úterý 16. dubna, 18:13 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 3
Klikni pro filtrování
Tagy: matrace

Matrace a rošty

Datum: 30.11.2009 16:55
 

Ahoj,

mate někdo zkušenosti se značkou Dormeo? Chci si pořídit matrac [www.dormeo.cz] Děkuji předem winking smiley

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil LadaB (30.08.2010 13:51)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: matrace

    Datum: 02.12.2009 11:29
     

    Taky záleží kdo jak má rád na spaní měkkou nebo tvrdou podložku (nevěděla jsem jak to napsat, aby to nevyznělo dvojsmylsně grinning smiley )

    Máme také dražší a nahoře v trucovně hodně kvalitní, pprotože, jako manža Irisky jsem invalida s páteří a potřebuju mít kvalitní spaní. Přiznám se, že u nové matrace asi nepoznám, která je lepší a která horší. Pozná se to až jak se matrace zachová při dlouhodobém používání. A je fakt, že se nás také ptali, na čem matrace bude ležet. Jestli na roštu nebo na desce (sololit či něco podobného)

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (02.12.2009 14:05)
     
  • Autor: Reklama

    Re: matrace

     
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: matrace

    Datum: 02.12.2009 12:42
     
    My sme pred rokmi dostali ako vianocny darcek od nasich nove matrace prave ...hihi, Dormeo - a k tomu aj sadu vlnenych prikryvok a vankusov..
    To moji rodicia mali obdobie, kedy nakupovali vo velkom podla reklamnych letakov, reklamy v TV a dokonca "podlahli" aj par dealerskym akciam..Uff...sice prave u Dormea neslapli vedla, ale inde to obcas bol horor angry smiley, dost mi to trvalo, kym som ich od toho odnaucila... eye rolling smiley
    Takze tie matrace Dormea su naozaj kvalitne, dobre sa na nich spi.. aj po niekolkych rokoch uzivania tvarove stale stabilne, pritom manzel vahove bol tazka vaha - dokonca sa mu to raz splhalo tiez k 120kg...a mal dlhe obdobia, kedy vacsinu dni prelezal..
    Len tie ventilky na vetranie po bokoch neviem ci splnaju nejaky ucel, lebo pri jeho "vahe" aj tak zopar vypadlo..NA tych nasich su este po bokoch aj dve snurove uchytky, co mi velmi vyhovovalo pri manipulacii s matracami...
    (aj tie ich vlnene prikryvky su skutocne velmi fajn!, pouzivame ich v lete...v zime mam radsej klasicky paperovy paplon..)
    smoking smiley...sice ich tu chvalim...ale neberte ma ako dealerku DORMEA!
    -----------
    Ked som zariadovala byvanie pre rodicov a kupovala matrace...tak som vzala mamku do obchodu nech si vyskusa ten, ktory jej bude vyhovovat..Opat sme vyberali z tych drahsich, pretoze tie vacsinou maju fakt lepsie vlastnosti...napr. ocko potrebuje tiez aby bol matrac tvarove stabilny,aby sa vedel na nom posadit a okraje sa neprehybali ked vstava...Vybrali sme vtedy dobre...po roku su stale velmi spokojni!
    ------
    Pri nakupe treba naozaj si matrac vyskusat...a cim viac ma clovek zdravotnych problemov, tym viac zvazovat..
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Matrace a rošty

    Datum: 23.01.2007 22:00
     

    Poraďte....jaké máte typy roštů a matrací? Klady a zápory...

    Mám jakous takous představu co asi chci,ale při tom množství na trhu...se nějak nemůžu rozhodnout. Není to levná záležitost,tak abych si pak nervala vlasy a nevrátila se ke své staré posteli grinning smiley  Koukám tak po střední třídě...rošt s matrací za 20000,- (ještě k tomu 2x), to opravdu nemusím..Díky...winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 25.01.2007 18:56
     

    Tak jestli ti mohu Lado poradit, tak mrkni na matrace Sára, výrobce Jelínek.

    Tyto matrace máme od roku 1995,. výborná věc. V té matraci je " rošt" už přímo zabudovaný v podobě lamel..

    Pak už stačí koupit jen úplně obyčejné rošty, myslím tím jen ta prkýnka spojená tou páskou.

    Ty stojí něco kolem 500,-

    Investice do těchto matrací se vážně vyplatí, jsou opravdu zdravotní a ortopedické. Na rozdíl od jiných matrací, které se tak honosně nazývají.

    Mimo jiné, mají sundavací a prací potah, pravda je, že když ten potah sundáš a vypereš, dá to práci pak ho nasadit zpět, ale jde to.

    Dělají matrace přesně na míru a váhu člověka, tomu pak přizpůsobí počet těch lamel uvnitř té matrace.

    Také potah se dá vybrat.  

     

     

     Nejde mi vložit odkaz tak aspoň ti sem vložim adresu:

    [www.jelinekvm.cz

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 26.01.2007 14:33
     
    Amee dík za info...prostuduju. Já bych spíš,ale chtěla ten rošt polohovací,jak pod hlavou,tak v nohách. Je toho na trhu tolik,že nevím co je lepší...
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 26.01.2007 18:43
     
    Taky jsme měli polohovací rošty v posteli, skoro vůbec jsme je nepoužívali, takže jsme přešli ke stabilním a radši vrazili peníze do těch matrací.
     
