čtvrtek 28. března, 20:02 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Založte si eDeníček! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Liško, chceš panáka?

Autor: Blb
(Jan Kunc)
-
Datum: 07.05.2011 11:53
 

Liško, chceš panáka?

Tato věta zněla v denním baru starého hotelu Palace na rohu Jindřišské a Panské dost často. Stejně jako „Liško, koupíš mi panáka?“

A Standa Novák na ně odpovídal „Joo dám si.“ a na druhou „Netitím, jsem hluchej jak poleno.“ Standa byl prostě liška podšitá. Byl velmi známý v uměleckých kruzích, poprvé jsem ho zaregistroval v klubu divadla Semafor, ale nevěnoval jsem mu pozornost. Až v době kdy se mým druhým domovem stal zmiňovaný bar, navštěvovaný lidmi z MF, ČT a dalšími. Standa Liška mi vysvětlil, že je hluchoněmý a mluvit ho prý naučil strýček Jedlička. Liška si přivydělával k důchodu roznášením programů kin. Jednou mi přinesl ukázat fotku na které byl on a Jean Marais jako staří kamarádi. Podobných fotek prý měl celé album. Můj filmařský osud mě a filmový štáb zavál natáčet v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Najednou proti mně jede Standa Liška na vozíku. Měl amputovanou nohu. Pozdravili jsme se a on se rozbrečel. Já mu řekl: Liško, nebreč!“ Máš ještě jednu.“ Zní to cynicky, krutě, ale Standa skutečně přestal brečet a rozesmál se, jako by slyšel dobrý fór. Byl to prostě Liška. Snažil jsem se prosadit v Kraťasu natočení jeho medailonu, ale neprošlo to přes dramaturgii, kterou vedla Alena Mullerová, nynější šéfdramaturgyně ČT. Obyčejný člověk byl pro ni nezajímavý. Kdyby se alespoň věnoval česko-německým vztahům, nebo kůrovci na Šumavě, či jiným problémům kterými se zabývá otec jejího dítěte, zrzek Jan Rejžek, nebo jeho kamarád Just. Tihle pseudointelektuálové mě serou! Starý, obyčejný člověk Liška byl proti nim King!

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Blb (07.05.2011 11:58)

 

Galerie: Klikněte pro zobrazení
standa novák.jpg
 

Komentáře a názory

 
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 07.05.2011 14:06
     

    Hezky napsané love smiley

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: Majka - moderátor
    www.majkaj.webg..
    Datum: 07.05.2011 17:41
     

    Honzíku, serou i mě.

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: Didi - expert
    Datum: 09.05.2011 14:07
    Hodnocení příspěvku "Liško, chceš panáka?": 5
     

    Takovych pribehu bys mohl napsat vic!thumbs down Temata urcite mas.

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: Blb
    (Jan Kunc)
    -
    Datum: 10.05.2011 01:24
     

    Didi, ono by se psalo, kdyby se to umělo. Témat je zatím dost, než je vymaže stařecká skleroza a demence.

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: evelina -
    Datum: 10.05.2011 09:20
     

    Honzík toľko krásnej človečiny , v tak krátkom článku love smiley

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: Didi - expert
    Datum: 10.05.2011 23:06
     


    Blb napsal(a):

    Didi, ono by se psalo, kdyby se to umělo. Témat je zatím dost, než je vymaže stařecká skleroza a demence.


    Jen nerikali, vasnosto. Vsak voni to umej!

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: hespa - expert
    Datum: 12.05.2011 07:42
    Hodnocení příspěvku "Liško, chceš panáka?": 5
     

    thumbs down thumbs down thumbs down Jak od Hrabalathumbs down thumbs down thumbs down

    flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

    Jeníčku, ještě něco.please smiley please smiley please smiley

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: kive -
    Datum: 07.07.2011 20:30
     

    thumbs down Bez komentáře ...

     
  • Re: Liško, chceš panáka?

    Autor: amenhotep16 - nováček
    Datum: 07.11.2011 12:58
     

    Taky jsem ho znával. Naprosto nepřekonatelná byla jeho gesta, kterými své řeči doprovázel. Jeho věta: "Ty si vůl, jak anděl, ty dudáčku jeden." doprovázená jakoby znakovou (ale zcela srozumitelnou) gestikulací mě vždycky dostala. Třeba věta: "Ty podvodníku!" byla doprovázena pohybem vlnící se dlaně nad čelem, zkuste si to. Ale pokud si vzpomínám, někdo s ním v TV něco natočil. thumbs down thumbs down thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Ostatní a volné téma (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.