čtvrtek 28. března, 15:46 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Množení, řízkování...

Datum: 31.08.2006 16:42
 

Množím teď dvojím způsobem. Podle anny v petlahvích, podle Květy v substrátu s pytlíkem přes. Ty petlahve mám venku, ty s mikrotenem na verandě. Chci se zeptat, jestli není čas dát i ty petlahve na verandu, venku už je docela chladno, tak aby to stačilo zakořenit.

A co mám nařízkováno? Oleandry, zlatý déšť, hořcový stromek, tavolník, tavolu, svídu, japonskou vrbu, tu svou modrou-převislou-mámu /prý drchnička) a buxus.

Také množíte? Co a jak?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456789 | další
    Aktuální stránka: 1 z 9
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.08.2006 22:11
     
    Moni,na ten buxus som zvedavá.Púšťa už korienky? Chcela by som to tiež zkúsiť,ale bojím sa,že už je pozde.Já mám najlepšie výsledky v červnu-červenci.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Množení, řízkování...

     
     
  • Autor: asalvo
    Status: nováček

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 31.08.2006 23:19
     
    Mono, já už přendala petlahve do pokoje. Na  zakořeňování je potřeba teplo. Mám tam oleandry a ibišky.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 07:46
     

    anny...na tom buxusu mám zárodek kořínků...vzala jsem zkusmo jen jeden řízek a šoupla ho do vody.

    asalvo...díky...dnes to všechno přestěhuju dovnitř.

    Ještě jsem zapomněla, že kořením i venkovní ibišky.

     
  • Autor: kiwi
    Status: nováček

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 08:11
     
    Já si množím muškáty a kupuju množárenský substrát. Když jich dáte 100, chytne se jich 110.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 08:12
     
    kiwi...na muškáty se chystám dnes. winking smiley. A mám zbytek normálního substrátu na výsev.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 10:43
     

    Mono, z té drchničky si seber semínka, jsou to takové minikuličkysmiling smiley. Množí se brzy zjara výsevem - je to nejjednodušší.

    Já běžně množím většinu z řízků na přelomu srpna a září, ale letos to vidím špatně. Ještě jsem nezačala /nebyl čas/ a počasí na to není.thumbs up Nejsem si jistá, zda vůbec začít confused smileyconfused smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 10:58
     
    Missi...já vím, sebrala jsem je. Ale dělá jich strašně málo.confused smiley Pár prvních květů udělalo semeník a semínka jsem sebrala...ale později, když kvetla tak , jak na té fotce, skoro žádná semínka nebyla. No pár jich mám, něco z těch řízků třeba přežije...tak snad ji příští rok budu mít zas.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 12:28
     
    Moni, řízkovat můžeš i do směsi rašelina + pisek 1:1. To jen jestli ti dojde ten výsevní substrát.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 13:46
     
    hespo...když mně dojde i ta rašelina...grinning smiley
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 01.09.2006 19:22
     
    Řízkoval niekdo aj anglický muškát ?Pokial existuje nejaký zaručený postup,veľmi by som ho uvítala.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 07.10.2006 06:29
     

    Dávám i do perlitu, teď mám nachystané truhlíky s perlitem podle pana Hejduka. Taky zkusím na jaře výsev semen pod lampou. Postup je v pelargoniích. Ještě jak na tu mandevilluconfused smiley. Ta se nedaří..

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Množení, řízkování...

    Datum: 07.10.2006 21:11
     

    Lado, mandevillu nyní, začíná se topitwinking smiley. Ta chce při množení spodní teplo, takže ztlumit radiátor aby byl jen vlažný a na to postavit květináč se řízky.

    Až se ti to povede, tak jedna je mojegrinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Množení...

    Datum: 07.08.2006 15:21
     

    Protože se nedá přes déšť vylézt na zahradu, alespoň množím. Namnožila jsem pokojové ibišky, oleandry, tlustice, maranthu, tavolu a dnes venkovní ibišky. Nevím, co z toho se chytne....a také jsem zvědavá, co s tím potom budu dělat. No, budu mít na výměnu či na dárky.

    Akorát mi pořád nejde rozmnožit zlatý déšť.

     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: Množení...

    Datum: 07.08.2006 16:49
     
    Tak to nevím, já jsem si uřízla u známých větvičku zlatého deště a rostla  až, až. Možná ten sedlák a největší brambory.grinning smileygrinning smiley
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.