sobota 14. prosince, 09:01 Svátek má Lýdie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny

Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Množení, řízkování...

Datum: 31.08.2006 16:42

Množím teď dvojím způsobem. Podle anny v petlahvích, podle Květy v substrátu s pytlíkem přes. Ty petlahve mám venku, ty s mikrotenem na verandě. Chci se zeptat, jestli není čas dát i ty petlahve na verandu, venku už je docela chladno, tak aby to stačilo zakořenit.

A co mám nařízkováno? Oleandry, zlatý déšť, hořcový stromek, tavolník, tavolu, svídu, japonskou vrbu, tu svou modrou-převislou-mámu /prý drchnička) a buxus.

Také množíte? Co a jak?

Komentáře a názory

Stránky: 123456789 | další
    Aktuální stránka: 1 z 9
  • Autor: anny

Re: Množení, řízkování...

Datum: 31.08.2006 22:11

Moni,na ten buxus som zvedavá.Púšťa už korienky? Chcela by som to tiež zkúsiť,ale bojím sa,že už je pozde.Já mám najlepšie výsledky v červnu-červenci.

• Autor: Reklama

• Autor: asalvo
    Status: nováček

Datum: 31.08.2006 23:19

Mono, já už přendala petlahve do pokoje. Na  zakořeňování je potřeba teplo. Mám tam oleandry a ibišky.

• Autor: Mona

Datum: 01.09.2006 07:46

anny...na tom buxusu mám zárodek kořínků...vzala jsem zkusmo jen jeden řízek a šoupla ho do vody.

asalvo...díky...dnes to všechno přestěhuju dovnitř.

Ještě jsem zapomněla, že kořením i venkovní ibišky.

• Autor: kiwi
    Status: začátečník

Datum: 01.09.2006 08:11

Já si množím muškáty a kupuju množárenský substrát. Když jich dáte 100, chytne se jich 110.

Datum: 01.09.2006 08:12

kiwi...na muškáty se chystám dnes. winking smiley. A mám zbytek normálního substrátu na výsev.

• Autor: Missi

Datum: 01.09.2006 10:43

Mono, z té drchničky si seber semínka, jsou to takové minikuličkysmiling smiley. Množí se brzy zjara výsevem - je to nejjednodušší.

Já běžně množím většinu z řízků na přelomu srpna a září, ale letos to vidím špatně. Ještě jsem nezačala /nebyl čas/ a počasí na to není.thumbs up Nejsem si jistá, zda vůbec začít confused smileyconfused smiley

Datum: 01.09.2006 10:58

Missi...já vím, sebrala jsem je. Ale dělá jich strašně málo.confused smiley Pár prvních květů udělalo semeník a semínka jsem sebrala...ale později, když kvetla tak , jak na té fotce, skoro žádná semínka nebyla. No pár jich mám, něco z těch řízků třeba přežije...tak snad ji příští rok budu mít zas.

• Autor: hespa

Datum: 01.09.2006 12:28

Moni, řízkovat můžeš i do směsi rašelina + pisek 1:1. To jen jestli ti dojde ten výsevní substrát.

Datum: 01.09.2006 13:46

hespo...když mně dojde i ta rašelina...grinning smiley

• Autor: anny

Datum: 01.09.2006 19:22

Řízkoval niekdo aj anglický muškát ?Pokial existuje nejaký zaručený postup,veľmi by som ho uvítala.

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 07.10.2006 06:29

Dávám i do perlitu, teď mám nachystané truhlíky s perlitem podle pana Hejduka. Taky zkusím na jaře výsev semen pod lampou. Postup je v pelargoniích. Ještě jak na tu mandevilluconfused smiley. Ta se nedaří..

• Autor: Missi

Datum: 07.10.2006 21:11

Lado, mandevillu nyní, začíná se topitwinking smiley. Ta chce při množení spodní teplo, takže ztlumit radiátor aby byl jen vlažný a na to postavit květináč se řízky.

Až se ti to povede, tak jedna je mojegrinning smiley

Množení...

Datum: 07.08.2006 15:21

Protože se nedá přes déšť vylézt na zahradu, alespoň množím. Namnožila jsem pokojové ibišky, oleandry, tlustice, maranthu, tavolu a dnes venkovní ibišky. Nevím, co z toho se chytne....a také jsem zvědavá, co s tím potom budu dělat. No, budu mít na výměnu či na dárky.

Akorát mi pořád nejde rozmnožit zlatý déšť.

• Autor: alika
    Status: začátečník

Re: Množení...

Datum: 07.08.2006 16:49

Tak to nevím, já jsem si uřízla u známých větvičku zlatého deště a rostla  až, až. Možná ten sedlák a největší brambory.grinning smileygrinning smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jaká léta? množení: buksus a břečťan výstava rozchodníků

Zajímalo by mne jak se říká rokům od 1990 do 2000. Dám příklad roky od 1930 do 1940 jsou myslim 40 leta. Dvacátá láta to už nebudou ty byla

Autor: jojojo - 17.10.2008 20:37
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 2

ahoj "kolegyně" pěstitelky, i když se o mě říká, že kdybych zasadila - jak to říct slušně - trus, tak poroste :),tak přesto potřebuji Vaši pomoc. je

Autor: ejka - 28.05.2009 14:09
Rubrika: Pokojové květiny - Komentářů: 1

Ahoj všichni. Po dleší odmlce se opět hlásím. Měla jsem trošku problém s PC a taky jsem si nějak zablokovala aktivaci účtu petrli, proto jsem si za

Autor: gasha - 07.07.2009 09:42
Rubrika: Okrasná zahrada - Komentářů: 6
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Galerie: Samé zlato...   
  Samé zlato...
Autor: Otazka - 08.05.2008 21:34
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 6

Adresář: http://www.koureni.biz/ http://www.hydrangeashydrang..  

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Množení hortenzii v obrazcích a angl. vákladem.

Autor: hespa - 16.08.2009 13:13
Rubrika: Zahrada - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.