čtvrtek 28. března, 17:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Mixéry, roboty, šlehače...

Datum: 28.02.2012 16:48
 

Dnes jsem po snad půlročním váhání domů přinesla pomocníka Braun MR 570. Tak jsem zvědavá, jeslti jsem se nezbláznila, ale ta cena není zrovna závratná, takže snad nebudu nadávat.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 12
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 03.03.2012 13:04
     

    Majko skvěle si vybrala! já už mám několik let menší sadu od moulinexu a kdybych kupovala nový jdu do tohohle! tak at slouží dlouhá létaflower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.05.2012 18:18
     

    Tak Braun to nebude (zatím), ale zítra mi přijde toto:

    [www.obchody24.cz]

    Jsem zvědavá, co bude mít za mouchy... grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.05.2012 18:32
     

    Hi hi, ten mám doma kupovali jsme ho narychlo v Globusu asi před třema rokama, když mi odešel původní. Jako obvykle nebyly prachy, tak honem něco levného, aby nechyběl. Zatím fachá normálka. Jediný, co mi na něm vadí je, že se sice mísa otáčí, ale mixér se nekýve od kraje doprostřed a naopak, což předešlý dělal (při použití stojanu)

    (Mluvím o odkazu Mony)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (30.05.2012 07:16)
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.05.2012 23:26
     

    taky hledám nový šlehač, mixér, krouhač... měla jsem Thermomix, ten mi před 2 lety odešel, tak jsem si koupila levnější tyčový mixér, ten klekl po roce a další, už dražší a výkonnější odešel před měsícem..... tak mám dilema, oprava Thermomixu by stála 5 tis., ale kde mám jistotu, že mi po dalším roce neodejde něco jiného, protože ho mám už 14 let. S tím jsem byla moc spokojená, bez něho jsem jak bez ruky.

    Majko, jak jsi spokojená s tím Braunem? Dívala jsem se na něj a vypadá fakt slušně, má i silnější motor.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 07:34
     

    Skrbli, spokojená jsem, ale není to na velké množství. Na šlehání je ale mnohem lepší můj starý dvoumetlový clario se stojanem. Tím braunem tak akorát sníh nebo šlehačku. Já hlavně kvituju to jednoduché zadělání tuhýho těsta. Ale je to na jeden knedlík.

    Co se týče strouhání, tak jak na co. Chybí mi úplně jemný strouhač, ale to jsem koukala na ostatní roboty nemá snad nikdo.

    Brauna používám skutečně hodně často, už nestrouhám sejra na struhadle, ale sekám ho v malé nádobce, zrovna tak mandle a ořechy. Strouhám na něm jabka, mrkev a brambory.

    Pokud máš místo, doporučuju kousek přitlačit a koupit Bosch MUM. Je to už plnohodnotný robot, na to, co dokáže, je relativně skladný a skutečně výkonný. Až ho udělají i krásnej, jdu do něj.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 07:54
     
    415ws3mc7ml.jpg

    Na sekání, drcení, výrobu strouhanky a i mletí máku mám tohle. Je to můj nejpoužívanější kuchyňský pomocník v kuchyni. Sice nádobka malá, ale protože rozsekání zeleniny trvá 2-4 sekundy, nemám s problém nádobku znovu naplnit

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 15:23
     

    Já hlavně potřebuju na šlehání a sekání... mám funkční tyčový mixér, ale s tím moc neudělám, metla na šlehání se mi postupně rozpadla... takže jenom mixuju.

    Já hodně dělám domácí majonezu a tatarku, nekupuju je, dost peču, no a hlavně na šlehání sněhu do trubiček... před 2 týdny jsem odvařila poslední šlehací stroj v baráku, to byl ruční šlehač tchýně, takže už jsem úplně bez... a kupovat zase něco provizorně se mi už nechce, protože v posledních dvou letech mi jich zůstalo v ruce fakt dost thumbs up grinning smiley grinning smiley grinning smiley.

    Já v tom Thermomixu dělala fakt všechno... sekala, mixovala, šlehala, vařila. Vůbec jsem nekupovala moučkový cukr, ten jsem si v něm udělala z krupicového . Mlelo to ořechy, mák, kafe, zrní na celozrnnou mouku... no prostě malej zázrak, kterej byl permanentně v akci... měl v sobě zabudovanou automatickou váhu a nejlepší byla údržba. Jedna velká nerezová nádoba na všechno, která se jenom opláchla a bylo uklizeno. Sakra, kdybych nebyla tak v prdeli s prachama, tak jdu znovu do toho Thermomixu...

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 15:32
     

    Drahuš naši mají už několik let to co ty a jsou s ním max. spokojeni, sice jak píšeš malá nádoba na sekání ale jde to tak rychle, že to neva. dělají v tom i veškeré pomazánky.....

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 15:54
     

    Skrblíku, Hanule říká, že teď mají ve slevě v Lidlu toho robota za 999. Je to v podstatě MUM a všichni ho chválí. To by nebyla marná alternativa.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 16:01
     

    Skrbli, o domácí majolce uvažuju, a tuhle v Prostřenu udělala majolku z mléka a oleje, je to možné confused smiley confused smiley confused smiley Prý to je levnější a zdravější než syrová vajíčka , jsem málem upadla, fakt z toho našlehala majolku do salátu eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 16:32
     

    Já mám už hodně let ten MUM a nedám na něj dopustit. Struhalel mám několik, dokoupila jsem si, maj docela velkej výběr dalšího příslušenství..Pak stařičkouj ruční ETU, tak až mi klekne, tak budu nahraná. Hodně používám na šlehání, hlavně nad párou. nebo na mixování v kastrolu, třeba když dělám marmošku, vařím půlky meruním, a pak rozmixuju, nic nemelu dopředu..Ty dnešní mi připadaj, že maj krátký metly..Pak mám ještě Bosch sekáček (něco na způsob jak má Drahuška), ten je stále v běhu, používám ho hodně, právě na zeleninu, ořechy, sýr, pomazánky..Mák tam teda nejde, zkoušela jsem to když mi nedávno klek mlejnek co mám k robotu na mák a semena...Cukr jsem nezkoušela, ale na starým robotu jsem dělala v nádobě na mletí kafe..

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 17:41
     

    dago, jo, je to možné.,... já někde ten recept na majonézu z mléka a oleje taky mám, měla jsem ho u Thermomixu... ale já dělám z vajec a oleje.. klasiku

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 17:42
     

    Maj, díky za tip... jdu se na to mrknout...

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 17:50
     

    Hmm, tak v Lidlu jsem nic takového nenašla.... eye rolling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 30.05.2012 17:51
     

    Taky jsem tuhle koukala, že je to obšlehnutej bosch..má mixér, 3 struhadla, metlu, ale jestli má hnětací háky netuším, ale snad jo. Já mám navíc u mumu mlejnek na maso, pak přikoupenej na mák a ještě odštavňnovač. V základu dva druhy metel a hnětací hák..cena je ale samo někde jinde..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.