pátek 19. dubna, 17:32 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: moucha makro

Makro - fotografie

Datum: 30.06.2008 13:42
 
_mg_7937.jpg
Další fotografie:

Dejte sem své pokusy s fotografováním malých živých i neživých objektů. Ať to máme pěkně pohromadě.

A možná by bylo dobře říkat i chybičky a hlavně, jak se jich vyvarovat - pokud bude někdo vědět.

 

Já s makrem zápasím již několik let a nejde mi to. I přes vysoké clonové číslo mám malou hloubku ostrosti a špatně odhaduji čas - jako u této vosičky, u které není vůbec vidět pohyb křídel, protože jsem dala čas 1/800 a to je moc krátké. Líbilo by se mi jen malinko rozechvěná křídla. Ne rozmazaná, jen náznak pohybu....



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (30.06.2008 21:52)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 21:33
     

    Nath,by mě zajímalo,jak to do toho vyhledávače zadášwinking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Makro - fotografie

     
     
  • Status:

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 21:39
     

    Evčo zadám vodní larvy ve spirále, to je přeci jasný. smoking smiley grinning smiley

    Lostris, tu spirálku držel pohromadě takový jakoby sliz, či co. Pokouknu i po různých stadiech lihnutí komára, třebas to bude ono. winking smiley

     

    Hmmm, tak komár to asi nebude. nono smiley Jdu hledati dál.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Nathanaella (02.08.2008 21:47)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 21:51
     

    Zkus vodní larvy ve spirále držící pohromadě silou vůle a slizemgrinning smiley

     
  • Status:

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 22:03
     

    Tak jsem nic nenašla. sad smiley Jsem blbá, že jsem tu spirálu nevrátila to vody angry smiley - zítra jsem mohla pokračovat v pozorování.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 22:52
     

    ty seš náká zvědavá,někdy je lepčí nevědět!winking smiley

     
  • Status:

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 22:54
     

    Když, já když nepřijdu věcem na kloub, nemohu v klidu spát. smiling smiley No to je fakt, bůhví co je to za potvory, že jo? smiling smiley Ještě, že bydlím jinde. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 02.08.2008 23:16
     

    co nějaká sinice? [vydavatelstvi.vscht.cz]

    když ono z toho není poznat, jak to bylo velké smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 08:11
     

    Komáří určitě ne, protože komáří larvy jsou setsakra hejbavý a dávají se rybičkám.

    Jen nesmíš dát larvy těsně před vylíhnutím nebo tolik, že je akvarijní ryby hned nesežerou, protože pak ráno vstaneš šíleně pokousaná a plný byt vylíhlých komárů grinning smiley

     

    Právě kvůli komářím larvám mám v jezírku ryby, abychom se na zahradě nezbláznili z komářích rejů.

     
  • Status:

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 12:13
     
    Další fotografie:

    Sinice asi taky ne-e, už jsem studovala odkazy.

     

    A dnes jsem "ulovila" model pomalu se hývající, přesto ze zhruba 70ti fotek je jen pár použitelných. Ne a ne zaostřit očička. smiling smiley Jsem ho trošku mordovala, aby lezl kam já potřebuju. smiling smiley Pro ochránce - bylo to jemné zacházení, poté byl vpuštěn zpět do volné přírody. smiling smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 16:43
     

    tímhle si určitě udělala radost Drahušcegrinning smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 17:10
     

    Lostris, nejen Drahušce. Mně už se o těch mrchách slizkých pomalu zdáangry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 17:46
     

    Holky, já mám kolem záhonů nedodělaný obrubníčky. No a teď jsem se pod nimi jala urovnávat hlínu, aby to pak jenom manžel podházel šutrama a bylo to!!! To bych vám nepřála angry smiley pod každou cihlou byly tři!!! Děti pořád chodily a "Maminko, koukej, a maminko, tady je taky, a tady ještě další!!!"Fuj, sbírala jsem je do pytlíku a pak to hodila do popelnice, brutální, ale fakt to zvíře nesnáším!!! thumbs up

     
  • Autor: jandula
    Status: nováček

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 18:30
     

    Přeji pěkný nedělní podvečer.Píšete tu o slimácích,máme jich taky každou chvíly plnou zahradu.Ale můžu doporučit přípravek Ferramol.Muž si o něm někde přečetl ve čtvrtek ho koupil někde v Praze a já zkusila podle návodu nasypat trošku na místa kde slizouni putovaly.Asi tak za 4 hodiny jsme to obešla a našla jsem spousty slizounů mrtvých.Jsou to takové droboučké granulky jako myší hovínka modré a nic jiného to nežere než ty slimáci a děsně je to láká.Opravdu jsem to vyzkoušela a funguje to.thumbs down

     
  • Autor: jandula
    Status: nováček

    Re: Makro - fotografie

    Datum: 03.08.2008 18:34
     

    A ještěpřidám ke spoustě krásných fotek tady,jeden z mých dnešních úlovků.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.