pátek 29. března, 06:09 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 09:43
     

    krásné kytky.. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 11:36
     

    Cancourku, to je dost těžký říct. Strašně záleží na tom, co vlastně člověk koupí a dost špatně se na nich pozná, jak starý je květ.. Ideální je, když má třeba poslední dva květy pootevřené. Ale na to se narazí málokdy.Jsou to v maloobchodě relativně dost drahé květiny, takže v běžných květinářstvích se povětšinou nestojí před vázou rostlin, z kterých by člověk vybíral. Nemívám je zase tak často, nejsem do nich úplný nadšenec ale když se skutečně zadaří, tak kolem dvaceti dnů.Moje zkušenost, nejlépe se jim daří v ampulích, v kterých je převážejí. Ale je tam malé množství vody, je třeba kontrolovat, aby květ nebyl bez vody. A občas seříznout mírně stonek. Schválně budu tyhle pozorovat. Mnohem dýl vydrží na rostlině ale hlavně na té, která člověku vykvete doma. Koupené kvetoucí tak dlouho nevydrží.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 12:37
     

    Regi, tak to sleduj a podej hlášení. Já jsem nikdy neviděla řezanou orchidej do vázy, tak jsem zvědavá.

    Ale proč to píšu - dcera si měla do školy přinést materiál na vánoční výzdobu a v domnění, že nebude nic mít, si koupila řezané karafiáty. Pomlčela jsem o tom, že karafiáty nebudou to pravé, ale budiž. Přidala jsem jí k tomu mahon, břečťan, jedlové větve, jalovec .... jsou to dva týdny, všechno je skoro pryč, až na karafiáty. Ty se tváří čerstvě.

    Sice jsem jí šokovala, že dřív býval karafiát nejlevnější kytka, možná tak za pětikačku? Už nevím. Ona platila za jeden 30 Kč eye popping smiley

    ale možná to bude tím, že je koupila v Jindřišské, v centru Prahy.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 14:14
     

    Cancourku, ráda čtu konečně chválu na karafiáty. Je ohromná škoda, že stále nebyly zbaveny stigmatu bolševické kytky. Hlavně velkokvěté, ty vydrží velice dlouho, když jsou čerstvé. Tam se to při nákupu dobře pozná. Spodek květu, to zelené, má být tvrdé.Tak v Jindřišské, nakonec obecně v Praze je dráž než jinde. Velkoobchodní cena velkokvětých s dlouhým stonkem, pro mě jsou ty stonky dost často třeba zbytečně dlouhé, se pohybuje od 9Kč do cca 13Kč bez DPH.To je do konce roku 15% od nového roku vláda přesunula všechny květiny do vyšší sazby. Obdobně drobnokvěté. Když si já sama třeba vybírám kytky ve velkoobchodě, nemám s karafiáty problém. Problematičtjší je, že velkokvěté bývají baleny po 20ks, drobnokvěté, růže a dost jiných druhů bývá po deseti kusech. V zásadě ale stále patří k levnějším květinám.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 14:55
     

    k svátku jsem měla kytku a v ní taky několik velk. karafiátů. je pravda , že vydržely nejdéle. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 20:04
     

    Po 89 byly hodně v prodejní sítí - alespoň u nás- před vánoci drobné cymbidia. Kupovala jsem si je a vydržely do nového roku. Teď jsem je dlouho neviděla. Regino, máš je krásné, radost podívat. thumbs down Napadlo mne, proč vláda přesunula do vyšší sazby DPH květiny, no on má Andrej síť květinek, proč mu neudělat radost... Karafiát utrpěl škody za komunistů, taky jsem je nemusela , lamentovala zahradnice vedle v obci, kde je pěstovali, že tj. nejlepší kytka do vazeb, pro výdrž. A že se snad jeho doba vrátí. smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 21:13
     

    Aleno, bývala v prodeji i dendrobia. Ta ani nebyla tak drahá. Buď bílá nebo fialková. Taky už tolik nejsou.

    Dají se samozřejmě do vazeb objednat i řezané phalenopsisy nebo vandy.

    Co se týče DPH je to jednoznačně kvůli Babišovi. Už v dobách covidu se stále předhazovala otevřená zahradnictví a květiny. Přitom rozhodně kytky jsou spíše okrajovou, možná dneska i ztrátovou záležitostí. Na tom teda rozhodně nezbohatne.Stále platí, kde blb, tam nebezpečno. Že se tím poškodí ještě zbytky toho, co se tu v zahradnictvích pěstuje, je jasné. Květiny a k tomu ještě drahé květiny nejsou nezbytnost, když je hluboko do žlabu.

