čtvrtek 28. března, 22:21 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Praha a okolí
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Čechy > Praha a okolí
Posílejte fotografie! Všude dobře, doma nejlépe
 
 
 
 
Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

LIDICE

Datum: 09.09.2018 23:25
 
41440950_10210560104313045_2842023140148641792_o.jpg
Další fotografie:
Po mnoha letech jsem zajela do Lidic. Kdyby to nebylo místo, kde se odehrála tak strašná věc, napsala bych, že je tam krásně, ale takhle by to vyznělo dost divně.

Tenhle dokument stojí za shlédnutí. Pro mě to bylo dost osobní, protože je to příběh maminky mé kamarádky a tatínka jejího švagra. Člověka se to tak nějak víc dotkne, když zná lidi, kteří ty události zažili, osobně.
[www.ceskatelevize.cz]
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.09.2018 23:31)
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 09.09.2018 23:29
     
    41335368_10210560139593927_5516293597973970944_n.jpg
    Další fotografie:
    Na první fotce je hrušeň, památný strom - jediný přeživší řádění nacistů.
    Další fotky jsou ze starého hřbitova, který taky nezůstal ušetřen.
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 11.09.2018 10:35
    Hodnocení fotografie "LIDICE": 5
     
    Spike, chtěla jsem napsat Krásné výletování, ale potom mi to přišlo taky jaksi nepatřičné. Ale výlet určitě stál za to, počasí vyšlo, musí tam být asi nesmírný klid (pokud tam zrovna nejsou hory zájezdových autobusů). Moje maminka když měla nějaké splíny nebo trápení, šla vždycky na hřbitov, pro ten klid ... říkala, že jí to vždy pomohlo, zklidnit se, utřídit myšlanky v hlavě.
    Krásné fotky thumbs down. Hrušeň je odrůda "Pařížanka", taky jsme ji kdysi v zahradě měli, sháněla jsem dlouho předlouho nový stromek, ale až teď už je občas někde k mání nemám ji kam dát.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 11.09.2018 12:27
    Hodnocení fotografie "LIDICE": 5
     
    Myslím, že v zásadě je cílem, aby tam bylo krásně.

    Eli, prosím, jak víš, že jde o Pařížanku? flower
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 11.09.2018 22:17
     
    Hanulko, k téhle informaci jsem přišla kdysi při zasílání roubů některých starých odrůd jabloní a hrušně, které máme v zahradě. Ptala jsem se, zda náhodou nemají Pařížanku a první reakce byla: "Chcete ji proto, že je to hrušeň, která přežila vypálení Lidic?" Ale také, než jsem tuhle info vypustila z klávesnice, jsem ověřovala [cs.wikipedia.org] .
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 11.09.2018 22:20
     
    Elenko, dík za doplnění informací. love smiley
     
  • Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 12.09.2018 01:25
    Hodnocení fotografie "LIDICE": 5
     
    Je to velice smutná historie. Ale když už na tohle přišla řeč, vzpomněla jsem si na osud růžového sadu. Zavítala jsem na stránky památníku a dokonce nahledala, které růže jsou v sadu. To mě vlastně nikdy předtím nenapadlo.[www.lidice-memorial.cz]
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 12.09.2018 09:05
     
    Regino, dík za odkaz. Růžový sad vypadá tedy z nadhledu mnohem líp. Pro mě byl tentokrát trochu zklamáním. Skoro jsem měla dojem, že je tam jeden druh růží v několika barvách. Ale je tam cedule a na ní jména růží i odkud tam přišly (resp. kdo je daroval). Ono se asi na nich podepsalo i letošní suché léto a taky už není zrovna vrcholná doba jejich kvetení, ale stejně to působilo tak nějak nevýrazně.
    No a člověk je zmlsaný růžemi z jiných novějších výsadeb (pro mě letos stromkové růže v termálech v Dunajské Strede).
    Ale asi by i taky prospělo vysazení dalších druhů, je to takové jednolité.
     
  • Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 13.09.2018 09:36
     
    Spike, kolem sadu se občas během let od revoluce objevilo hodně různých zpráv. Jednu chvíli byl skoro na odpis. Když jsem se v tom teď chvíli hrabala v souvislosti s fotkami,není to zatím stejně to, co to bývalo. Peníze. Proto možná ten dojem. Určitě počasí a v neposlední řadě, jak jsem prošla kultivary, jsou některé už dost staré a od té doby se objevilo hodně dalších, lepších. V nějakém článku vysvětlovali zahradníci, že, asi celkem logicky, musí nahrazovat odešlé kusy původními. Nebo by to znamenalo kompletní výměnu třeba sta růží.Ale určitě je to výkladem, jak píší u leteckého snímku, celkem ojedinělý projekt a nápad. Už i s ohledem na dobu vzniku.Ostatně i ta hruška má ohromnou symboliku.
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: LIDICE

    Datum: 17.09.2018 22:03
    Hodnocení fotografie "LIDICE": 5
     
    Verko, je tam krasne a myslim, ze to je dobre. smiling smiley To sousosi lidickych deti, kdyz jsem pred nim volni stala, ve mne vyvolalo dost silne emoce.Necekala jsem to.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Praha a okolí (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.