pátek 19. dubna, 15:51 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Liriope muscari

Datum: 18.02.2009 07:35
 

Tak Vám předhazuju další zajímavou kytku. Znáte Liriope? Zdá se být prostě takovým supermanem mezi rosltinami. Kvete od léta do podzimu horoznovitým modrým květenstvím, které není právě malinké, téměř nic nevyžaduje, nevadí ji stín ani sluníčko, jediná její nevýhoda je, že dobře rostě, takže se musí po nějaké době zkrotit. Pěstuje ji někdo z Vás?

Odkaz je na popis a pěstování. [skalnickar.blog.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 09:04
     

    petrli, to asi neznám eye popping smiley confused smiley, český (lidový?) název to žádný nemá?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Liriope muscari

     
     
  • Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 09:10
     

    Anavi, nenašla jsem to. Bohužel. Pátrala jsem i po nabídkách, ale mají to jen dvě zahradnictví a velmi předražené, jedna rostlina přes 250 korun!! nono smiley. Pokusím se ji získat u svédho dodavatele. Cenu odhaduju tak do 60 korun. Víc ne, stejně jako denivky.

    Vypadá to moc zajímavě , líbí se mi.

     
  • Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 19:33
     

    Anavi už ji mám jupííí flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley grinning smiley grinning smiley. Dorazí z holandska grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 20:04
     
    Jupii...s tebou...Viem si predstavit tu radost, ked sa take nieco podari..
    Fakt je to krasotinka.. hlavne mi je na nej sympaticke dlhe letne kvitnutie!
     
  • Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 20:31
     

    Díky flower smiley , ano to se mi na ni taky líbí. Slíbila mi ji zaslat paní se kteoru di dopisuji, ona ji má na zahradě a ta první fotka je od ní, tak jsem se o té kytičce dozvěděla.

     
  • Status: expert

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 21:14
    Hodnocení fotografie "Liriope muscari": 5
     

    Teda to je nádhera už jsem ji kdesi viděla, ale cena mě odradila u nás na horách nevydrží všechno co bych chtěla a nechci zbytečně a nejistě investovat, už mi toho odešlo dost.

     
  • Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 21:35
     

    Jo to je to samé, když vím, že některý druh sklaniček u nás nejde, protože jsme moc nízko a ony potřebují v zimě hodně mráz a sníh, který je tady skutečně vzácný.

     
  • Status: expert

    Re: Liriope muscari

    Datum: 18.02.2009 21:49
     

    Přesně, pěstuju jen to čemu se daří a je to v našich podmínkách pěkné a netrpí.

     
  • Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 19.02.2009 14:19
     

    No, já až tak zásadová nejsem, to musím přiznat, Když se mi něco moc líbí, tak se to snažím přemluvit. please smiley Kvůli jedné kytce jsem postavila i zvýšený opukový záhon grinning smiley. Zatím drží , záhon i kytka. Nejhorší je, že jsme na opuce, takže kyselomilky jedině do koryt. Teď mám v péči dvě Soldanely - dřípatky, zatím vypadají moc krásně, uvidím jeslti vyhodí na květ. To by byl pro mě úspěch. Kvetou dost neochotně.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 19.02.2009 23:57
     


    petrli napsal(a):

    Tak Vám předhazuju další zajímavou kytku. Znáte Liriope? Zdá se být prostě takovým supermanem mezi rosltinami. Kvete od léta do podzimu horoznovitým modrým květenstvím, které není právě malinké, téměř nic nevyžaduje, nevadí ji stín ani sluníčko, jediná její nevýhoda je, že dobře rostě, takže se musí po nějaké době zkrotit. Pěstuje ji někdo z Vás?

    Odkaz je na popis a pěstování. [skalnickar.blog.cz]

    Petrli, oponuji. Liriope zas tak bezproblémová, jak by se z tvého popisu dalo vyčíst, není.

    Koupila jsem ji na podzim 06, mívají ji v Baumaxech. Cena 70,- Kč/ 2l květník v 50 % slevě. Loni ji nabízel nějaký z Lukonů - tuším za 39,-. V Droždíně ji stabilně nabízejí za 75,- Kč.

     

    Zakoupenou rostlinu jsem rozdělila na několik kusů, mám tedy několik rostlin.

    Na přímém slunci mi zahynula. Kvete cca 2 - 3 týdny, nemá ráda sucho. Rozhodně se příliš nerozrůstá - zahušťuje trsík. Teprve na podzim mi po 2 letech v zemi pustila jediná rostlina první krátký oddenek.

     

    Nicméně, je to moc krásná trvalka ( což mi potvrdí i Hanela, kt. po ní také dlouho pásla až sehnala ), Ačkoli se řadí k liliovitým, dělá dojem nádherného nízkého - a stálozeleného ! - porostu.

    Existují i jiné kultivary než tento základní ( např. panašovaná, bíle kvetoucí, dokonce je i Liriope, kt má mladé lístky čistě bílé ).

     

    Jajo, u tebe by přežila v poho - po mých letošních - 24,5 st. není ani oslizlá. Pravda, byla krytá sněhem, ale o ten u tebe nouze nebývá, že ? grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 20.02.2009 07:28
     

    Květo,známá, která tuto rosltinu pěstuje, prostě problémy nemá, takže jsem popsala to, jak ji roste. Je jasné že ve všech podmínkách nemůže růst stejně. Stačí, když máš jiné složení půda a katky se prostě nehne, mnohdy i zajde. Rozhodně díky za Tvůj názor a info i kultivarech. flower smiley

     
  • Autor: hanela
    Status:

    Re: Liriope muscari

    Datum: 20.02.2009 09:42
     

    Květuška má vždy spolehlivé informace flower smiley , jsem zvědavá, jak přežilo Liriope tuhle zimu (největší mrazy -19st.), koupila jsem ho za 55,- Kč. winking smiley Velký půdokryv z Liriope je v botanické v Brně - ve stínu podrostu stromů.

    [picasaweb.google.es]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Liriope muscari

    Datum: 20.02.2009 10:50
     

    hanel, je taky něco, co nemáš? winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Liriope muscari

    Datum: 20.02.2009 17:10
     

    Hoky hoďte mi sem fotky jak to vypadá na zahradě, začínám mít pocit že to musím mít. Květo joo o sníh nouzi nemám, kdyby někdo potřeboval klidně mu ho daruju grinning smiley. A kde jste letos vzaly takové mrazy??? Tady bylo snad max -10

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.