pátek 29. března, 08:18 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Mixéry, roboty, šlehače...

Datum: 28.02.2012 16:48
 

Dnes jsem po snad půlročním váhání domů přinesla pomocníka Braun MR 570. Tak jsem zvědavá, jeslti jsem se nezbláznila, ale ta cena není zrovna závratná, takže snad nebudu nadávat.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 12
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 26.11.2014 15:38
     

    Irisko, vidím to živě grinning smiley (promiň)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 26.11.2014 21:46
     

    já je minule rozsekala v robotu, nevím, co mě to teď napadlo stydlin smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 12:52
     

    Tak jsem vyzkoušela znova masomlýnek, protože jsme dělali k obědu špagety se sugem a zbylo mi kousek plecka. Dala jsem rychlost tři (víc nastavit nešlo, vzhledem k poloze ramene robota. Asi je to chráněno) A šupem bylo namleto. Skvělé. thumbs down Mlýnek jsem potom hned opláchla horkou vodou - rozebraný a ani se nemusely šťourat jednotlivě dírky v tom kolečku. Vyjely z nich zbytky masa samy. thumbs down Píšou, že se má to kolečko a nůž po vysušení namazat potravinovým olejem, aby nezrezly, páč jsou železné. Tak jsem lehce mázla. Příjemně mě překvapilo, jak rychle je strojek vyčištěný, oproti klasickému masomlýnku. Možná že je to proto, že je vše hladké, kdežto na ručním masomlýnku, vzhledem k jeho věku asi šedesát let, jsou různé nerovnosti a hrbolky, ve kterých maso zůstává viset o dírkovaném kolečku ani nemluvě - to jsem musela šťourat dírku po dírce angry smiley Proto jsem raději mleté kupovala

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 13:52
     

    Tak jsem si v souvisloti s novým robotem vzpoměla, jak jsem proti němu horovala. Jistě zdejší mladé dámy, co si ale hodně pamatují, vzpomenou na robota, který byl vlastně kus nábytku (hnusného) v kuchyni? Hnusná skřínka, ve které vše bylo? Kvůli této vzpomínce jsem ho nechtěla grinning smiley My měli doma třeba ještě plynovou ledničku winking smiley

    Mám hodně dlouhou paměť sad smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (14.02.2015 13:52)
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 15:42
     

    Plynovou ledničku si pamatuju taky, teta ji měla na zahrádce, protože tam nebyla elektřina. A strýc tam tehdy způsobil poplach, když si přitáhl autobaterii na dvoukoláku a koukal na fotbal. Chlapi z okolí se tam ihned seběhli, že oni to na tranďáku nemůžou naladit. Tak jich tam pak sedělo asi 20, byla to jen taková malá bouda, 2 postele a stůl. Tak tam seděli jak sardinky a teta z toho byla na mrtvici grinning smiley grinning smiley grinning smiley A telku měl barevnou - Junost a byla modrá grinning smiley grinning smiley grinning smiley A taky vím, že dávali film Cikáni jdou do nebe, a šlo to hodně dlouho do noci, tak jsem měla na lístečku od maminky povolenku, že se můžu koukat, protože jinak jsem chodila spát v 8h. To jsem byla asi v 2. třídě grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 18:33
     

    Jo,Jo,Drahuško, já tuhle skříň taky pamatuju, sama jsem jí nikdy neměla. Pouze jedna moje známá a ta jí měla jakokus nábytku a obsah - ddocela dobrý robot, vůbec nepoužívala. Prý to bylo moc práce tahat ven veškeré příslušenství. Robot musí být při ruce, nejlépe na lince a k tomu co nejbíže jednotlivé nástavce. Oni tyhle moderní strojky jsou dělané z hlaďoučkého plastu, takže se dobře myjí a ty kovové části též. Takto je to pomocník v domácnosti. Musí to být jednoduché a snadno omyvatelné. eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 18:54
     

    Právě, že se s ním nikdo nechtěl vytahovat. Plno neskladných krámů grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 20:58
     
    wm.php.jpg
    Další fotografie:

    Jé já jsem hledala, až jsem našla..Měla jsem tento 022, (měla tento už mamka) Dělali na něj i skříň..to měla kamarádka, pásnul jí přesně. Náhodou se kouknětě..."výsuvnej drátěnej program" před 35 lety.. grinning smiley Sérgy pak už měly ten poslení..inovace , ale pěkně blbá..Ono už 022 nebyla k mání..Jo a stál 1270 kaček..3/4 chapovýho platu.. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 21:06
     

    My zase měli ten typ kuchyňské linky, než jsme upgradovali grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 21:06
     

    Lado, tenhle taky mám! A přesně 35 let. Sice ho používám v hospodě už jen na strouhanku, ale stále žije! grinning smiley Dokonce se mi občas podaří koupit ke strouhači ten umělohmotný šroub s matkou, který se při větší námaze (když rohlík není úplně suchý a já víc přitlačím) zničí. Stojí tedy nekřesťanské peníze - asi 50 kč (jen šroub, bez matky), ale když ho potřebuju...

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 21:24
     

    Já, když jsem ho dávala pryč, tak motoricky fungoval, ale střed mísy mi prasknul. Šroubů jsem měla plnej šuplík náhradních..měla jsem ten vrchní udělanej z nerezu, měnila jsem občas jen tu spodní matku.Kam přišly, asi do kontíku..

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 21:28
     

    Já chtěla po sousedovi, který doma pracuje na soustruhu, aby mi udělal ten šroub kovový, ale říkal, že bych pak mohla zničit motor. No už nějak doslouží. Zkompletovaly jsme ze dvou stejných jeden funkční (mamka ho měla taky). Já už ho mám opravdu jen na tu strouhanku, občas umelu mák...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 14.02.2015 23:03
     

    jeee já měla tu 1010 dost dlouho. Pak dělal už hrozný kravál, tak šel z baráku. A ty šrouby fakt moc nevydržely. A teď jsem dostala tenhle sekáček[www.mall.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (14.02.2015 23:06)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 15.02.2015 08:09
     

    Já jsem původně myslela ještě staršího robota. Byl konstantně v bílé skříňce a ještě na něm nebyly plasty. My měli doma hnětač a ten vypadal skoro, jako ten můj dnešní MUM grinning smiley Také měl hlavu, byl kulatý, měl kovovou mísu, ale byl to jen hnětač. By snad umíchal i maltu. Jeho motor měl poměrně tichý, ale hodně hluboký zvuk. Moc ráda jsem ho, jako dítě, pozorovala jak pěkně těsto míchá nebo šlehá. Ale to už je opravdu středověk smiling smiley

    Také tatínek (strojní zámečník a děsně šikovný) vyrobil mamince pračku. Tu vyrobil ještě, než jsem se narodila. Skříň byla dřevěná, bílým emajlem nalakovaná, uvnitř pozinková vana, z boku velké kolo, jako šnek a motor měl převody přes klínové řemeny. A věřte nebo ne, dosloužila myslím někdy v roce 1993! A to jen proto, že se maminka stěhovala po smrti tatínka do bytu z baráčku, tak si vzala jen automatku a tuto jsme vyhodili - stále funkční!!! smiling smiley Maminka jí totiž používala na tatínkovy, věčně zašmírované montérky winking smiley Tatínek byl machr love smiley

     
  • Autor: tikxka
    Status: nováček

    Re: Mixéry, roboty, šlehače...

    Datum: 26.02.2015 10:26
     
    old_vintage_.jpg

    obrázek jedno s nejstarších mixérů ... elektřina v rukou.... spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.