čtvrtek 28. března, 22:57 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Maminky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Maminky
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Mateřská a rodičovský příspěvek

Datum: 11.12.2007 10:14
 

Zakládám k tomu téma. Ať to je vše tady winking smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.01.2009 09:52)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 22.01.2011 12:01
     

    Tvůj syn nemá otce, že máš jen mateřskou? Pokud nemáš jiný příjem než mateřskou, jistě existují nějaké sociální příplatky - na bydlení apod. Zajdi si na sociálku, jistě ti tam poradí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 22.01.2011 15:30
     

    musí pomoci mužská polovička takéflower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (22.01.2011 22:41)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 22.01.2011 22:37
     

    vzpomínám, jak jsem si připadala jak Rotchild (jak se to píše?), když jsem poslední dva měsíce MD dostala místo 2500 celých 3500 Kč grinning smiley

    Není to jedmoduché vyžít z mateřské, držím palce. thumbs down

     
  • Status:

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 07:23
     

    Mně to taky teď strouhli na polovičku. Ještěže máme tatínka, který chodí do práce a má pravidelné, přestože nijak závratné výplaty. Být sama s dítětem na mateřské, to bych vážně nechtěla, za těch 3.800, --, co se vládě zdá adekvátní jako odměna za péči o své budoucí daňové poplatníky...angry smiley , jenže co bych nadělala, že jo...Zkusila bych zažádat o všecky možné sociální dávky, které by byly dostupné....přídavky na dítě, na bydlení...asi tak. (Já na ně nárok nemám, páč přesahujeme přijmem limit rozhodný pro udělení těchto dávek.)

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 08:57
     

    jo ma tatinka a taky dava ale stavime a ted nevi co platit driv.A hlavne je mi to blbe porad mu rikat

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 08:58
     


    Monina napsal(a):

    jo ma tatinka a taky dava ale stavime a ted nevi co platit driv.A hlavne je mi to blbe porad mu rikat

    To ti nesmí být blbé.. hlavně, pokud to dítě chtěl taky....

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 09:46
     

    jde to řešit i tak, že si najdeš odpolední brigádu na pár hodin.....třeba jen někde úklid. Já vím, je to záhul, ale ono rozhodnout se stavět a mít dítě najednou, to ti nezávidím. Držím palečkywinking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 09:50
     

    Ale tam jde zas o to, kde sehnat hlídání, pokud tatínek maká po práci na stavbě...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 10:05
     

    já vím Anavi, jde o to , jak jsou ochotný babičky, jestli jsou poblížwinking smiley

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 23.01.2011 21:16
     

    On stavěl než jsme se poznaly a pak to nějakou dobu měl rozestavěny a ted zase staví.

    Brigádu to je horší.Malej u nikoho nevydrží a nechce k nikomu porad mě jen hledá.I když má doma tatku tak pořád je u mě.Budu to muset nějak udělat

     

    Hlídání není žádný a tatka je od rana do večera v práci a o vikendu zas na baraku tak je to těžké

    Zjeho strany:jeho mama(babička) je poblíž ale ta věčně nemá čas a jeho tata(dědeček) se rád napije tak se bojím

    Bude opravdu muset tatinek pomahat.Mé rodiče bydlí 100km od nás tak to nejde.

     

    Toto bylo opraveno aby se lidi nepletly.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Monina (24.01.2011 12:10)
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 07:46
     

    Já vím, že mně teď všechny "sežerete". Už jste přemyšlely někdy nad tím, že taky nemusíte dostávat žádnou mateřskou či rodičák? Podívejte se v cizině, v některých státech zaplatí tři - šest měsíců a pak si milé matky dělejte co chcete, chcete dítě, tak se postarejte.

    Myslím, že náš stát je stále v tomto ještě hodně rozdavačný.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 08:07
     


    Amee napsal(a):

    Já vím, že mně teď všechny "sežerete". Už jste přemyšlely někdy nad tím, že taky nemusíte dostávat žádnou mateřskou či rodičák? Podívejte se v cizině, v některých státech zaplatí tři - šest měsíců a pak si milé matky dělejte co chcete, chcete dítě, tak se postarejte.

    Myslím, že náš stát je stále v tomto ještě hodně rozdavačný.


    Amee, ted jsem to cetla, a taky me to napadlo. Myslim, ze kdyz si porizuji dite, musim tak nejak pocitat s tim, ze bude neco stat a nemuzu ocekavat, ze se o me stat kompletne postara. Navic, spousta lidi se asi musi rozhodnout mezi variantou dite nebo stavet. Aspon v prvnich letech.Nekteri tedy nestavi nikdy.winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 08:27
     

    Nedalo mi to a koukla jsem na to a jestli tomu dobre rozumim, tak kdyz si to napr. zkratim na 3 roky, tak dostanu jednou tolik? A kdyz jen na dva, tak jeste vic, je to tak?

     

     

    Výše rodičovského příspěvku dle délky čerpání Výměra Částka Do věku dítěte Poznámka zvýšená 11 400 Kč 24 měsíců rodič musí mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství ve výši alespoň 380 Kč za kalendářní den (tj. přibližně více než 11 400 Kč měsíčně) základní 7 600 Kč 36 měsíců snížená 3 800 Kč 48 měsíců z toho do 21 měsíců věku dítěte v základní výměře ve výši 7 600 Kč měsíčně

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 08:38
     

    Já jsem to tedy nezkoumala taky, ale ať si vybereš jakoukoli variantu, pořád dostaneš stejně asi 273 600,- . Je to tak?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Mateřská a rodičovský příspěvek

    Datum: 24.01.2011 08:59
     

    za totáče jsme na tom na mateřský byli ještě hůř a taky jsme do toho šli. Je to každýho rozhodnutí. Ale tatínek musí pomoct jak s hlídáním tak i finančně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Maminky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.