zahřívala.

    Mamka má letos montovanou jednu nástěnnou jednotku LG, vývod na balkóně. Vychladí ložnici i kuchyni - po zkušenostech sousedů zezdola. Pořizovací náklady do 32 tis. včetně montáže.

     
  • Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 15:07
     

    Drahuško, ty "neznačkové", třeba Westel (nebo nějak podobně) stojí kolem 6 tis, i méně. Jsou už plněné, jenom to musí napojit odborník. Jinak si to namontuje každý sám, jenom to zprovoznění si sám neudělá. A může se poměrně levně v přechdnou dobu přitopit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 15:31
     

    Aha. Myslela jsem, že jdou třivet a výše winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 16:05
     

    Splitová klimatizace pod 30 nejde plus montáž. Pak je nějaká, co si může každý namontovat sám, ale já ji nemám kam dát. Navíc prostě nechci dělat díru přes panel. Právě dorazila, uvidím, jak se ukáže, v nejhorším případě ji vrátím.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 18:02
     

    Tak vidím, že to není jednoduché-at´ finančně, tak technickým provedením. Asi se budu obkládat namraženýma petkama grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 19:55
     



    Majka napsal(a):

    Splitová klimatizace pod 30 nejde plus montáž. Pak je nějaká, co si může každý namontovat sám, ale já ji nemám kam dát. Navíc prostě nechci dělat díru přes panel. Právě dorazila, uvidím, jak se ukáže, v nejhorším případě ji vrátím.

    Majko, hádat se nebudu, ale nemáš pravdu. Jsou i levné a fungují, my ji máme na chatě už dlouho. Jedná se o vyvrtání otvoru a protažení trubky, rozhodně lepší řešení než mobilní a řešit okno. Mobilní si vyzkoušel manžel v kanceláři. Prakticky účinek skoro žádný, hlučná, řešení odvodu teplého vzduchu a odvlhčení-prostě je to spíše takové nouzové řešení. Peníze bych za to už nedala, to raději tu neznačkovou splitovou. Ale je to tvoje volba a můj názor a zkušenosti s obojím

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (14.06.2016 20:02)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 20:13
     

    to je přesně , co jsem vám popisovala- Ivik má stejný názor jako já ... ato jsem chtěla původně taky mobilní .načež mi ze´ták i manžel řekli , že je to nanic- te´d už možná ta co máme - a je to taky Split - stojí jednou tolik . já za ni v Makru dala tři a půl tisíce .před 4 roky - a pořád zdražují ,úměrně vedrům v létě. . kolik stálo vyvrtání - mimochodem perferktní korunkovým vrtákem v patřičné velikosti a s odsáváním vyvrtaného . je to dírka asi 7 cm na protažení kablíků a hadice asi 2cm průměr.- . platil ze´ták zároveń se svými a to rychle přikupoval do firemních dílen. . ta díra není vidět - je na ní přimontována vnitřní jednotka . pod stropem , nad skříní na chodbě . venku je bedýnka- celkem nenápadná .. abych si dělala jakési konstrukce na vývod hadic oknem- no tak to se mi zdá úplně k ničemu-.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (14.06.2016 20:53)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 20:48
     

    Tak dejte někdo odkaz na tu splitovou za 6 tisíc.

     
  • Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 21:03
     

    Tak za 6 tis. není, ale o moc více ne. Dávám první, která na mě vyskočila [klimatizace.heureka.cz], určitě existují i levnější winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 21:23
     

    Ale jestli to dobře chápu, tak to je jen ta vnitřní část.

     
  • Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 21:27
     

    Vyobrazená je vnitřní část, ale dodávka je vždycky kompletní. Pokud toto není, tak jiná [klimatizace.heureka.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ivik11 (14.06.2016 21:30)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 21:29
     

    CS-MRE07RKE Panasonic - multi-splitová klimatizace řady RE – vnitřní nástěnná jednotka

     
  • Status: expert

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 21:33
     

    Majko, ty levné prodávají často hobymarkety, vím že je měl Hornbach. Ale momentálně jsem se o to nezajímala, když zapátráš, určitě něco levného objevíš. Ta mobilní opravdu dobrá není, je to skoro jako když zapneš ventilátor

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mobilní klimatizace

    Datum: 14.06.2016 21:35
     

    Jedině tato [klimatizace.heureka.cz]

    Ale tam jsem nenašla rozměry vnější jednotky, což je dost podstatné. Já ji prostě venku nemám kam dát, takže pro mě stejně nepoužitelná.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.