sobota 20. dubna, 02:51 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Máte oblíbené polotovary?

Datum: 02.03.2007 14:40
 

Kupujete někdy?

Já občas koupím předsmažené rybí prsty. Mívám je v mražáku jako pojistku, když rychle potřebuji něco k jídlu. Ale většinou nic moc. Zklamaná jsem byla z nějakých dětských rybiček od Nowaca, to bylo téměř nepoživatelné... sad smiley.

Ráda kupuji fazole v tomatové omáčce od Heinze, ty jen ohřeju nebo přidám cibulku, česnek, koření Chilli con carne a kukuřici a je to moc velká dobrota winking smiley .

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 18:03
     
    Stano,já játra nemelu. Kupuju drůbeží a ty naškrábu nožem.Jde to dobře. A hotové se dají mrazit.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Máte oblíbené polotovary?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 18:05
     
    Prosím o stručný recept na játrovou zavářku (knedlíčky). Děkuji. Dám si to do mrazáku, takže to bude polotovar a neuhýbám od tématu.grinning smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 18:14
     
    Mono,vás je hodně tak  asi 1/ 4 kg drůb.jater. rozetřít nebo umlít, l vejce,trochu mléka, kousek másla .3 stroužky česneku rozetřít se solí pepřem a majoránkou a zamíchat do jater s mlékem a vejcem. Zahustit strouhankou.Nedělej to moc tvrdý. Z hmoty udělat knedlíčky. Stačí?
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 18:36
     
    Vladko...stačí, děkuji. Šlo mi o ty ingredience. Množství vezmu jako vždy od oka.grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Máte oblíbené polotovary? Játrové knedlíčky

    Datum: 05.03.2007 20:58
     

    Taky dělám játrové knedlíčky málo kdy...od čeho mám kamarádku která má řeznictví že jo? grinning smiley Od ní mám hotovou zavářku nachystakou stále při ruce v mrazáku...

    1)  Pokud je dělám,tak většinou zmrazená játra nastrouhám na struhadle,je to rychlé a zapatlám jen to shruhadlo.

    2) Nepaltám se s knedlíčkama, ale dělám jako kapání přes struhadlo

    3) Další vyzkoušený fígl...když nemám při ruce ani hotovou zavářku,ani játra, tak skvěle poslouží ...Játrová paštika...knedlíčky se udělaj stejně jen místo jater se dá ta paštika.Rychlé a dobré...

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 21:11
     

    Stále je v mrazáku listové těsto,krabí tyčinky, sáček hranolek, zeleninu kupuju když už, tak taky tu francouzkou. Rybí prsty nekupuju protože je nenáme rádi,ale filety z aljašské tresky se tam najdou...Jinak v plechovce fazole,rajčata,kukuřice a hrášek jsou doma stále.

    A taky milujeme instantní kaše všeho druhu...rýžové,ovesné,kukuřičné, pohankové....Skvělá a rychlá snídaně.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 21:18
     

    Anavi napsal(a): ------------------------------------------------------- > Hanule, co vytváříš z těch rajčat???A co z tuňáka? > Já ho jen dávám na chleba, hodně zřídkakdy do > těstovin, uvítám nějakou inspiraci smiling smiley.

     

    Anavi, zklamu eye rolling smiley. Coby antikuchařka nejvyššího stupně přesvědčení jen samá jednoduchá jídla, která musejí být zchystána rychleji, nežli jsou snězena, čili nic invenčního - z rajčat těstovinové variace, z tuňáka saláty a tousty. Vše metodou, co je po ruce, to tam vrznu. smoking smiley

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 05.03.2007 22:46
     
    Dášo, ten špenát je unitř smíchanej se sekaným uzeným. Vypadá to přesně jako na obrázku toho pytlíku. Fakt doporučuju.
     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 06.03.2007 09:35
     
    My máme moc rádi kuskus právě s tuňákem, rajčaty, sladkou kukuřičkou Bonduelle, mozzarelou, s bazalkou, může být kousek jogurtu či kysané smetany... A do kuskusu, když ho zaleju vroucí vodou a čekám, až správně nasákne, přidávám krapet kari. Je to velká a dosti variabilní lahůdka.
     
  • Status:

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 27.08.2007 12:11
     

    Už jste to tu rozebíraly poměrně dávno, ale snad se bude rada hodit milovníkům knedlíčkové polévky i teď.

    Dělám je sice jen občas, ale myslím, že docela jednoduše.

    Vše, kromě strouhanky dám do mixéru. Hmotu vyleju, mixér vypláchnu. Do hmoty zamíchám potřebné množství strouhanky a přes dírovaný cedník udělám knedlíčky. mls smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 28.08.2007 15:35
     
    Já bych si dala radši tu kofilu zrovna. mls smiley
     
  • Status:

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 29.08.2007 12:02
     

    Stano je to moje nejoblíbenější čokoláda !!! mls smiley

     
  • Autor: frankoli
    Status: nováček

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 29.08.2007 12:26
     
    Děti milujou mraženou šunkovou pizzu z Lidlu, tu obyčejnou, co stojí asi 17 Kč. Přidají si na ni šunku, sýr, kečup a mají za chvíli hotovo (když se máma třeba zdrží v práci a nebo se zapomene, u kamarádky na kafiwinking smiley ).
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Máte oblíbené polotovary?

    Datum: 29.08.2007 12:38
     
    Frankoli ma predbehol.winking smiley Okrem už uvedenej zeleniny mávám v mražáku korpusy na pizzu .Vždy na ńu vrznem,čo mám zrovna po ruke.
     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.