pátek 29. března, 09:39 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 29.02.2024 20:17
     

    Já dnes udělala objednávku u Krulichových, naštěstí měli dost položek vyprodaných, jinak bych toho potřebovala víc. Aspoň to bude nějaké rozumné množství. A přesadila jsem chudáka Roalda, takže další jedno místečko na něco.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 01.03.2024 12:51
     
    20240301_114830.jpg
    Další fotografie:

    Trošku jsem utratila po různu flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (01.03.2024 13:11)
     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 13:56
     

    Tak jsem si udělala radost a něco přikoupila na skalku.

    Bílá hosta už měla puk a celkem pojede. Modrá neměla nic- tak jsem si ji zasadila do květináčku do skleníku a čekám co bude.

    Včera jsem se rozhodla že to samé udělám i s těmi sasankami- ale myslím že z toho nebude nic. V pytlíku byly absoluně vyschlé cibulky- no internetový obchod za to nemohl- bylo to zabalené v pytlíčku a přeposlané. No ale zkusíla jsem to udělat jako s tou hostou - dala jsem do misky a zalila a uvidím zda se něco probudí.

    Já se prostě nepoučím nono smiley nono smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 15:27
     

    Zami, sasanky jsem zkoušela několik let, nikdy nene, potom Kája poradila před sázením namočit na den do vody ... noooo, samo, první rok jsem je vyplela bo semenáče vypydaly jakojakýsi pryskyřník, který se mi tu plevelí v trávě a králíci ho nesmí, asi na počtvrté vyšlo ... nevím jak letos, ale už tři roky kvetly a množily se. Letos netuším, včera se mi podařilo vyčistit kus cibulovino šantového záhonu ... jasně, ráno už tam 4 kočky rozhrabovaly a dělaly si z toho záchod - máme velkou zahradu, nevím proč zrovna tam a polámat co se dá.

    Ať roste a radost dělá flower smiley .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 16:41
     

    Já napoupila minulý týden v Lidlu a včera sázela. Taky nepoučitelná - koupila jsem pryskyřník. Nikdy mi nevyrostl. Těch hlízek bylo ale hodně, třeba něco vyraší.

    Jednu čechravu, sibiřský kosatec (budou se možná tlouct, mám kousek vedle podobný), lilii honeymoon a nějaké česneky. Lítala jsem po zahradě, zapichovala, přesazovala. Až přijde objednávka, bude to nanovo.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 18:31
     

    Dnes jsem nakoupila konečně macešky, dokonce i platičko žlutých drobných, chudobky, už vše zasazeno. Něco je venku, něco na nastartování ve skleníku. smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 19:22
     

    Ve městě mají z Polska, 20,- kus

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 19:25
     

    V zahradě jsem kupovala chudobky za 30, macešky za 17. Pak jsem viděla krásné chudobky v Kaufu za 20. Plato drobnokvětých za 80.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 20:44
     

    Zamino, k sasankám. Jak píše Ela. Dobrá rada od Kaaj. Jen nevím, jestli jsme je nesázely na podzim. Taky mi léta nevylezly ale po namočení se zadařilo. A je možno klidně dva dny, bývávají hodně suché. Hodně zvětší objem. Nekonec jestli je máš v květníčku lze vysypat, namočit a pak už sázet na místo. Nepřesazovaly by se příliš dobře.

    Pryskyřník se mi nepoved nikdy.Tak jsem zvědavá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 05.03.2024 21:40
     

    Sasanky jsem v pradávnu měla, nejsou. Pryskyřníky se mají taky namáčet, nejdou mi tu, už nezkouším.

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.03.2024 08:18
     

    Ahoj. Aha tak to mě nenapadlo je namočit- zkusím je tedy vyndat. Uvidím. Prezentují jako nenáročnou a ona potvůrka neroste jen tak. eye popping smiley eye popping smiley .

    Dám pak vědět.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.03.2024 16:01
     

    Kamarádka radí i mečíky namočit před sázením, dokonce kdysi v pradávnu jsem četla, že i cibuli sazečku je dobré před sázením namočit na několik hodin (nedělám, nestíhám, zkušenost nemám).

    Ale jdu pro radu ... zná někdo - paulovie kalinolistá - tuhle rostlinu, dřevinu, vůbec netuším o co jde. Byla jsem dotázána. mylně se snad domnívají, že jsem zahradník, botanik či co jiného, nejsem ... docela mne to štve, že nevím. Díky flower smiley za radu, dohledat se mi nepodařilo.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.03.2024 18:18
     

    Eli to bude nějaká chyba

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.03.2024 18:41
     

    Eli, trochu přeházený písmenka. Tohle asi myslíš. [www.zahradnictvi-spomysl.cz]

    babkaela napsal(a):

    Kamarádka radí i mečíky namočit před sázením, dokonce kdysi v pradávnu jsem četla, že i cibuli sazečku je dobré před sázením namočit na několik hodin (nedělám, nestíhám, zkušenost nemám).

    Ale jdu pro radu ... zná někdo - paulovie kalinolistá - tuhle rostlinu, dřevinu, vůbec netuším o co jde. Byla jsem dotázána. mylně se snad domnívají, že jsem zahradník, botanik či co jiného, nejsem ... docela mne to štve, že nevím. Díky flower smiley za radu, dohledat se mi nepodařilo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 06.03.2024 19:04
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Eli, trochu přeházený písmenka. Tohle asi myslíš. [www.zahradnictvi-spomysl.cz]

    babkaela napsal(a):

    Kamarádka radí i mečíky namočit před sázením, dokonce kdysi v pradávnu jsem četla, že i cibuli sazečku je dobré před sázením namočit na několik hodin (nedělám, nestíhám, zkušenost nemám).

    Ale jdu pro radu ... zná někdo - paulovie kalinolistá - tuhle rostlinu, dřevinu, vůbec netuším o co jde. Byla jsem dotázána. mylně se snad domnívají, že jsem zahradník, botanik či co jiného, nejsem ... docela mne to štve, že nevím. Díky flower smiley za radu, dohledat se mi nepodařilo.

    Bab nevím, ale kalinolista říkaji hortenzií velkolisté

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.