čtvrtek 28. března, 21:39 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Množení, řízkování...

Datum: 31.08.2006 16:42
 

Množím teď dvojím způsobem. Podle anny v petlahvích, podle Květy v substrátu s pytlíkem přes. Ty petlahve mám venku, ty s mikrotenem na verandě. Chci se zeptat, jestli není čas dát i ty petlahve na verandu, venku už je docela chladno, tak aby to stačilo zakořenit.

A co mám nařízkováno? Oleandry, zlatý déšť, hořcový stromek, tavolník, tavolu, svídu, japonskou vrbu, tu svou modrou-převislou-mámu /prý drchnička) a buxus.

Také množíte? Co a jak?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456789
    Aktuální stránka: 9 z 9
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 20.04.2012 17:27
     
    p1010096.jpg

    ahoj, vždy zakoření, vyber pěkné větvičky, odstřihni vršek , zkrať list , dej do vody a čekej coffe smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Množení, řízkování...

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 07:08
     
    p1010182.jpg

    ...ahoj , ještě k tomu řízkování hortenzii, ..rada odbornice/ ne moje /...pro odebrání řízků použijeme silný, nekvetoucí , nedřevnatý výhon s 2 - 3 páry listů, oddělíme ho těsně pod kolénkem, spodní pár listů odst. a ostatatní sestříháme na polovinu.Strčíme do květ. se zeminou, dáme do skleníčku, do stínu, do 4 týdnů zakoření a dáme ven .Odstr. špiček výhonů podpoříme košatění , množení zdar! nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 07:25
     

    Taky mi zakoření všechno možné - je mi vždycky líto odstřižek vyhodit stydlin smiley smiling smiley Jen ty ibišáci exotický mě zloběj a musím jen roubovat sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 07:53
     

    ... roubovat, to jsi teda borec thumbs down asi k vám přijedu ha, ha, ha flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 07:55
     

    Ty, jo? To dřív na borovici narostou jitrnice smiling smiley love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 08:55
     
    p9170045.jpg

    ... abych Tě nepřekvapila! Jaké je u vás počasí, už mám skoro uvaříno, jdu na zahradu. Ale jestli tam zase bude ta mrcha krtková, tak mě klepne . Měla jsem zahradu jak oraniště! Vyzkoušela jsem už všecho možné, ale asi se mu tam libí také nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 09:00
     

    Počasí jde. Vařit nemusím, mám od včerejška. dopoledne juknu po zahradě a po obědě na cvičák.

    Krtek je nezničitelnej thumbs up

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 10:34
     

    kordulo, ten kapraď samec je tvůj? Kdes k němu přišla? Já po něm toužím a připadá mi, že ho nelze v zahradnictví snad ani sehnat. Je to plevelný druh, tak to asi moc lidí nechce. Ale já právě sháním něco rozpínavého smiling smiley, a už pár let po něm pasu a nic.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 10:45
     

    Ivčo, a že jsi nic neřekla? Mně se ten parchant plevelí po zahradě

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 10:46
     

    No tak až se parchant někde zase objeví, tak sem s ním smiling smiley. Jezdím kolem jedné zahrady a na obecním mají vysazené velké hosty a mezítím tohle kapradí a vypadá to nádherně! Tak to potřebuju please smiley winking smiley Výhoda je, že na zimu to všechno zdechne, na jaře se to jen shrábne a roste to dál. Taková údržba mi vyhovuje.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 10:48
     

    Tak až někde něco objevím, tak je to tvoje

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 11:02
     

    Taky ho mám a taky se občas objeví, kde ho nechci. Hlavně se mudaří kolem jezírka. Tam zvládá i plné slunce winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 22.04.2012 11:03
     

    Tak u jezírka se mu líbit musí! Vysadila bych ho do místa, kde je dost vlhko a toulavý stín, myslím, že by se nezlobil winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 24.04.2012 21:15
     

    , budu posílat , chčeš také // to kapradí

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.