čtvrtek 28. března, 14:22 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Těhotenství
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Těhotenství
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: TerezaCer.
Status: nováček

Mladá, možná i malá maminka?

Datum: 17.02.2013 20:32
 

Ahoj, možná dobrý den.
Je mi 15let. Vím, že asi mnoho lidí mi bude psát, že jsem se zbláznila, ale vyslechněte mě prosím a pokuste se pochopit. Mám přítele, kterému je 21, vím že je to opravdu velký věkový rozdíl, ale jsme spolu už nějaký ten pátek a klape to. Je to chlap a jako všichni chlapi sex potřebuje. Čekal strašně dlouho, ale jednou to prostě muselo přijít. Slibovala jsem si, že se spolu vyspíme až mi bude aspoň 16, ale to nevyšlo. Nevadí, přejdu rovnou k věci. Náš první sex byl bez jakékoli ochrany. Bylo to nečekané a neplánované ani z jedné strany. Prostě se to stalo. Když jsme se potom spolu bavilli, řekl mi, že se udělal vedle a že nemůžu otěhotnět. (Nejsem jedna z těch, které si myslí, že při prvním pohlavním styku nemůžu otěhotnět. Vím že můžu.) Jenže pak jsme spolu bez jakékoli ochrany spali ještě třikrát. Sice vždycky to bylo vedle, ale myslím si, ža pravděpodobnost, že se něco mohlo dostat do mne je. Chci se zeptat, menstruaci mám mít až za dlouho, takže jak můžu co nejdříve zjistit, jestli náhodou nejsem těhotná? Vím, že je to strašně rychlé a možná i unáhlené, ale pochopte, mám před sebou střední školu a možná i dál. Jenže jsem proti potratům, vím že existuje i miniinterupce (omlouvám se, jestli jsem to napsala špatně) sice jsem si o tom ještě nic nezjišťovala, ale chtěla bych jen slyšet Váš názor. Děkuji T.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 17.02.2013 20:42
     

    holka, po světě běhají houfy dětí, jejichž tatínek si dával pozor eye rolling smiley Mohlo to dopadnout dobře a nemuselo.

    Dotaz nepokládej na anonymním internetovém fóru, ale v lékárně. Tuším, že dřív než první den vynechané menstruace se nic nedozvíš.

    No a pak hned pro antikoncepci, jestli tabletky nebo jinou formu hormonální antikoncepce nebo budete používat prezervativ je na vás dvou.

    Na tobě samotné je říct ne, pokud se bude partner chtít milovat a nebudete mít zařízenou ochranu proti početí.

    Ty (ne partner nono smiley ) budeš v raném věšku matkou, ty (ne partner nono smiley ) poneseš fyzické i psychické následky interupce.

    Pokud to nepochopí a bude vyvádět, není to ten pravý pro život....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HanaK (17.02.2013 20:44)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 17.02.2013 20:44
     

    Zajdi do lékárny a kup si těhotenský test. A pokud jsi teď neotěhotněla, tak se propříště zařiď tak, aby ses vyhla těmhle stresům.

     
  • Autor: ewa
    Status: začátečník

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 10.02.2015 14:05
     

    děti by neměly mít děti nono smiley

     
  • Autor: ewa
    Status: začátečník

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 10.02.2015 14:05
     

    děti by neměly mít děti nono smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 10.02.2015 14:47
     

    Terezo, přesně tak. Běž, kup si dvoubalení těhotenského testu ( asi za 40,-Kč) a zkus jedno hned, jedno za cca 10dní. Do 10 dnů po otěhotnění by měl test už něco ukazovat (pozor, doba než se 2. čárka ukáže je v tak ranné fázi delší než udávaných 5 minut a čárka může být velmi slabě viditelná).

     

    Přeju ti, aby byly testy negativní.

    Pokud je to ten pravý ( sama jsem s manželem od mých 16 let, tj. už víc jak 25 let celkem, takže to není nic nemožného), tak určitě bude stejně tak ten pravý i za 4-6 let, až už budeš mít školu za sebou.

    Ostatně v 21 letech to ještě není žádnej chlap ( ačkoliv vím, že ti tak připadá - mě ten můj taky tehdy tak připadal winking smiley ) a z toho, že bude muset hodit za hlavu všechny svý zájmy a starat se o miminko určitě nadšenej nebude. Užijte si společné chvíle spolu ve dvou, ten pravý čas na miminko teprve přijde.

     

    A Hanka má v tomhle pravdu - vždycky je to na ženské, na chlapy se v tomhle nedá spolehnout (myslím, že je to pro ně i dost "náročné" se hlídat a partner určitě uvítá, pokud budeš mít antikoncepci a on se nebude muset hlídat). Pořiď si antikoncepci co nejdřív - nejlépe ihned!

    Edit: Mmch. pokud už s přítelem spíš, měla bys každopádně být registrovaná u nějakého gynekologa- gynekoložky. Pokud ještě nejsi, tak si to rychle zařiď. Tím se ti vyřeší i ta antikoncepce - lékař ti pomůže vybrat tu správnou. Hormonální antikoncepci ti může předepsat jen lékař.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (10.02.2015 14:56)
     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 10.02.2015 14:54
     

    Vzhledem k tomu, že se ptala dva roky zpátky, tak už je to, myslím, vyřešené...

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Mladá, možná i malá maminka?

    Datum: 10.02.2015 18:01
     

    To jsem přehlídla grinning smiley .

     

    Ale zajímalo by mě, jak to dopadlo winking smiley , nemám ráda "příběhy" s otevřeným koncem grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Těhotenství (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.