    Těch karafiátů je škoda. V Holandsku na výstavách je aranžeři používají poměrně hodně, právě kvůli výdrži a viděla jsem napěstované v neuvěřitelných barvách.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (19.12.2023 22:35)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 21:58
     

    Regino, krásné kytice mls smiley thumbs down . Moje sestra preferovala na vánoce chryzantémy, musely být - nevím jak se jí to dařilo, nějak jsme se nestačily podělit o zkušenost přechování vlastních ze záhonu do vánoc, asi měla jinak sklep či co, škoda, už se nedozvím.

    Ale k těm karafiátům - k těm měla nějak brzdu, iritovaly ji - ne kvůli komunistům nebo někomu jinému, na záhonech jich měla spoustu, ale do vázy ani náhodou. Dokonce pěstovala i novinky z Klatov, dovezl jí je manžel z nějakého šachového turnaje. A Klatovské karafiáty byly vždy TOP [www.zahradkari.cz] . Prý tam je to také téměř jako se Šlapanickými chryzantémamy, škoda.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 19.12.2023 23:01
     
    messenger_creation_0233bce2-bb2c-43a3-a9d4-e849b64761e5.jpeg
    Další fotografie:

    Regi,paráda

    Nikdy jsem takhle řezaný neměla. Já na Vánoce vždy vánoční hvězdu. Letos mám 4, tak snad nějaká přežije.😁

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 20.12.2023 16:01
     

    Gabco, ty hvězdy jsou ohromně dekorativní ale tady je to problém. V paneláku mi vydržely mnohem lépe.

    Elí, i když jsou dost často brány chryzantémy jako hřbitovní kvítí, poměrně dost se kupují i na Vánoce. Mají totiž taky docela slušnou výdrž. Já s nimi problémy nemám. Hlavně všechny odstíny bílé jsou žádané.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 20.12.2023 23:01
     

    Regi, moje sestra je nekupovala na vánoce, ona vždy měla svoje ze zahrady, dodnes netuším jak se jí je do vánoc podařilo uchovat. Já si vždycky kupovala - poslední dobou nikam nejezdím - po vánocích jsem nařízkovala a rostliny vydržely a kvetly 3-4 roky. Mám ráda zelené nebo takové drobnokvěté, ponponkovité. Ach jo ... zůstaly jen vzpomínky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 09:40
     


    Já je mám ráda, a nevadí mi ani ta jejich typická "vůně".

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

     

    Elí, i když jsou dost často brány chryzantémy jako hřbitovní kvítí, poměrně dost se kupují i na Vánoce. Mají totiž taky docela slušnou výdrž. Já s nimi problémy nemám. Hlavně všechny odstíny bílé jsou žádané.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 10:19
     
    20231227_090817641_ios (2).jpg

    Tak na hřbitovní nakonec taky došlo. smiling smiley

    A slíbila jsem info o orchijích. Zatím žijí. Rozdíl je vidět podle umístění v bytě. Nejvích opotřebené jsou v místech, kde je tu nejteplení.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 11:16
     
    415929835_771849921606320_290276827579848303_n.jpg

    hmm- krásná kytka. chrymky mám taky ráda. thumbs down love smiley

    a posílám kytku z karafiátů / internet

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (03.01.2024 12:16)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 22:28
     

    Já jsem měla karafiáty vždycky ráda. Pamatuji si, že jsem ke dvacetinám dostala 20 karafiátů, které byly koupené přímo v zahradnictví, takže byly čerstvě uříznuté. Vydržely mi tehdy hrozně dlouho.

    A svatební kytici jsem měla taky karafiátovou. Tehdy byly hitem svatebních kytic gerbery a já je nechtěla. Ani teď je nemám moc v oblibě, i když gazánie, které jsou jim hodně podobné, v létě mám v zahradě a líbí se mi moc.

    Před pár roky mívali v lidlu drobnokvěté rozvětvené karafiáty, ráda jsem si je kupovala domů do vázy. Dlouho vydržely, ev. se ještě daly odlomit postranní květy a dát do menší vázičky.

     

    Vánoční hvězda se mi vydařila loni i letos. Loni jsem koupila červenou a letos krémovou. Asi jsem měla kliku, že jim nenastydla někde cestou nebo v obchodě, já ji taky nepřevážela v době mrazíků. Stále je pěkná, listy jí neopadávají... Tu loňskou jsem měla až skoro do letošních Vánoc, ale moc jsem se jí nevěnovala, už to byla taková chudinka, tak jsem ji vyhodila a koupila tu krémovou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.01.2024 22:30)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.