úterý 19. března, 12:12 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: juhaj
Status: začátečník

Mandarinka a banánovník

Datum: 16.02.2015 12:59
 

Dobrý den,

dovoluji si opět obrátit se na více znalé s dotazem na tyto dvě rostliny.

Nejprve k mandarince. Je necelý rok u mě doma, koupena ze zásilkové prodejny, citrus recitulata. Zimu přečkala v pohodě, již od minulého léta má 6 různě zralých plodů. Měla sedm, ale jeden jsem na podzim utrhla a byl příšerně kyselý. Za jak dlouho plody dozrají a spodnou samy, když už budou? Asi před měsícem začla kvůst, nyní je obsypaná květy. Většina hned opadá, ale asi dvě malinké základy mandarinek tam vidím. Moc nerostou, ale jsou tam. Dotaz je, je to správné, že tak kvete? Jakou máte zkušenost s přesazením, mám už tento rok, nebo ještě nechat?

A ještě se chci zeptat na obě rostliny. Banánovník má být ten druh, co rodí. Nedělám si iluze, že mi tento rok zaplaví banány, ale stejně chci, aby se měl dobře. Mám oba v květnu dát ven? Nebude jim vadit déšť, mají být ve stínu?

Děkuji za odpovědi. Co jsem si tak hledala na internetu, někde píší tak, někde jinak, tak bych ráda, co se nejvíc osvědčilo vám.Dana

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mandarinka a banánovník

    Datum: 16.02.2015 13:09
     

    O mandarinkách jsi tady už jednou diskuzi založila, tak se, prosím, přesuň tam. [www.week.cz]

    A tady je diskuze o banánovníku: [www.week.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mandarinka a banánovník

     
     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Mandarinka a banánovník

    Datum: 16.02.2015 16:10
     

    Děkuji za odpověď, nevěděla jsem, že se dají diskuze přesouvat. Jestli jsem se Vás dotkla, omlouvám se, byla jsem tu za ta léta jen párkrát, když jsem něco potřebovala poradit a asi neumím moc hledat v diskuzích. Tak nic, zeptám se jinde. Mějte se hezky smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Mandarinka a banánovník

    Datum: 16.02.2015 16:42
     

    To nebylo myšleno jako výtka, ale chtěla jsem tě nasměrovat tam, kde už toho o mandarinkách i banánovníku bylo napsáno docela dost. smoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Mandarinka a banánovník

    Datum: 24.02.2015 10:50
     

    Na jiných fórech se takové zakládání nových diskuzí běžně vytýká grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.