pátek 19. dubna, 20:38 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Letničky a dvouletky

Datum: 02.03.2011 20:24
 
13dsc01302.jpg
Další fotografie:

Tak tato diskuze nám tady chybí a za chvíli bude čas na vysévání letniček i dvouletek.

Něco málo o miniviolkách:

[www.semena-osiva.cz]

[www.ireceptar.cz]

 

Měli jste je někdo? Tak dejte foto.please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678910
    Aktuální stránka: 10 z 10
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.09.2017 23:13
     

    já dávala jen tu zuzanu. V květníku zkraje byla pěkná, ale ty horka jí daly zabrat. Strčila jsem ji do záhonu,ale už tonerozdýchala.Další jsem dala rovnou do záhonu, ale teď už taky schne. Ale jeden výhon mi zůstal na místě, kde jsem ji měla loni a tam jde božsky. Takže příští rok už vím kam s ní grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Letničky a dvouletky

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 06.09.2017 23:21
     

    Regino, sehnat se dají semínka salvia viridis ( š. zelená), ale ona hrozně rychle odkvete ( asi jako černuchy) - je opravdu letničková. Ty druhé dvě jsou v Anglii trvalkami ( u nás zimu bezpečně nedají sad smiley ).

    Tu růžovou mám od Krul. a ten Amistad přivezly holky loni z A., nařízkovaly jsme a povedlo se uchovat do jara. Semínka to u nás netvoří, ty trubky jsou tak dlouhé, že to nic nedokáže opylit.

    Čmeláci na to ale vyzráli, zespodu si vykousnou dírku smoking smiley a tudy sají ten nektar ( k opylení ale nedojde nono smiley ).

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.09.2017 08:27
     

    Jano, tak na tuhle specialitu sousedku neumorduju. nono smiley Ale ta růžová je krásná. Škoda, že to nezimuje a nedělá semena. Na fotkách je mimo jiné ve velkém květináči, něco na způsob zelňáku, tím jsem myslela, že začnu působit na sousedku. Něco podobného jako dominantu osazuje.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.09.2017 22:24
     
    dsc02762.jpg
    Další fotografie:

    Nesela jsem žádné mimořádnosti, afrikány, letní jiřinky a cínie mi napoprvé spálil mráz, napodruhé sežrali téměř všechny slimáci a stejně jsem nějak nestihla vše rozsázet. Africké kopřivy, netýkaky sultánské a plnokvěté hledíky (jediné extra) jsem předpěstovala v pokoji, rozsázela pozdě, ale dělají parádu stále - Regi, ty vysoké asi budou potřebovat kolík, docela se válejí. Nízké řimbaby, astry, obyč. hledíky (nízké), měsíčky jsou tam, kde byly i loni a předloni a ... stávají se z nich díky přesevu trvalky winking smiley. Díky nedostatku času a nadbytku lenosti jsou pěkně nahusto.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.09.2017 22:33
     
    dsc02744.jpg
    Další fotografie:

    A ve výsledku je to pěknej chaos ... ale mně se líbí .

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 07.09.2017 22:53
     

    Teda, Babkoelo, u tebe to hýří barvami. Tak se mi to přesně líbí. love smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.09.2017 00:02
     

    Eli, máš to krásně barevný. Ale nebyl by ten chaos tak pěknej,kdyby byly rostliny nějaký chudinky.Je vidět, že máš vyhnojeno. thumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.09.2017 07:44
     

    Elo, krásně barevný to máš thumbs down . Já zkoušela vysadit do záhonu africký kopřivy a většinu mi jich sežrali slimáci ( s výjimkou červené - ta jim asi nechutnala winking smiley ). Dávala jsem tam taky šalvěj pomoučenou, ale asi je tam už málo živin, nebo jí tam už bylo moc tma, ale hrozně tam živoří. Ty samé v truhlíkách mají i přes zaštípnutí asi 70cm.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 08.09.2017 16:43
     

    Eli,je pěkný ten tvůj "chaos" thumbs down thumbs downlíbí se mi.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.09.2017 07:12
     

    no jo Eli - krásná podzimní zahrada. hezky ti to kvete . thumbs down thumbs down thumbs down 

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.09.2017 07:49
     

    Měla jsem na schodech truhlík s převislými maceškami. Protože byly dlouho pěkné, nechávala jsem ho tam skoro do začátku prázdnin, ikdyž už jsem tam měla truhlíky s jinými balkonovkami. No a teď mi mezi nimi začaly kvést macešky grinning smiley - dostřel semínek cca metr eye popping smiley . A kupodivu si udržely původní barvu winking smiley ( alespoň zatím ty, co už rozkvetly).

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 09.09.2017 20:52
     

    Holky, děkuju stydlin smiley , jste velice laskavé.

    Jano, tyhle samovýsevy bývají úúúplně nejlepší thumbs down flower smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 10.09.2017 14:37
     
    img_2434.jpg

    Zachráněné hledíky v truhlíku. Nechám je přes zimu, uvidím, jestli se náhodou nějaký taky sám nepřeseje.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Letničky a dvouletky

    Datum: 10.09.2017 15:58
     
    dsc00149.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.