pátek 19. dubna, 17:11 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mateřská a rodičovský příspěvek

Datum: 11.12.2007 10:14
 

Zakládám k tomu téma. Ať to je vše tady winking smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.01.2009 09:52)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 10:29
     

    Teď od ledna je to myslim tak, že 7600 bude dostávat do 9 měsíců, doteď to bylo do 21 měsíců, pak to záleží na délce mateřský, když jí budete chtít na tři roky, budete po 3 roky dostávat 7600 když na 4 od toho devátýho dostanete jen těch 3600. Čtyčletá mateřská vyjde peněžně nejhůř.

     

    Já vim, že všude okolo mateřskou třebas ani nedostávaj, ale co sem zatim tak postřehla v televizi z různejch pořadů, (maminka stávkuje a pod.) bydlej v baráku, maj dvě auta, uživý 3 děti a to jen z otcova platu. Tady si to pomalu nemůžete dovolit, když pracujete oba, natož když by byla ženská doma.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Trixinka (24.01.2011 10:31)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

     
     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 10:57
     

    Tak tady pracuje jen otec tak je to složitější.Mě se nikdo neptal jestli jdu na 3 či 4 roky prostě mě tam daly automaticky a změnit to nejde,tak budu dostavat jen 3600kčplease smiley please smiley .A auto jsem už taky prodala abych mohla uživit dítě.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 10:59
     


    Monina napsal(a):

    Tak tady pracuje jen otec tak je to složitější.Mě se nikdo neptal jestli jdu na 3 či 4 roky prostě mě tam daly automaticky a změnit to nejde,tak budu dostavat jen 3600kčplease smiley please smiley .A auto jsem už taky prodala abych mohla uživit dítě.


    Tak se zkus proti tomu ohradit, treba to pujde zmenit. Lina huba, holi nestesti.winking smiley

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:08
     

    please smiley zkoušela jsem bohužel neuspěšně,jsem s toho neštastná

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:10
     

    Ono to snad nejde, jakmile nepodepíšeš papír, že chceš na ty dva nebo tři roky, tak automaticky spadneš do tý čtyřletý varianty.

     

    Zkus si na tu sociálku skočit a když to nepůjde, tak se hnedka zeptej jestli budeš mít nárok na nějakej příspěvek navíc.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:20
     

    Musis se obrnit a otravovat je tak dlouho, az se treba nejake reseni najde.smiling smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:23
     


    Monina napsal(a):

    Tak tady pracuje jen otec tak je to složitější.Mě se nikdo neptal jestli jdu na 3 či 4 roky prostě mě tam daly automaticky a změnit to nejde,tak budu dostavat jen 3600kčplease smiley please smiley .A auto jsem už taky prodala abych mohla uživit dítě.


    Ale automaticky tě tam zařadili, protože ses o to nezajímala včas. Ty maminky, které se včas přihlásily, si mohly vybratwinking smiley

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:31
     

    ne ne ja se ptala pak proč a to protože jsem nebyla pul roku zaměstnaná tak proto.A oni nemají tedy muj příjem.Oni musí znát příjem za 24 měsíců a ten já neměla

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:32
     

    Automaticky taky zařazují maminky, co nemají nárok na peněžitou pomoc v mateřství

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:34
     

    Přesně tak, musí se požádat, jakou variantu chceš a jsou na to termíny, když to prošvihneš, máš smůlu, už se to změnit nedá. A jak píše Trixinka, od ledna je změna a žádost musí být podána do 9. měsíců věku dítěte, jinak je to automaticky ta čtyřletá, nejméně výhodná. Málem jsem to také propásla, nějak jsem tu změnu v médiích nezaregistrovala a pořád si říkala, že času je dost.

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 11:36
     

    Malému bude ted rok a já na zprávy moc nekoukám tak jsem to prošvihla.Zastřelím se pif...........

     
  • Autor: Christin
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 12:50
     

    taky jsem nevěděla že se to musí hlásit.Ptala jsem se známých jak to ted má být a taky nevěděli tak mám taky 3600kč

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 15:20
     

    Ale nahlásit se to musí do konce ledna a to děti, kterým bude v lednu 9 měsíců. Ostatní to mají do konce února.

    A maminky které před porodem nepracovaly, tak mají automaticky čtyřletou variantu a také maminky které mají další dítě, ty taky čtyřletou.

    Jinak si to může rozhodnout sama winking smiley

     
  • Autor: Christin
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 15:32
     

    ja bohužel nepracovala před porodem

     
  • Autor: Ivana52
    Status: nováček

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 27.07.2011 09:20
     

    Nevíte náhodou, jak je to s rodičovským příspěvkem? čerpám ten zrychlený a někdo mi říkal že je do dvou let dítěte, někdo, že ho prostě beru dva roky (což by bylo cca do dvou a půl let věku dítěte). Nevíte? Nechce se mi ptát na úřadě.... děkuju

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.