čtvrtek 18. dubna, 03:46 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: kordula
Status: expert

Marmelády

Datum: 26.06.2014 09:57
 

osvědčené i nové recepty



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456789
    Aktuální stránka: 9 z 9
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 08:04
     

    Já dělám rybízovou bez ničeho jen hodně odvařím a dám cukr, vše co dělám s rybízem, tak takto. Gelfix používám, jen na jahody, borůvky ,případně meruňky. Jednou jsem si to chtěla urychlit, použila na rybíz a byl na můj vkus řídkej, víc jsem nezkoušela. Černej rybíz nedělám. Tak ať se zadaří, nic na tom není.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Marmelády

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 08:09
     



    LadaB napsal(a):

    Já dělám rybízovou bez ničeho jen hodně odvařím a dám cukr, vše co dělám s rybízem, tak takto. Gelfix používám, jen na jahody, borůvky ,případně meruňky. Jednou jsem si to chtěla urychlit, použila na rybíz a byl na můj vkus řídkej, víc jsem nezkoušela. Černej rybíz nedělám. Tak ať se zadaří, nic na tom není.

    ......Děkuji, za rady, ale myslím, než se k tomu dostanu, opadá grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 08:14
     

    Kordulko, grinning smiley. Ale fakt na tom nic moc není. Zvládám i já, když se do toho pustím. Není to tak často. Nemám konzumenty. Používám ten troljkový preparát a většinou přidávám trošku kyseliny citronové.Želírovadlo nakoupím, když jsou nějaké akce nebo na konci sezony bývají výprodeje. A to je za pár korun. Použití po expiraci nevadí ničemu. Výrobek normálně tuhne.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 08:56
     

    Určitě to nic není s tím gelfixem, je to za chvilku hotové. Ten rybíz bych asi trochu odvařila, když jsem ho dělala ,tak mě to napadlo až potom. Přece jenom je v něm víc vody, tak proto byl řídkej.

     
  • Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 09:00
     

    Regino, moje slova, želírovadlo nakoupím po sezoně (nebo už je to před sezonou?). Nedělám džemů moc, nikdo to nejí, jen aby bylo do lineckého a ostatního cukrpví a do máku to nemusí být tak tuhé. Z představy džemu jahodového mám osypky, nemám jahody ráda já a ani vnoučata, když už tak měsíční. Za mě jsou ovocem č. 1 ostružiny, muchovník a nebo lonicery. Kanadské borůvky se na nic tepelně upraveného nehodí, mají pak hodně divnou barvu (mají barvivo jen ve slupkách). Jednou kuchaři v hotelu chtěli očůrat borůvkové knedlíky a udělali je z koupených kanadských, hosté jejich záměr nepochopili a vše se s poukazem na to, že to nejsou borůvky, vrátilo. Pak se zase pokorně nakupovaly předražené borůvky z lesa.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 10:37
     

    Jo a ještě k tomu rybízu. Nejdřív ho proženu mašinkou protože ty pecky v něm nikdo nechce nono smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 10:45
     

    rybíz nebo maliny mám v mražáku . podle potřeby si udělám marmeládu vařením a přidáním cukru . vyvařím až je hustá . je to na rychlou spotřebu ,ale v lednici něco vydrží . winking smiley

    edit - před vařením rozmačkám a přecedím jadérka.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (20.07.2021 11:00)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 13:03
     

    jojo, taky jde rybíz přes mlejnek, teda mám na něj nástavec na robotu, tak je to rychlovka. Sjíždím na něm ostružiny, maliny černej bez, vše kde jsou zrníčka nežádoucí. NIkdy se mi nestalo, že by se rybízovka či jiná z rybízem zkazila. PLním do horkých sklenic, víčkuju horkým víčkem, neotáčím. Občas jsem našla nějakou zapomenutou zastrčenou klidně pětiletou. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 13:29
     

    Mě se nikdy nic nezkazilo, ale mamince ten černej rybíz pokaždý grinning smiley, nikdo netušil proč. Beru do jako rizikový.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 14:45
     



    jaja99 napsal(a):

    Mě se nikdy nic nezkazilo, ale mamince ten černej rybíz pokaždý grinning smiley, nikdo netušil proč. Beru do jako rizikový.

    No.. dneska s ním posypu buchtu, zítra trochu natrhám , ve čtvrtek nebudu asi doma a do pátku budu ráda když mě kosaci něco nechají.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 21:26
     

    Jajo, děláš marmeládu z muchovníku? Nebo je ve směsi. Já ho zkusmo dala do kynutých knedlíků a bylo to mdlé. Ještě hnusnější byly teda moruše. Zlatě černý rybíz, ten mám fakt ráda, a ostružiny. I maliny, ale těch není nikdy dost.

     
  • Status: expert

    Re: Marmelády

    Datum: 20.07.2021 21:53
     

    Udělala jsem i marmeládu z muchovníku, přidala jsem citron. Měla jsem ho hodně od janinkyH, mě zaplodí letos pořádně prvně.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.