pátek 19. dubna, 19:40 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Listnaté stromy

Datum: 15.08.2007 08:16
 

Tak jsem se zamilovala do gleditsie smiling smiley. Moni, třeba by se ti tenhle strom "hodil" místo akátu.

 

[havlis.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 20
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 05.05.2017 17:30
     
    dscn2365.jpg
    Další fotografie:

    tak sakura kvete, dělá mi radost. Jen ten obrubník byl dělaný narychlo kvůliva konstrukci na houpačku, tak budem dělat znova. Te´d už v záhonu nikdo rajtovat nebude, jen natřít trámy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Listnaté stromy

     
     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 20.04.2018 21:53
     

    Holky prosim o radu - ktery strom stredni velikosti, na kminku, s kulovitou korunou, byste doporucily do tech nasich podminek? Zadny takovy jeste nemam, vubec se neorientuji a uvazuji o solitere do ostruvku s lavickou. Spis slunne stanoviste... dekuji

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 22.04.2018 07:29
     

    Podívám se v práci do atlasu.

    Čemu říkáš střední velikost?

    Má to být dokonalá koule? Nebo stačí jakž takž do kulata?

    Dokonalá koule bude drahý a pravděpodobně hákliký roubovanec. Nebo výsledek každoročního střihu.

     
  • Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 22.04.2018 20:58
     
    wp_20180422_16_52_30_pro.jpg

    Dnes jsem šla s rýčem a nadávkami na vykopání moruše, je na obrázku. Už je na místě 4 roky, byl to jenom proutek. Každý rok jsem stříhala aspoň metrové přírustky a loni na podzim to měla sečteno. Pak pršelo, tak zůstala. A dnes jsem zjistila, že je celá obalená květy. Tak má ještě šanci grinning smiley smiling smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 22.04.2018 22:00
     

    Hanko dekuji. Staci jaktakz koule :-) A aby sla event. strihem umravnit. Nemusi to kvest, listy zadna barevna divocina, ale rada bych takovou svetlejsi zelenou.. Myslela jsem tak kminek v cca 2m rozvetveny..

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 23.04.2018 09:14
     

    výše nasazení kmínku je dána buď střihem nebo místem roubování, měla jsem na mysli celkovou výšku stromu.

     

    Z roubovanců:akát [www.havlis.cz] (ceny neřeš, dá se koupit jinde mnohem levněji) nemám zkušenost, co s tím udělá sníh.

    javor [www.havlis.cz]

    hloh [www.havlis.cz]

     

    Pěkný tvar koruny má roubovaná aronie, mrazuvzdorná je, ale viděla jsem ji v zahradnictví spíš na nižších kmíncích. [www.havlis.cz] (kvete, plodí, červené podzimní zbarvení, ale tmavé listy)

     

    Z neroubovaných stromů bych navrhovala jeřáb, na jaře kvete, od srpna plodí, čili zdobí dvakrát. (možno koupit jedlý kultivar)

    Přibližně kulatý tvar koruny má třeba javor mléč. Přibližně dokulata rostou jabloně.

     

    Kdo máte osobní zkušenost s těmito stromky a/nebo horskými polohami, prosím o kontrolu, zda neradím blbosti.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 26.04.2018 08:57
     
    20180425_181324.jpg

    tak jsem vyfotila u sousedů roubovanou aronii (černý jeřáb), roubovaná tak 1,3 m, celková výška do 3 m. Koruna je široce kulovitá, ale opatrným střihem by mohla být užší.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 26.04.2018 10:48
     
    31131353_10209732223856551_3247008753383374848_o (1).jpg
    Další fotografie:



    iriska napsal(a):

    tak sakura kvete, dělá mi radost. Jen ten obrubník byl dělaný narychlo kvůliva konstrukci na houpačku, tak budem dělat znova. Te´d už v záhonu nikdo rajtovat nebude, jen natřít trámy.

    Irisko, koukám, že máš tmavolistou jako já. Mně už dost narostla. Už na ni moc nedosáhnu, abych ji trochu umravnila. Letos krásně rozkvetla a dost narychlo. Nědy se mi stávalo, že kvetla pozdě a květy se schovaly mezi listy. Je trochu pozdnější a taky ji mám ve stínu, ale už je to kráska.

     
  • Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 26.04.2018 11:07
     
    dscf5503.jpg

    Ten černý jeřáb, dělá bez péče hezkou korunu, mám v něm ještě puštěnou popínavou růži.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 26.04.2018 17:06
     

    Věrko taky mi krásně letos kvete. Mám z ní radost. Jojo červenolistou mám.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 29.04.2019 06:30
     
    31357638_10209750442472005_5109389521632362496_n.jpg
    Další fotografie:

    Já chodím pořád okukovat moji sakuru, kdy už rozkvete a ono pořád nic. Květy se rozvinuly jen na pár malých větvičkách dole. No a včera jsem zjistila, že to bude pro letošek vše. Celá koruna má jen listy, ale žádné květy. Ona je trochu pozdnější, tak jsem byla trpělivá, bylo mi jasné, že nepokvete v době, kdy všude kolem jsou sakury v plném květu. Tak letos holt nic... sad smiley

    Ty fotky jsou z loňska, kdy se opravdu předvedla v plné kráse.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 29.04.2019 11:08
     

    Věrko já mám sakuru stále taky jen v popatech, jestli se otevřou ví bůh. Je to letos nějak divné thumbs up

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 29.04.2019 19:06
     

    Irisko, já tam mám jen maličko květů. Většina větví nepokvete, z pupenů se vybalily jen listy. sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Listnaté stromy

    Datum: 29.04.2019 22:55
     

    no je jich na větvích taky málo sad smiley. Ale hlavně, že roste.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.