pátek 29. března, 00:19 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Letnění květin

Datum: 23.04.2007 21:26
 
Holky, dáváte některá přes léto ven kytky z domu? Švagrová takhle pravidelně každý rok vystrkuje na terasu domácí ibišky, ficus benjamín, trnovou korunu, gumovník a tlustici. A vypadá to, že to snášejí dobře. Ale ona má na terase polostín, myslíte, že by jim nevadilo přímé slunce na jižní straně? Mám pocit, že ten rok, co byla vedra, jí to trchu spálilo listy u benjamínka.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 08:02
     

    Mně padají hlavně mračňáky (a to je mám v závětří), pak letněné ibišky, oleandry.... eye rolling smiley Už aby nám to tu trochu zarostlo, aby tolik nefoukalo. Oleandry musím přivazovat. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Letnění květin

     
     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 08:18
     

    Ibišky mám taky pořád dole, hlavně ty stromkové veliké. A vždycky mi spanou na některý malý ibišeksad smiley .

     

    Padají mi i voskovky do kruhu a to jsou nízko u země, prostě padá všechno...

     

    Nejvíc mě naštval ten skalpovaný durmaneye rolling smiley

     

    Taky bych je přivázala, ale nemám kam...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 08:25
     

    Karolíno...můj durman už to letos nerozchodí. Nejprve ho ožírali slimáci, pak se k nim přidali škvoři. Potom ho hodně pocuchaly kroupy a v závěru na něj spadl ořech a ulomil mu špičku. confused smiley Druhý durman vypadá trochu líp, přesto oba vypadají, jak po boji.

     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 08:55
     

    Teda Mono - to je výčet katastrofsad smiley

     

    Jsem na tom podobně - jak říkáš, slimáci, škvoři a padající kytky...thumbs up

     

    Ale některé vypadají dobře, dokonce už kvetou - bílý a žlutý...

    Ostatním se nechce, ani moc nerostou, přitom mají všechny stejnou péči...

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 08:58
     

    Karolino...se máš!! Mně ten jeden loni začal kvést poprvé, bohužel až těsně před zazimováním. Tak jsem se těšila na letošní květy. A vypadá to, že ani omylem.

    Jo...ještě mi padají fuchsie...ale muž mi vyrábí takové zábrany...tak snad už to bude dobrý.

     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 09:14
     

    Mono - moc se nemám, z asi 13 ks mi kvetou 2. Ale spousta je z loňských řízků mých durmanů, takže to jsou pořád ty samétongue sticking out smiley

     

    Fuchsie mi nepadají, mám je v truhlíkugrinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 09:17
     

    karolino...13????? eye popping smiley eye popping smiley Kam je dáváš na zimu??

    No na ty fuchsie mi právě bude muž stloukat takový stojan na truhlíky...se těším. Ale nebezpečí spočívá v tom, že se jich tam víc vejde a já budu asi muset rozšířit řady fuchsií... grinning smiley

     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 09:19
     

    Mono - rozšiřuj, co to dágrinning smiley grinning smiley

     

    Ty durmany ostříhám úplně na malý pahýly a šoupnu je do sklepa. Když jsou takhle stříhaný, moc místa nezaberou. Jenomže ty ostříhaný větvičky samozřejmě šoupnu do vody a na jaře zasadím a mám jich jednou toliktongue sticking out smiley . Už jsem rozdala sousedkám a stejně jich tu mám tolik.

     

    Ještě jsem si letos objednávala nějaké z Laely, ale těm se moc nechce růst a letos určitě nepokvetou....

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 09:28
     

    karolíno...aha...tak já ty své dva durmany při stříhání nějak šetřila. No, letos dostanou kvalitní sestřih. grinning smiley

    Fuchsie klidně rozšířím, ty mám kam dávat - sklep je úplně fantastický. Horší je to s oleandry. eye rolling smiley

     
  • Autor: karolina
    Status: začátečník

    Re: Letnění květin

    Datum: 09.07.2008 10:16
     

    Mono - neboj se toho, klidně se sestřihni HODNĚ, oni to přežijou.

     

    Oleandr mám jeden, letos v zimě vypadal uboze, v létě na zahradě taky dostal sestřih a hezky obrazil...

     

    Ale ty se teda skladujou fakt blbě, to máš pravdu.

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.