pátek 19. dubna, 08:45 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

MDŽ a jiné svátky

Datum: 17.02.2008 09:54
 
Jaký máte názor na slavení MDŽ? Je to komunisty zprofanovaný svátek nebo má své místo? (neb každá žena není matkou, aby slavila Den matek). Pakliže tedy nějaké takové svátky slavíte... grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:07
     
    Já na to slavení moc nejsem,ale chlap vzpomíná na staré dobré MDŽ,protože to byla dobrá příležitost pro chlapy jak se ožratwinking smiley a holka vždycky dělá ve škole nějaké přání ke dni matek.Jinak neslavíme ani Valentýna.Známe se 15 let,tak už nějak není co slavitsad smiley .A mě osobně nebere ani oslava silvestra nebo Nového roku.Jsem schopná to celé zaspat(viz letos).Nějak mě to slavení na povel nebere
     
  • Autor: Reklama

    Re: MDŽ a jiné svátky

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:12
     
    Evco...no tak jasně...my to s oslavama taky moc nepřeháníme. To MDŽ - mne to napadlo právě v souvislosti s přípravama dcery na nějaké vystoupení. Vím ale, že vystupujou i na Den matek. Co se Valentýna týče, neslavíme. Halloween také ne.
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:26
     
    My neslavíme nic, ale jsem takový alibista, že pro jistotu koupím kytku na všechny výše zmiňované dny grinning smiley grinning smiley grinning smiley flower smiley
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:30
     
    Já moc neslavím ani narozky,jako malou mě štvalo,že je půlka letních prázdnin pryč,a o svátku ani nemluvím,na ten si vzpomenu až když někdo náhodou připíše přání za vánoční sms.Ale když není co,slavím jak o životwinking smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:33
    Hodnocení fotografie "MDŽ a jiné svátky": 5
     
    A co jsem měla říkat já, když mám narozky 1.září?!?!?! eye popping smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:52
     

    Já nedávno koukala do kalendáře a on je minimálně dvakrát týdně nějaký mezinárodní svátek. Tak mi napadá...takoví ti věční slaviči (taky jsem k nim v mládí patřila) se musí mít. Už to vidím: ,,Co slavíme?´´

    ,,Nevím, koukneme do kalendáře.´´

    ,,Hele, Mezinárodní den horníků...na zdraví...ať žijooooou!!´´ grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 10:58
     

    Moni, tyhle svátky mě neberou, vlastně že všech svátků mě berou jen Vánoce.

    Velikonoce mám ráda po svém na chalupě, ten městský běs s bandami opilých a houfy cizích dětí za dveřmi tvářícich se pohrdavě na barvené vajíčko....tak to už roky nemusím.

    A tyhle ať už komunistické, či americké výmysly jdou mimo mě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (17.02.2008 19:09)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 13:45
     

    Nemám ráda žádné svátky, protože se to kolem všechno připije. já nepiju a jen lítám a dělám jim blbce. I má padesátka tak dopadla. Všichni byli bene a já nakonec uštvaná, jak srna. Přestaly mě brát i vánoce. Na MDŽ slaví holka, protože vnučka má narozky. Takže dodám dárek, popřeju a mizím. Dospělí koukaj, kdo dal lepší dárek a děti se chovají, jak ......., protože se předvádějí. Tedy alespoň ty naše.

    odmítám kupovat hračky,, protože se jim nevejdou do pokoje a tak na mě koukaj všichni i oslavenec zkrz prsty. sad smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 13:51
     

    Já už to psala vedle...nejde o slavení s flaškou a chlebíčky. Mám na mysli, jestli si třeba uvědomíte, že je nějaký svátek...nebo se zúčastníte nějaké akce.

    Tak u nás na vsi se slaví oboje...MDŽ i Den matek. Většinou bývá nějaká akce v obecním domě, vystoupí děti z MŠ a ZŠ, mají občerstvení, hraje hudba atd. Na MDD bývá karneval a soutěže, takové odpoledne pro děti. Pak jsem třeba zaznamenala v Praze, když bývá Den proti rakovině, že se po ulicích prodávaly tuším srdíčka....a jindy zas kytičky...to už nevím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 14:02
     
    Slavíme Den matek, MDŽ ne.
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 14:49
     
    Svátky , mimo vánoc neslavím žádné. Jinak slavím každý den, který přežiju v pohodě a ve zdraví. Díky za každé nové ráno grinning smiley grinning smiley
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 16:02
     
    u nás na vsi se slaví den matek,děti ze školy a školky mají vystoupení ,rozdají přáníčka a nějaké vyrobené dárečky a pak hraje nějaká hudba k poslechu.děcka se vyřádí,ženské proklepnou nové drby a jde se domůgrinning smiley .slaví se taky masopust,průvod masek s živým beranem,kapela a drinking smiley drinking smiley drinking smiley
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 16:45
     

    Mám docela zajímavé vzpomínky na podnikové oslavy MDŽ. Bylo to v období tvrdé totality 70 a 80 léta. V této době mělo hodně zpěváků a herců zakázáno vystupovat v televizi, hrát v divadlech atd. Jeden zaměstnanec našeho podniku se znal se spoustou takto "postižených" umělců a vždycky někoho na tu oslavu MDŽ pozval, aby zazpíval a pokecal s náma o životě disidenta atd. No, pozval .... ono to nebylo jen tak pozvat, žejo, protože se jednalo o veřejné vysloupení. Vždycky to vyšlo bez postihu, až je to neuvěřitelný. Docela jsem obdivovala všechny, kdo si troufli něco takového podniknout, včetně vedoucího hospody, restaurace, kterou jsme měly na oslavu zadanou, ředitele našeho podniku atd. Vždycky se to konalo někde na okraji Prahy, a tam přisluhovači tehdejšího režimu nikdy nezabloudili ..... naštěstígrinning smiley

    Takže já jsem se na oslavy MDŽ těšila a musím říct, že to bylo úžasný. thumbs down Dneska už oslavy MDŽ ztratily půvab, ale když dostanu kytku, ..... beru grinning smiley a nereptam.

     
  • Status: expert

    Re: MDŽ a jiné svátky

    Datum: 17.02.2008 19:10
     
    Drahuš nejsme my segry, já taky nosím užitečné dárky, které nenadchnou....hračku koupím jen když se mi zdá velice vydařená a to ji koupím kdykoliv (velice vzácně).
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.