čtvrtek 18. dubna, 04:18 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Množení, řízkování...

Datum: 31.08.2006 16:42
 

Množím teď dvojím způsobem. Podle anny v petlahvích, podle Květy v substrátu s pytlíkem přes. Ty petlahve mám venku, ty s mikrotenem na verandě. Chci se zeptat, jestli není čas dát i ty petlahve na verandu, venku už je docela chladno, tak aby to stačilo zakořenit.

A co mám nařízkováno? Oleandry, zlatý déšť, hořcový stromek, tavolník, tavolu, svídu, japonskou vrbu, tu svou modrou-převislou-mámu /prý drchnička) a buxus.

Také množíte? Co a jak?

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 9
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 30.12.2009 21:42
     


    Mona napsal(a):

    Chtěla bych i jinou barvu... confused smiley


    A jakou máš? Zatím mám jen dvě barvy, ale mám slíbenou i béžovou a panašovanou...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Množení, řízkování...

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.12.2009 00:12
     

    V naší botance mají neobvyklé, ale já nemám odvahu uštípnout. Je mi to proti srsti.

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.12.2009 14:19
     


    lostris napsal(a):

    Komu to jde dobře s bugenvilleou, tomu moooc závidím.sad smiley stydlin smiley Zkouším to už 3.rok a mám velké ho...angry smiley thumbs up vždycky mi zhnije.eye rolling smiley


    Los - já letos zkoušela zakořenit buginu poprvé, ale taky neúspěšně sad smiley Sice jedna v kostičce pustila kořínek, ale následně zdechlaeye rolling smiley

    Ale mám jeden recept - v buchlovickém zahradnictví jich mají 6 druhů love smiley a máš to bez práce. Vždyť tě tam lákám na ibišky, tak to budeš mít při 1 cestě grinning smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.12.2009 19:03
     

    no, když to tu tak čtu, tak myslím, že v nejbližší době "zaklekneme" na kamaráda, který se bouganvileama baví už nějaký ten pátek... a slibuje nám nejenom rostlinky, ale kývnul i na článeček winking smiley tak snad se brzo zadaří...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.12.2009 20:02
     
    bug2.jpg

    Ram...mám jen tu obyč fialovou...

    Množit mi ji docela jde...už jsem jich dost rozdala... winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.12.2009 22:07
     

    Mavej, já vím. Letos jsem si tam 2 koupila a chtěla jsem mamonit a mít jich do jara kýbl a tak to dopadlosad smiley thumbs up Měla by být oranžová a světle růžová a letos bych si dokoupila bílou, ale jestli ty dvě nevydrží ani do jara, nevím, jak to budu obhajovat.winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    tupta

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 24.08.2010 12:48
     

    Knihu mám, je super. Je tam všechno.thumbs down

     
  • Autor: Fajka
    Status: začátečník

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 27.08.2010 12:42
     
    dsc_0338 - kopie.jpg

    Jako začátečník hlásím úspěch, dle vašich rad jsem si asi před měsícem nastříhala skalník , nastrkala do truhlíků a nechala ve stínu tůjek...včera při kontrole jak to vypadá jsem zjistitla že rostou snad fakt úplně všechny a mají už cca 3-5 cm kořeny flower smiley

    Mám je přesadit na budoucí plánovaný svah už teď na podzim a nebo to nechat až na jaro? Mám strach aby mě to nepomrzlo nebo neuschnulo eye rolling smiley kde je menší riziko ? :-)

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2010 23:26
     


    Fajka napsal(a):

    Jako začátečník hlásím úspěch, dle vašich rad jsem si asi před měsícem nastříhala skalník , nastrkala do truhlíků a nechala ve stínu tůjek...včera při kontrole jak to vypadá jsem zjistitla že rostou snad fakt úplně všechny a mají už cca 3-5 cm kořeny flower smiley

    Mám je přesadit na budoucí plánovaný svah už teď na podzim a nebo to nechat až na jaro? Mám strach aby mě to nepomrzlo nebo neuschnulo eye rolling smiley kde je menší riziko ? :-)


    Klidně bych je zasadil na zimu. Skalník by neměl mít problém. Než se o ně starat v truhlíku, ať je radši v zemi.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 14.06.2011 16:59
     
    14.6 008.jpg

    Množím oleandry. Ještě tam nejsou všechny barvy, ale včera došly Petky...tak až zas něco vypijem. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Množení...

    Datum: 14.06.2011 17:04
     

    Moni jen jsem je po stříhání napíchala do země a bylo hotovo

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 14.06.2011 17:22
     

    Oleandry jsem dávala taky jen do vody. Když se u nich chytí ta jejich správná doba, koření docela s chutí.thumbs down spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 30.03.2012 19:46
     

    na oleandry si vůbec netroufám, ale když se zadaří takje to nádhera. ale zato když stříháme keře tak si nastříhám větvičky a jima si pak označím kde mi co má na jaře vzejít - abych to nezadupala. takže ze zemi trčí klacíky zlatého deště, bobkovišně, svídy... a ono se z toho občas něco chytne...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 20.04.2012 10:48
     

    ahoj,množím všechno možné hortenzie, fuchsie, jehličňany... nono smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 20.04.2012 10:58
     

    Kordulo a daří se ? Já zkoušela několikrát hortenzii s nulovým výsledkem...angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.