čtvrtek 25. dubna, 08:52 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Lívance

Datum: 23.01.2007 19:06
 
Lívance s jablky

1/4 l kefíru
3 vejce
10 dkg cukru krupice (asi 10 lžic)
7 dkg strouhaného kokosu ( 7 lžic)
2 lžíce rozpuštěného vlažného másla
13 dkg hladké mouky
2 lžíce rumu špetka soli,několik na malé plátky pokrájených jablek - všechno smícháme dohromady a smažíme dozlatova. Sypeme moučkovým skořicovým cukrem.

Cukru jsem dala míň, máslo vynechala a ničím nesypala. Budiž čest a chvála neznámé autorce na liv, odkud jsem si tent recept kdysi zkopírovala.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 5 z 6
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 06.11.2010 21:44
     


    Hanule napsal(a):

    Suel, myslím, že jo - u mě posloužilo prozměnu podmáslí. flower smiley

     

    Holky, spíš - dokážete konkretizovat, kolik tam dáváte těch jablek? Třreba kolik menších nebo jak je velká výsledná hromádka, prostě nějaký příměr..


    Já dávám tak 3 střední.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Lívance

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 07.11.2010 10:26
     

    Díky neznáme autorce z liv, Majce, že sem recept napsala, Hanuli, že ho včera vytáhla flower smiley

    Právě jsme dosnídali a bylo to mnamozní!!!!! mls smiley mls smiley Dlouho už jsme neměli sladkou snídani a ještě ke všemu s cappucinem jako po italsku winking smiley manžel se totiž vrátil po třech dnech z italské výstavy a tam nic jiného nesnídají eye rolling smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Lívance

    Datum: 07.11.2010 14:44
     

    Počkej jak vrátil po třech dnecheye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley on kolem tebe neposkakuje 24 hodin denně ani ti nenosí jídlo do posteleeye popping smiley nono smiley nono smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 07.11.2010 14:59
     

    grinning smiley byl pracovně na výstavě v Miláně a já jedu pro změnu zítra na 3dny do Dráždan za kamarádkou....přeci spolu nebudeme 24hod denně nono smiley eye popping smiley obskakování si šetřím na šestinedělí winking smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Lívance

    Datum: 07.11.2010 15:28
     

    No ono to s tím obskakováním nebude až tak žhavýeye rolling smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley hlavně ať neporodíš cestoulove smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Lívance

    Datum: 07.11.2010 18:00
     

    hmmm..vypadá to,že obskočená si už bol,nie?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 08:55
     

    Našla jsem tuto diskuzi už trochu v zapomnění. Ještě jsem ten recept nezkusila. Je to bez droždí? Jedu na nákup, tak si koupím vše, co je na ně třeba a budou večer. Už se těším.mls smiley Věra

     
  • Status:

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 09:13
     

    Dobré ráno! Věrko, co mi to děláš? Vylovit takovou provokativní diskuzi! Kde já teď mám shánět nějakou babu, která mi je udělá?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 09:25
     

    Podle mě tam droždí supluje ten kefír. Žádné tam nepatří.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 17:41
     

    Honzo, já ti je snad přivezu osobně (tedy až je udělám), když vidím, jak po nich toužíš! winking smiley Věra

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 18:32
     

    Věruš, garantuju, že nepřivezeš grinning smiley Leda bys byla sama doma a měla po resekci zubů, když je budeš dělat.

     
  • Status:

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 18:56
     

    Věruš, díky, ale bydlíš na západě a já na východě. To bys projela móře benzinu. Zítra se má stavit bytná, kdysi mi dělávala palačinky, tak teď může lívance. Jenže nemám lívanečník, budu muset do sběrného dvora a říct tam dědkům ať mi nějaký schovají. Často se takový věci vyhazují, jak je to těžký a bez teflonu, tak je to pro mladou holku na hovno.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 19:38
     

    jé, Honzíku, a já mám tyhle těžký litinový pánve ráda, zdědila jsem je po babičce a nemůžu si je vynachválit...dobře se mi na nich dělá a není ani potřeba tolik oleje

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 19:40
     

    Co já bych za ně dala!

    A Jeník mě teda zklamal, čekala jsem, že bude Věrce kontrovat, že touží i po ní. smoking smiley grinning smiley A vono nic. eye popping smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Lívance

    Datum: 18.11.2010 19:45
     

    Stárne, chlapec sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.