čtvrtek 28. března, 13:28 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Letnění květin

Datum: 23.04.2007 21:26
 
Holky, dáváte některá přes léto ven kytky z domu? Švagrová takhle pravidelně každý rok vystrkuje na terasu domácí ibišky, ficus benjamín, trnovou korunu, gumovník a tlustici. A vypadá to, že to snášejí dobře. Ale ona má na terase polostín, myslíte, že by jim nevadilo přímé slunce na jižní straně? Mám pocit, že ten rok, co byla vedra, jí to trchu spálilo listy u benjamínka.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Letnění květin

    Datum: 23.04.2007 22:41
     

    Anavi, já jsem si takhle loni málem zlikvidovala všechny ibišky, cykas i mračňák. Přežily to jen tak tak. Na jihozápadní terase. Určitě to chce otužovat nebo umístit pod větší kytky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Letnění květin

     
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 23.04.2007 23:00
     
    Anavi já vystrkuju klivii a vánoční kaktusy. Dávám je ale pod živý plot aby na ně nešlo polední a odpolední slunce. Nejlepší je to na východní straně, kam svítí sluníčko jen ráno a tolik nepálí. Jiné domácí kyti momentálně nemám, nejsou prostory ani podmínky.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 24.04.2007 07:20
     
    Vystrkuju. Ale mám je pod vzrostlým šeříkem, čili v bloudivém stínu. Ibišky, šáchor, amarylky.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (24.04.2007 08:43)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 24.04.2007 08:15
     
    Tak já to radši pokoušet nebudu, zastíněných míst moc nemám.
     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Letnění květin

    Datum: 30.04.2007 17:14
     
    Já letním sukulenty na jižním okně, myslím, že jim to dělá dobře.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 01.05.2007 14:09
     
    Já strkám ven všechny pokojové kytky, ale mám je na severovýchodní straně, takže na ně svítí pouze chvíli ráno. Moc jim to venku prospívá. Dokonce pokojovky, které přes zimu žijí jen tak tak, přes léto jsou úžasné. Ani jim nevadí hodně děště, nic! Jsou takové šťavnaté, ale nejsou na sluníčku, to je pravda.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.05.2007 19:31
     
    sv.jpg

    Tak já na jaře vyndavám ven z domu skoro všechno, mám na to vyhraněné dřevěné schody na terase, je to místo kryté, kam nezaprší a sluníčko na tu stranu svítí až odpoledne. Fotka je stará čtyři roky - zezačátku jsem na těch schodech měla všehochuť, teď už jen pokojovky. U našich se na jaře přenáší z domova na zahrádku též všechno, ale to stěhování na podzim domů, když všechno přes to léto nějak povyroste jsme prováděli ve více lidech. Sestřička letní i kaktusy.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.05.2007 22:20
     
    Já to robím ako Libi-na leto všetko von. Ibišky pestujem len vonku,na zimu ich dávam do sklepa. Mračňáky tiež,vyhodím ich ako holé kostrnky a na terase obrazia,spálené ich nemám.Tlustici mám na priamom slnku a vobec sa o ňu nestarám,nezalievám.Niekde som čítala,že takéto kruté zaobchádzanie je nutné ,aby sa dosiahol tlustý kmeň a je to pravda.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 10.05.2007 07:54
     
    Zapomněla jsem na kaktusy a sukulenty. Ty mám na jižní straně na okně. winking smiley Letos přemýšlím, co s banánovníkem...mám k dispozici jen jižní nebo severní stranu. Na jižní je příliš slunce, na severní je větrno. confused smiley
     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Letnění květin

    Datum: 11.05.2007 15:13
     

    Libi

    Ty schody s kytkama jsou supr!

    Ale mam doma dva, kteří vydají za demoliční četu, tak s pořízením musím počkat až dostanou rozum. Já musím všechny kytky na letnění narvat na okna, tam děti nedosáhnou.

     

    A kdy dáváte letnit kytky?

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Letnění květin

    Datum: 11.05.2007 15:54
     
    HelaF děkuji. Dřevěné schody byla první věc, kterou mi přítel dělal na terasu. Další rok přibyly velké truhlíky s mříží, rok poté, truhlíky na konifery, letos ještě jeden malý truhlík. Já se na vynesení kytek chystám tento víkend. Dneska mě odradil ten vítr, tak uvidíme, jak bude o víkendu, ale od neděle snad už má být hezky. Ještě jich potřebuji několik přesadit do větších květináčků, takže poté zůstanou už rovnou venku až do října.
     
  • Autor: ivbara
    Status: nováček

    letneni

    Datum: 01.05.2007 20:03
     
    Zdravim.. take hodne kytek jakmile se otepli vyndavam ven, ale mam take vyhodu, ze mam dvur otoceny sever jih, tak jsou na severni strane, kde je slunicko tak do 10 a vyhovuje jim to.. loni jsme mela na jizni strane cele leto sukulenty a byly tam nadherny..jinak slunicko moc nesnesou.Ten stin pod stromem ma sve vyhody nevyhody, my mame stin od domu a ten je jasny..
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: letneni

    Datum: 25.05.2008 17:17
     
    Už jste vyhodily ven pokojovky? Myslím třeba ibišky, banánovník, ananas....fikus...
     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Letnění květin

    Datum: 25.05.2008 18:10
     
    IBIŠKY UŽ MÁM VENKU MĚSÍC A TEĎ JSEM PŘIDALA SUKULENTY A BYLINKY smiling smiley
     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.