sobota 20. dubna, 15:30 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Matematický úkol

Datum: 24.09.2008 20:36
 

Mám pro vás neco na premýsleníwinking smiley

Dostal to synovec ve skole (6. trída) jako podnet k matematické olympiáde.

 

 

Petr hlídal paní Vonáskové 7 dní pejska. Jako odmenu dostal 700 KC a veliký dort.

Podruhé, kdyz hlídal pejska 4 dny, dostal 340 KC a opet stejný veliký dort.

Jakou hodnotu (vyjádreno v KC) má dort?

 

 

 

(Upozornuji, ze já to nevím a nehodlám to resit.) Je to na vás.grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 24.09.2008 21:37
     

    Anino, řekla bych, že v těch 700,- a 340,- už je započítána hodnota toho dortu. Ale počítat to teda nebudu, na matiku jsem nikdy dobrá nebyla.

    Osobně mi to připadá nespočitatelné. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Matematický úkol

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 06:51
     

    Mně to přijde jasné, dort stál 140,-Kč. Reálně tedy hlídal psa za 120,- Kč za den. Didi, nemělo to být v eurech? grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 07:03
     

    A, koukám, holky se snazily.!thumbs down Já jsem sla hezky spát uz v pul desátý a usnout jsem tedy mohla.grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 09:02
     

    100+x/7=85+x/4
    2800+4x=2380+7x
    420=3x
    x=140

     

    Majka má pravduthumbs down (řešení není z mé hlavy)

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 09:23
     

    Majko: paráda,muzes prosím jeste uvést postup ?

     

    Evco: skvelý, akorát to má hácek, oni v na zacátku 6. trídy jeste neumí rovnice, musí k tomu tedy dospet jinak. To je práve ten zakopanej pes.

     
  • Status:

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 09:38
     

    no tak vidím,že suma 140,- vyšla aj vám,ja som to titiž počítala ešte aj v posteli,stále mi to nedalo,ale stále sa mi to zdáí málo,ak ten dort mal byť velký,už ste videli veľký dort za 140,-grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Didi počúvaj,už tu nič takého nedávaj večer,ale iba ráno,jasnégrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 09:48
     


    anina.sustekova napsal(a):

    no tak vidím,že suma 140,- vyšla aj vám,ja som to titiž počítala ešte aj v posteli,stále mi to nedalo,ale stále sa mi to zdáí málo,ak ten dort mal byť velký,už ste videli veľký dort za 140,-grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Didi počúvaj,už tu nič takého nedávaj večer,ale iba ráno,jasnégrinning smiley grinning smiley grinning smiley


    Anino:grinning smiley smiling smiley

     

    No, uz mám pro vás na vecer zase neco nachystáno, ale mozná to tam tedy dám az ráno, ale vecer je vás tam nejvíc.tongue sticking out smiley thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 09:59
     

    Didi, postup bez rovnice je jen pokus omyl. Já řeším všechno rovnicema, nic lepšího mě ve škole nenaučili. Ale pořádný dort za 140,- je ptákovina, já bych šla do oříškového v Campanile, ten už je minimálně za 280,-mls smiley Já byla ve výhodě, našla jsem to až ráno, tudíž škopek funkční grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (25.09.2008 10:02)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 10:38
     


    Majka napsal(a):

    Didi, postup bez rovnice je jen pokus omyl. Já řeším všechno rovnicema, nic lepšího mě ve škole nenaučili. Ale pořádný dort za 140,- je ptákovina, já bych šla do oříškového v Campanile, ten už je minimálně za 280,-mls smiley Já byla ve výhodě, našla jsem to až ráno, tudíž škopek funkční grinning smiley


    Co je Campanila? No, za 140 to fakt asi nebude nic moc, ale 140 Euro to by bylo zase trochu privela.grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 12:05
     

    Tak já došla jedině k tomu, že už jsem zapomněla zlomky a rovnice, šla jsem na to, jak koukám, dobře, ale pak se mi to seklo na tom, že jsem nevěděla, zda sčítat, odečítat, násobit, či dělit... eye rolling smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 17:51
     

    Ty vado, já to vůbec nechápu eye popping smiley Asi bych se měla stydět, ale nestydím. Já se to za rok doučím, až Adam půjde do šestý, nebo sedmý? tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 18:05
     

    No, a to si predstavte, az me tohle na moje staroucký kolínka potká a jeste k tomu v nemcine.angry smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Matematický úkol

    Datum: 25.09.2008 18:56
     

    Amee, já mám děsy z toho, že se to nedoučím eye rolling smiley angry smiley , s matikou jsem bojovala vždy thumbs up

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Matematický úkol

    Datum: 26.09.2008 00:12
     

    No, jde to spočítat i bez toho matematického zápisu.

     

    Za první hlídání ( 7 dnů ) dostal 700 + dort. Tj. měl 100,- Kč/ den

    za druhé hlídání ( 4 dny ) dostal 340 + dort. Tj měl 85,- Kč/ den. Dostal tedy o 4 x 15 Kč = 60,- Kč méně.

     

    Aby si nevydělal více než při prvním hlídání , musela mu Vonásková totiž ze mzdy strhnout 3/7 ceny dortu za dny, kt. neodpracoval.

    3/7 = 60

    1/7 = 20

    7/7 = cena dortu = 7x 20 = 140 Kč.

     

    Kdyby to byla baba přejícná a nehrdlila se kvůli 60 kačkám, nemuselo se zde nic řešit.

    grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Matematický úkol

    Datum: 26.09.2008 13:40
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.