čtvrtek 28. března, 17:00 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Ledová káva

Datum: 01.08.2008 13:37
 

Děláte si? A jak?

 

Většinou na to používám šejkr. Dám tam lžičku rozpustné kávy, lžičku cukru (jinak sice kávu nesladím, ale tu ledovou mám raději sladkou), zaleju odpovídajícím množstvím vody smíchané s mlékem. Klechtám s tím, dokud to nezačne pěnit. Pak naleju do vysoké sklenice, přidám pár kostek ledu, navrch dám dvě lžíce nanukáče (nejvíc mi do toho chutná obyč polárkáč), šoupnu do toho brčko a jdu popíjet mls smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: Ledová káva

    Datum: 01.08.2008 16:19
     

    Ivčo, tak já ji dělám stejně, akorát většinou si dávám jenom mlíko (no dopřávám si), a teď jsem si koupila jakože šlehačku ve sprayi, ale ne šlehačku, alébrž mléčnou pěnu, je to prima. Nemá to tu umělou příchuť. Šejkr nemám, ale ono u některých mlík stačí řádně zakvrdlat krabicí winking smiley. Jo a snažím se mít doma vanilkovou zmrzlinu. Miluju to a užívám pravidelně mls smiley.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ledová káva

     
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Ledová káva

    Datum: 01.08.2008 17:22
     

    Koupila jsem si za 250,- Kč mixer na ledeovou kávu. Má tři nástavce (i na sekání ledu) a je na dobíjení do elektriky. Právě před chvílí jsem jí měla.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 01.08.2008 17:40
     

    Právě jsem dopila frappé, což je hodně podobné, jen bez nanukáče.

    Do vysoké sklenice:

    2 lžičky nescafe

    2 lžičky cukru

    trošku vody

    ušlehat do husté pěny

    2-4 kostky ledu (podle velikosti)

    doplnit studenou vodou do 2/3

    dolít mlékem do 3/4

    Nakonec pěnu z ušlehaného studeného mléka aaaaž bude kopeček...

    brčko

    a dobrou chuť! mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 01.08.2008 22:23
     

    Mňam mls smiley 

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 21.08.2008 13:35
     

    drahus : dělám ji stejně... a je to fakt mňamka... mám na to takový ten pružinový šlehač na baterie z Ikey

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Ledová káva

    Datum: 22.08.2008 16:20
     

    Skrblice ten mame taky!!tady plati za malo penez hoodne muziky grinning smiley grinning smiley nasleham ledove mleko z lednicky, udelam hrnek pressa z kavovaru(necham vychladit s kostkama ledu) a naleji do velke sklenice kde uz je to naslehane mleko mnam!mls smiley Akorat to porad neumim tak dobre jako muj pritel...on kafe primo miluje a vzdycky vykouzli dobrotu!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 22.08.2008 16:41
     


    skrblice napsal(a):

    drahus : dělám ji stejně... a je to fakt mňamka... mám na to takový ten pružinový šlehač na baterie z Ikey

     

    Taky mám bateriový z Datartu a jeden na síť z Řecka

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Ledová káva

    Datum: 22.08.2008 16:44
     

    Drahus koukam ze vsechny mozne drinky, malovani s kavou apod veci mas v malicku thumbs down thumbs down to je tvuj konicek nebo jsi od "fochu" ? grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 23.08.2008 00:06
     

    Jen kůň.

    Malování kávičky mi moc nejde. Sama vypiju s bídou jedno kafe za den a můj mužskej pije rozpustné, tak nemám moc příležitosti trénovat. Ráda bych se naučila malovat jen litím mléčné pěny konvičkou, ale to je hodně těžké

    A míchané nápoje tvořím dle receptů a jen vyjímečně tvořím z vlastních nápadů. u nápojů nebylo tak složité se naučit vrstvit a tak, protože vždy bylo plno ochotných, kteří se "obětovali" a ochutnávali mé výtvory... winking smiley

    Já totiž alkohol nepiju spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Ledová káva

    Datum: 23.08.2008 08:38
     

    Muj kolega v praci se to taky snazi naucit ale tady je zajemcu o kavu opravdu dost a dost grinning smiley grinning smiley ale zatim se moc nedari, byl na nejakem skoleni o kave a tam ho prave ucili delat tu spravnou hustou mlecnou penu ta je na to pry nejdulezitejsi smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 23.08.2008 12:08
     

    Pěnu mám dobrou, protože jsem konečně sehnala za, pro mne rozuný peníz, konvičku od Saeca a používám plnotučnou Madetu (mléko), řádně vychlazenou...

    Pěna je tekutá, jak hustší mléko a tuhne až po několika sekundách v hrnečku s kávou. Bublinky má maličké, téměř neviditelné, takže ideální. Dokonce jsem si koupila teploměr na měření teploty mléka při zpěňování, ale konvička od Saeca si všechno diriguje sama a velmi přesně ( 68-72°C).

    Takže je to v rukách thumbs up

     

    Na mléčnou pěnu do frappe používám mechanický, nerezový zpěňovač na studené mlléko od Tchiba a tam používám mléko polotučné, téměř každou značku...

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Ledová káva

    Datum: 23.08.2008 13:36
     

    Ty jo Drahus na to ze to je konicek a kafe pijete malo jses docela vybavena....o te spešl konvicce mluvil taky a hlavne ze je dost draha sad smiley tak do ni nejspis jeste nezainvestoval ale stejne trenuje hlavne tady v praci grinning smiley

    Navstevy se u tebe asi maji dobre mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 23.08.2008 15:55
     

    Podařilo se mi ji sehnat na Aukru novou, za pětinovou cenu. Sice nemám presso Saeco, ale propojili jsme můj pressovač a konvičku hadičkou a je to super! coffe smiley

     
  • Status: expert

    Re: Ledová káva

    Datum: 24.08.2008 22:43
     

    POtvrzuji, návštěvy se u Drahušky mají skvělelove smiley mls smiley flower smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.