čtvrtek 25. dubna, 01:20 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: jitulice
Status: nováček

Mě snad nikdy nepokvete..

Datum: 31.07.2009 20:03
 

Ahoj lidi, mám problémeček a doufám, že mi s ním pomůžete. Před třemi lety jsem zasadila vistárii, letos už je velmi slušně rozrostlá, ale bohužel mi ještě nekvetla. Co dělám špatně? Děkuji moc za rady. flower smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 31.07.2009 20:21
     

    Třeba jsi jenom netrpělivá. Tři roky není na vistárii tak moc.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 31.07.2009 20:38
     

    Jo,jo. Já som sa tiež nemohla dočkať. čakala som až päť rokov,kým sa potvora rozhodla zakvitnúť. Trpezlivosť ruže prináša,niekedy aj wistérie,winking smiley .

    myslím,že záleží aj na tom,či máš roubovanca alebo rastlinku zo semena.

     
  • Autor: Ivanka3
    Status: nováček

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 31.07.2009 21:28
     

    A máš ji roubovanou?Pokud ano tak vydrž,mě kvetla po 4letech zasazení....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 31.07.2009 21:29
     

    Moje rada bude úplně stejná: vydrž. Mně kvetla až dost letitá. Kamarádka dokonce podlehla fámě, že wistárie jsou samčí a samičí, aproto jí nekvete. Poprvé jí kvetla asi 8-letá, ale od té doby kvete pravidelně a bohatě. Wistárie potřebuje řez a vedení do vodorovna, protože na vodorovných výhonech kvete nejvíc. Věra

     
  • Autor: jitulice
    Status: nováček

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 01.08.2009 16:04
     

    Děkuji vám všem za odpovědi, asi máte pravdu. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby už kvetla, je to nádherná rostlina, koupila jsem ji v kontejneru a vážně jsem si myslela, že po třech letech od zasazení už by mohla kvést. Někdo radil hodně zjara hnojit, někdo zase říkal stříhat, ale u nikoho jsem ji neviděla krásně kvést....Tak budu čekat a uvidímeflower smiley thumbs down Přeji krásný zbytek víkendu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 01.08.2009 20:16
     
    _mg_4307.jpg
    Další fotografie:

    Stříhej, stříhej a tady máš mojé, krásně kvetoucí -- letošní jaro

    Jo a jinak je tu spešl diskuze Vistárie winking smiley

    [www.week.cz]

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 01.08.2009 20:29
     

    Drahuš, tu tvoji nááádheru jsem obdivovala již dříve, ale musím pochválit zas love smiley love smiley love smiley

    Mám stejný problém jako jitulice - nekvete sad smiley . Mám ji zasazenou 3 roky určitě, možná už jsou to 4 a nic. Radíš stříhat, ale i tak mladou taky? Zatím jsem k ní s nůžkama nedošla, nějak není co confused smiley nebo je mi jí líto grinning smiley

    Jen jsem jí letos dokoupila kamošku, tak mám 2 a budu čekat grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 01.08.2009 21:14
     

    Aspoň zaštipuj. Jak velkou jsi koupila? Bylo to ve velkém zahradnictví? Víš, aby nebyla ze semínka. To by ses květů nedočkala. Mně kvetla asi čtvrtým rokem a druhá, na domě, kvetla hned, protože jsem si koupila větší a už měla jeden květ. Nekupovala jsem jí tak kvůli brzkému kvetení, ale protože obřas nesouhlasí cedulka v květníku a já chtěla tu jednu určitou

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 01.08.2009 21:21
     

    Drahuško a kdy ty ji stříháš? Jen na jaře nebo i během roku.confused smiley 

    Taky jí mám cca 3 -4 roky. leze po borovici, už je kdoví kde a jen dlouhý šlahouny.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 01.08.2009 21:31
     
    Hm..Niekde som citala ze ak je wisteria semenacik, tak ma pravdepodobnost kvitnut fakt az po siedmom roku...
    Drahus- pri tej tvojej vzdy ostanem s otvorenou hubou spinning smiley sticking its tongue out...neskutocneeeeee, hihi...to som si vzdy myslela, ze taketo nieco moze byt len v katalogoch... smoking smiley
    No....moja wisteria niekedy tiez celkom slusne kvitla( preto viem co je to odpratvat - ja sice len hromadky lupienkov z odkvitnutych strapcov... winking smiley, aleeeeeee..posledne roky mi uz kvitne minimalne, lebo ju maximalne striham eye rolling smiley...mam ju ako deliacu stenu so susedmi na terase a nechcem ju nechat rozrast..
    Takze som si vedoma, ze niekolkonasobnym strihanim nielen mladych vyhonovm ale az do stareho dreva pocas sezony i na jar - si likvidujem kvety - kvetne puciky sa tvoria prave na starom dreve eye rolling smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 02.08.2009 01:32
     

    Drahuš, ta tvoje wistárie je z říše zahrádkářských snů - prostě úúúúžasná! Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 02.08.2009 07:43
     

    Dík za chválu. Jen pro informaci - jedná se o jednu rostlinu, pergola je 3x4m a tvrdě jí omezujeme.

    Stříhám, kdy je potřeba, ale když chcete, aby nabrala na objemu, řekla bych, že je optimální tak do půlky července. Dýl už ne. Jo a jak píše Kerie - kvete na loňském dřevě. Jenže jestli máte vytáhlý šlahoun, zakrátila bych ho i teď. Třeba jen zaštípnutím a ona si připraví další výhonky na jaro příštího roku. Velmi špatně snáší, abyste šlahoun odmotali a pak opět namotali třeba jinam nebo jinak, takže když je maličká opatrně! A taky jestli si dobře vzpomínám, jako mládě měla sklon v zimě i namrznout, ale vyrazila znova ze země. To se mi stává i u mých pokusů ze semínek, že v květináči venku zmrzne, ale na jaře znovu vyraší. Už jsem všechny semenáče zlikvidovala a zkouším hřížit, ale moc mi to nejde. Kde se pohříží sama, je to dobrý, ale to se stane vyjímečně.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (02.08.2009 07:44)
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 02.08.2009 09:18
     

    Taky se musim opakovat, je to fakt krasavice!! thumbs down

     
  • Autor: jitulice
    Status: nováček

    Re: Mě snad nikdy nepokvete..

    Datum: 03.08.2009 09:38
     

    Šmankote, to je nádhera!!!!! Já chci taky.....please smiley ...Tak jo, příští rok budu zastřihovat a zaštípávat a snad se moje milá vistárie nade mnou smiluje a dá mi pár květů... smiling smiley . Díky. Jitka

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.