pátek 29. března, 10:07 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Letničky a dvouletky

Datum: 02.03.2011 20:24
 
13dsc01302.jpg
Další fotografie:

Tak tato diskuze nám tady chybí a za chvíli bude čas na vysévání letniček i dvouletek.

Něco málo o miniviolkách:

[www.semena-osiva.cz]

[www.ireceptar.cz]

 

Měli jste je někdo? Tak dejte foto.please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 10
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.05.2013 21:01
     



    555 napsal(a):

    Prosím please smiley ,

    existují nějaké letničky typu krásenek, které nejsou tak vzrůstné? Potřebovala bych tak 50 - 70 cm.

    Event. trvalky, které utvoří jen přízemní růžici listů a květ je na holém stonku ve výšce 50-70 cm?

    Helenko, mne napadly kopretiny, letní rudbeky, některé trvalkové (ale ty asi znáš) [www.ceskestavby.cz] asi blbost stydlin smiley , že.

    Ale aspoň jsem dotaz vypíchla, aby nezapad spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Reklama

    Re: Letničky a dvouletky

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.05.2013 22:02
     

    Eli, díky prostuduju to. Jsi zlato love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.05.2013 22:59
     



    cancourek napsal(a):



    Anavi napsal(a):



    555 napsal(a):

    Mám vysetého sporýše od JaninkyH.


    Mamka mi ho vysela taky, vylezly po 14 dnech jen dva cancourky... tak je hlídáme jako oko v hlavě. Možná se nakonec ukáže, že je to plevel a bude po radosti. confused smiley

    Co že to vylezlo ? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    a jéje... tak budou-li to nějací tvoji potomkové, hned to expeduju na správné místo grinning smiley grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 10.05.2013 13:05
     

    Helenko, napadly mne letničky, které bys mohla jen rozhodit semínka - ještě narostou a pokvetou - koukni sem [prodejosiv.cz] např. čemeřice damašská (bude se ti i přesévat, suché "makovičky" jsou potom pěkné na záhoně i do vazeb), jazylka chobotnatá, len velkokvětý, lokanka lepá, hlaváč (tam píšou, že až 80 cm, nikdy tak velký ovšem nenaroste) ...... rozklikneš tmavé u odrůdy, objeví se ti popis.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 10.05.2013 13:28
     

    Jé Elííííí, to je pěkný odkaz. Děkuju moc!!! flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 10.05.2013 13:34
     

    Za málo, a teď už jen šťastnou ruku při výběru semínek nebo sazenic u zahradníka thumbs down a ať ti to roste flower smiley .

    Ještě by byly asi docela pěkné jednoleté trávy (nepřesévají se, mám vyzkoušeno) zaječí ocásek - fotka je také v odkazu, třeslice větší - foto zde [botany.cz] , nebo třeba vyrýt někde u lesa (nevím, zda není ovšem chráněný) hvozdík kartouzek winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (10.05.2013 13:46)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 10.05.2013 14:00
     

    Tyhle přírodní dle odkazu se mi moc líbí, ale v tom heucherovém záhonku, který chci nějak oživit by se úplně rostlinka ztratila. Ony když pak vyrazí ty "dlouhé drátky s nevýraznými kvítky", tak je to tristní pohled. Nejraděj bych to všechno hned ostříhala stydlin smiley

    Teď už objednávat semínka nebudu, ale rozhodně se po nich zkusím podívat někde v hypermarketu, že bych je hned rozhodila. Zkusím krásenky. Ty se nemusí předpěstovávat.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 29.04.2014 12:37
     

    Anavi, Gabčo - jak jste na tom s verbenami bonariensis?

    Na podzim jsem je ostříhala a na jaře při pletí záhonu jsem některé ostříhané vykopla ze země. Naštěstí mé pozornosti 2 unikly

    a jsem za to ráda, protože začínají pěkně obrážet. Je to určitě i díky mírné zimě, takže se budu těšit smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 555 (29.04.2014 12:38)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 29.04.2014 14:09
     



    555 napsal(a):

    Anavi, Gabčo - jak jste na tom s verbenami bonariensis?

    Na podzim jsem je ostříhala a na jaře při pletí záhonu jsem některé ostříhané vykopla ze země. Naštěstí mé pozornosti 2 unikly

    a jsem za to ráda, protože začínají pěkně obrážet. Je to určitě i díky mírné zimě, takže se budu těšit smiling smiley

    To já byla akčnější, všechny jsem vyrvala. sad smiley Tak jsem si vysela nový, už pomalu lezou, ale je to piplačka. Na záhoně nepleju, čekám, jestli se někde nevysemenily, ale zatím je nepoznám. Ony venku vypadají jinak než ty vysetý doma. No, uvidím.

    Anavi je taky nechala, tak snad dá vědět.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 29.04.2014 14:21
     

    Gabčo, jsi dobrá s tím výsevem. Na to nemám nervy ani podmínky. Tak držím palce ať se daří.

    Já jsem před zimou taky zkoušela rozemnout suché květy, ale jak pořád pleju (a skoro pinzetou grinning smiley ) tak asi nemám šanci. I když teď jsem objevila 2 mini pidi rostlinečky, tak ty si budu hýčkat. Vytrhnout je můžu vždycky.

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 24.07.2014 11:29
     
    afr1.jpg
    Další fotografie:

    Pro Kordul, abys viděla, jak mi pěkně všechny rostou a koukej na 2 - takový jsem ještě nikdy neviděla, co z něho vyleze, jsem napnutá.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 22.07.2017 22:21
     
    dsc00034 (4).jpg
    Další fotografie:

    Letos jsem vysela cínie. První várka mi na jaře v záhonech zmrzla, druhou už jsem radši vysadila po zmrzlých. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.09.2017 20:35
     
    dsc00114 (3).jpg
    Další fotografie:

    Tak co jste letos vyseli? A co vám už vykvetlo?

    Já letos jen cínie, naši astry a zuzanu mám letos nějakou bídnou, oproti jiným rokům. Letos jsem to i flákala s hnojením.

    No a verbena? Tak ač jsem myslela, že letos nepřezimovala, mám ji vysemeněnou opravdu všude, mezi okrasnými trávami, mezi růžemi, i v květináčích s letničkama ( z kompostu ). winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.09.2017 22:21
     

    Gabčo, mně verben moc nezbylo, celkem asi 4-5ks, z toho v záhonu 2 eye rolling smiley

    Letos jsem zasadila vlastně jen krásenky, zuzanu a šalvěj Amistad : [www.google.cz] a Wendy´s wish : [www.google.cz] - ty mě nadchly. Trošku hydry, ale takový vzdušný a výrazný winking smiley

    Černuchy se mi nějak moc nepřesely ( asi 3, samé bílé) a šalvěj zelená ( též šalvěj zahradní) letos stávkovala ( záhon jsem mulčovala, asi byly semínka moc hluboko), vyrašila až teď , jsem zvědavá, co bude dál eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.09.2017 22:35
     

    Jano, salvie vypadají zajímavě. thumbs down Sousedka pěstuje ty obyčejné červené. Má to jako základ svých částečně francouzských osázení. Na tohle bych ji mohla upozornit a případně profitovat z vyrostlých rostlinek. Setí se jí neobyčejně daří.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.