  • Autor: Milda
    Status: nováček

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 26.01.2007 23:15
     

    Matrace Sára a Bára vůbec nebrat, ta pani co je doporučuje dělá snad u Jelínka v reklamním oddělení.

    Já tu chybu asi před 2 roky udělal a v současné době je budu vyhazovat. Je to jen několik prkýnek na třech molitanech asi za 6 000Kč a když se trochu  proleží  tak Vás z nich budou ráno bolet hrozně záda. A ta hloupost s roštem? Tyhle matrace musí mít tvrdou podložku , jinak je člověk ráno zpráskanej jako pes.

    S pozdravem "šťastnej " majitel matrace Sára Miloš.

     
  • Autor: Lity
    Status: nováček

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 09.02.2007 13:24
     
    Já vřele doporučuji Ikeu. Máme matrace s pevnými rošty a maximální spokojenost.thumbs down
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Tes

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 12.02.2007 23:33
     
    Děti mají Sáru, my už 8 let podobný systém Valty a velmi nám to sedí. Na Sáru je teď akce na [www.suspektor.cz] - 15% sleva z ceny výrobce.
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 13.02.2007 17:13
     

    Tak co Lado, už jsi si vybrala nějakou matraci.

    Velmi jsem se zasmála, když mě Miloš označil  za "pani z reklamního oddělení"

    Stojím si za svým, co se kvality matrací týká, alespoň těch co používáme my. A jak říkám spíme na nich už  12 tý rok. Manžel nebyl žádný "zagroškudla". Vážil jeden čas i 116 Kg.  Ono taky záleží na jakém polštáři a v jakém prostředí v ložnici spíš. Ani sebelepší matrace ti nebude k ničemu, když máš třeba špatný polštář. Nepochopila jsem, jak se lamely mohou proležet..

    A co se týče podložky pod matraci, tak přímo u Jelínka  uvádějí, že  matrace má dobře větrat a  hustý laťový rošt, určitě splňuje předpoklady pro rovný podklad, který zároveň dovoluje matraci dýchat.

     

    Tím samozřejmě nikomu nic nevnucuji. Já mám zkušenost dobrou, Miloš špatnou.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 13.02.2007 19:05
     

    Díky všem za vaše postřehy. Trochu jsem je porozhlédla na netu i v reálu. Každopádně chci polohovací rošty, (ty musím koupit nejdříve,když nebudu mít jasno v matracích,tak to tak nehoří)  Měly by být z více lamel...je otázka z jakých...buk,bříza nebo jiné...

    Amee je jasné,že každý má třeba jiný názor a zkušenost..pro jsem to sem dala. winking smiley

    Já to vlastně ani neřeším proto, že by se mi špatně spalo...já se zatím bez "rozlámaného" těla a v pohodě vyspím všude...grinning smiley Jen chci vyměnit staré za nové...,tak proto se v tom tak šťourám, nic mě netlačí winking smiley

     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 24.02.2007 15:35
     

    Tak přesně tohle jsem řešila ne až tak moc dávno. Koupili jsme polohovací rošty, kde jde polohovat i hlava i nohy, a zvykli jsme si na to tak, že hodně. Při hloupé rýmě třeba - nesháním polštáře, ale napolohuju. Bolí mě nohy, zvednu a je to super, určitě bych doporučila (je to asi o tom, jak se kdo naučí. Když si koupím multifunkční troubu, taky ji nemusím využívat, že grinning smiley ). Máme 28 lamel v kaučukových pouzdrech - mám dojem, že to byl Blanař, Duoflex mega. Matrace latex, nebo línou nebo studenou pěnu (či jak se tomu říká), na ty chce lehnout a vyzkoušet přímo v obchodě.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 25.02.2007 13:13
     
    Nevím, jestli víte, že pro lamelové rošty nejsou vhodné pružinové matrace. Sposta lidí dělá tu chzbu, že tohle zkombinují k sobě. To bzla jen technická grinning smiley
    Osobně mě Sára taky moc nepřesvědčila, minimálně tím, že je neskutečně předražená. Teda alespoň kdysi, budu muset kouknout na nový ceník.
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 26.02.2007 07:15
     

    Sweeety díky za zkušenost. Co mechanismus zvedání, je bez problému? Já právě neustále relaxuju s nohama "u stropu" ,když si třeba čtu a tak mi to přišlo jako dost dobrý.

    Majko dík za upozornění....toto mám vyhledané ( o pružinových jsem ani nikdy neuvažovala) a tak to budou nějaké latexové,jen vybrat kterégrinning smiley

     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Matrace a rošty

    Datum: 26.02.2007 07:43
     
    Mechanismus - pokud nemáš chuť zainvestovat do elektrického grinning smiley  je víceméně u všech stejný - zvednout matraci, chytit za ouško a popotáhnout do příslušné polohy. Jde to celkem bez problémů, a rošt se mi ještě nikdy nesložil winking smiley Slyšela jsem, že u těch levnějších jsou udělané takové ty zarážecí zoubky moc mělké, takže se špatně ta poloha nastavuje, u našich s tím problém nemám. A matrace fakt testnout. Naši mají línou pěnu, na mě je moc tvrdá nebo co, tak mám latex, ale jim zase maximálně vyhovuje. Z líné mám polštář a bezva.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.