čtvrtek 25. dubna, 19:35 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Mixéry, roboty, šlehače...

Datum: 28.02.2012 16:48
 

Dnes jsem po snad půlročním váhání domů přinesla pomocníka Braun MR 570. Tak jsem zvědavá, jeslti jsem se nezbláznila, ale ta cena není zrovna závratná, takže snad nebudu nadávat.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 12
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.02.2012 17:29
     

    Dnes jsem v tom udělala těsto na pizzu dle rady Hanule. Nechala jsem to v tý pixle a přikryla deklíkem, který za provozu funguje jako protiskluzná podložka a je nasazený na nožičce a dala do lednice. Těsto šlo rychle, jen musím vychytat, jak tam sypat průběžně mouku, abych se trefovala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.02.2012 17:37
     

    Já mám úplně obyčejný šlehač. Takový ten, co se dá použít s metlami v ruce nebo se nasadí na mísu. Stál asi 300 a slouží mi už mnoho let. Někdy se koupě vydaří. Ten snad nemá ani značku.

    A pak mám zas hooodně drahý tyčový mixer od Zepteru. V tom drtím zeleninu do polévky ap., šlehám sníh z bílků... Pořídila jsem si ho, když mi odešel mixer.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.02.2012 17:43
     

    Já chtěla hlavně něco, co bude strouhat, Jinak mám ještě ručního zelmera, co se nasazuje na stojan s otočnou mísou. Až ten odejde (mám historicky druhého), tak pořídím MUM robot.

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 29.02.2012 23:09
     

    Majko, přemýšlela jsem nad nevýhodou tohoto ručního mixéru, jak ses ptala v jiné diskuzi. A po strašně dlouhém pátrání jsem na to přišla. Je strašně malá nádoba na strouhaní. Nastouhat a zároveň namíchat v té nádobě těsto na bramboráky nejde winking smiley A to je jediná nevýhoda, na kterou jsem přišla.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 07:56
     

    Slunino, ta nádoba má 1,5 l, kolik myslíš, že jsem ochotná dělat bramboráků? grinning smiley Jináč už jsem psala Hanuli, že těsto nakynulo z 250 g mouky víc jak dvojnásobně, tož jsem ho na radu odbornice znova zmáčkla a dala do chladu. Dnes se to rozsekne. Nakonec budu já, chorobný odpůrce kynutého těsta, péct jak o život.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 08:24
     

    Majčí, já jsem taky nekoupila droždí na vaření ani nepamatuju, dokud jsem si nepořídila pekárnu. Jen psům jsem ho kupovala. grinning smiley

    A sušené droždí jsem vyzkoušela kdysi s neúspěchem, takže bylo na indexu a nyní ho používám stále a je pro mne nepostradatelné thumbs down grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 08:34
     

    Těsto na pizzu do lednice? To mě zajímá. Dejte recept. please smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 09:21
     

    No já to dělala takto, teda doufám, že si to pamatuju dobře:

     

    250 g hl. mouky

    150 ml vlažné vody

    špetka cukru

    půl lžičky soli

    lžíce olivového oleje

    půl kostky droždí

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 20:12
     

    Tak recept mám pomalu stejnej, jen teda bez cukru a pod půl kila mouky nejdu. grinning smiley A s tím kynutím to máte jak? Já je dělám hnedka po vykynutí, vy to necháte vykynout, prohňácáte a dáte do druhého dne do ledničky?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 20:34
     

    Já to šoupla přikrytý hned do lednice. Po nakynutí jsem to jako srazila dolů a vrátila do lednice. Dělala jsem to až dnes. těsto bylo moc dobrý, jako fakt. Netrhalo se, krásně se roztahovalo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 20:57
     

    To je známá věc, že dvakrát kynuté a pomalu kynuté je lepší. Pekárna 2x kyne, ale v teple. Studené kynutí je fajn, že si těsto můžeš připravit předem a pečeš, když potřebuješ thumbs down

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 21:30
     

    Na sobotu taky plánujem pizzu, tak to hnedka testnu. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 01.03.2012 22:27
     

    Majko, právě. Ta nádoba má jen 1,5 litrů. To je tak pro mě a co zbytek rodiny? stydlin smiley winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 02.03.2012 07:01
     

    No tak si každý zadělá tu svoji hroudu, no ni?

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 03.03.2012 01:42
     

    Majko, také řešení winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.