středa 24. dubna, 05:00 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 29.08.2023 21:40
     

    Gabco, řebříček na slunce a sucho. Má decela rád písčitou lehkou půdu.

    Sasanky jsou případ od případu. Snesou i celodenní slunce ale nelibují si v takových podmínkách. Pomůže jim vlhčí vzduch. Líp jdou v polostínu ale trvá dost dlouho než se usadí. Jak to píše Alenak.Když se to povede, je vyhráno, pak je to plevel jak se rozrůstají kořeny.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 29.08.2023 22:17
     

    Gabčo, povedené pokupky thumbs down . Neporadím ... klasický planý řebříček u nás je plevel, který roste všude angry smiley . Barevný jsem zkoušela několikrát, vždy thumbs up , žlutý do suchých vazeb mám snad 15 let na xx stanovištích, všude se tvářil, že nene ... teď přežívá, žije, kvete, rozrůstá se ve velkém kvetináči pod ostružinou, občas dostane vodu, sasanky jsem nikdy tyhle neměla (ale líbily by se mi). Krásnoočko celožluté jsem dostala na jaře od spolužačky z gymplu, zatím se mu i v tom suchopáru daří na plném slunci.

    Betas eye popping smiley thumbs down .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 30.08.2023 13:35
     

    no to je zase nádhera! love smiley

    Betas napsal(a):

    Rebr nevim, ale sasanka mi sla jak na slunecnem sussim miste (coz se pro ni moc nedoporucuje), ale i ve vlhcim polostinu, kam jsem ji presadila na podzim. Ma tam o neco tmavsi kvety a zacina pozdeji kvest..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 30.08.2023 13:36
     

    Řebříček mi taky u nás nejde... a o sasankách darmo mluvit... že prý plevel. nono smiley grinning smiley Tak u nás si tu jednu hýčkám, povídám jí pohádky a vypadá to, že opět... nepokvete! tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 30.08.2023 14:04
     

    Sasanku mám utopenou v jílu pod okapem a taky nepokvete. Loni byla pěkná. Taky tam řádili slimáci a bylo to dost zarostlé. No, žije, zkusím přesadit.

    Řebříček sežrali slimáci, vydržel tak dva roky. Žlutý na sušení jsem přesadila jinam, na sucho a slunce, obsypala granulemi a drží. Kdysi jsem koupila stejný smetanový a ten taky sežrali, mrzí mě doteď.

    Tak ať vám jdou

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 30.08.2023 16:23
     

    Je to plevel grinning smiley Tam, odkud jsem ty trsy loni vyryla (4 obr trsy z puvodni jedne rostliny) mi letos porad kdoviodkud porad vylezaji nove male rostlinky. Koreny musi mit extra hluboko, protoze se mi nikdy nepodari je vyryt a vzdy se zlomi. Tak jsem zvedava, jak s tim budu jeste dlouho zapasit..

    Ta moje je tato, poloplna:

     

    [www.zahradnictvi-flos.cz]



    Anavi napsal(a):

    Řebříček mi taky u nás nejde... a o sasankách darmo mluvit... že prý plevel. nono smiley grinning smiley Tak u nás si tu jednu hýčkám, povídám jí pohádky a vypadá to, že opět... nepokvete! tongue sticking out smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 17:20
     

    Mám dotaz. Na jaře jsem si koupila hlízy nocenky v domnění, že je to trvalka. A teď většinou čtu, že je nutné ty hlízy na zimu schovat podobně jako hlízy jiřin. Tak to jsem fakt nechtěla. Kvůli tomu nepěstuji ani jiřiny, i když se mi moc líbí. Nemám chuť na podzim něco vyrývat a uklízet do sklepa.

    Jaké máte zkušenosti s nocenkou?

    Těšila jsem se, e ty menší rostliny budou příští rok bujnější a takhle to vypadá, že z nich nic nebude. thumbs up

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 19:58
     

    SPIKE, seber semena a zjara vysej, kde je budeš chtít .... nepřezimovaly u nás ani hlízy vyryté, ale objevují se stále někde přesevy ... letos je mám v mrkvi ... jak přerývám zahradu vždycky se posunou někam jinam ... původní mám semínka, která kdysi v dávnověku sebrala v Itálii a já od ní dostala sestra mojí švagrové - Troškova asistentka režie ... ale opravdu dávnověk.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 20:02
     

    Elenko, roste to ze semínek dobře?

    Semínka jsem sebrala, protože ze 6 hlíz kvete 5 bíle a jen jedna je barevná, tu bych chtěla namnožit.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 20:38
     

    SPIKE, ze semínek rostou dobře, nemají moc ráda přesazování - kůlovitý kořen. U nás se většinou přesévají .. pokud se zadaří, vyfotím, Jinak jako každé předpěstování, dám semeno do kelímku, po zmrzlých ven rostlinu. Neručím za to, jaká bude - jsou to holky z E 55 - spáří se - stejně jako dýně a fazole ... držím pěsti aby se zadařilo mít původní barvy. Škodaže pan Mendel měl jenom hrachy ... winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (07.09.2023 08:36)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 21:13
     
    4536_1.jpeg
    Další fotografie:

    Já si krom astřiček koupila novou třapatku echinacea fountain pink eye a phlox paniculata flame pro soft pink.

    Obě podobného zbarvení. ( foto z netu )

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 22:48
     
    20230719_205842.jpg
    Další fotografie:

    Mám je už pár let, pěstuji je ve velkém květináči, semínka jsem si dovezla z dovolené Chorvatska. Viděla jsem je trvale v zemi ve Vizovicích, měli je posazené na chráněném slunečném místě u zdi domu. Rostlina semínka vystřeluje po okolí. Sbírám semínka na chodníku, někdy vyrostou i v jiných květináčích jak semínka rostlina vystřeluje. flower smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.09.2023 22:52
     

    Jo a mám různé barvy i žluté, nafotím.i jiné barvy květu

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 07.09.2023 08:38
     

    Magu, máš náádherné thumbs down .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 07.09.2023 11:43
     
    dsc08252.jpg
    Další fotografie:

    Fotky nic moc stydlin smiley . Ale takhle je u nás zapleveleno nocenkou a semenáči, taky samovýsev, muškátové šalvěje ....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.