čtvrtek 18. dubna, 15:09 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kytičky pro radost - nákupy

Datum: 10.05.2011 21:04
 
b 022pivon.jpg
Další fotografie:

Ještě nám tu chybí téma našich nákupů, zatím to cpeme, kam se dá winking smiley .

A hned začnu, dnes jsem navštívila zahradnictví "Chládek" a pochopitelně odtamtud se bez kytky odejít nedá winking smiley , tak jsem si udělala radost a zakoupila žlutou dřevitou pivoňku (doufám, že bude opravdu konečně žlutá) a japonskou kalinu Pink Beauty.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 11:16
     
    415929835_771849921606320_290276827579848303_n.jpg

    hmm- krásná kytka. chrymky mám taky ráda. thumbs down love smiley

    a posílám kytku z karafiátů / internet

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (03.01.2024 12:16)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 22:28
     

    Já jsem měla karafiáty vždycky ráda. Pamatuji si, že jsem ke dvacetinám dostala 20 karafiátů, které byly koupené přímo v zahradnictví, takže byly čerstvě uříznuté. Vydržely mi tehdy hrozně dlouho.

    A svatební kytici jsem měla taky karafiátovou. Tehdy byly hitem svatebních kytic gerbery a já je nechtěla. Ani teď je nemám moc v oblibě, i když gazánie, které jsou jim hodně podobné, v létě mám v zahradě a líbí se mi moc.

    Před pár roky mívali v lidlu drobnokvěté rozvětvené karafiáty, ráda jsem si je kupovala domů do vázy. Dlouho vydržely, ev. se ještě daly odlomit postranní květy a dát do menší vázičky.

     

    Vánoční hvězda se mi vydařila loni i letos. Loni jsem koupila červenou a letos krémovou. Asi jsem měla kliku, že jim nenastydla někde cestou nebo v obchodě, já ji taky nepřevážela v době mrazíků. Stále je pěkná, listy jí neopadávají... Tu loňskou jsem měla až skoro do letošních Vánoc, ale moc jsem se jí nevěnovala, už to byla taková chudinka, tak jsem ji vyhodila a koupila tu krémovou.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.01.2024 22:30)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 03.01.2024 22:41
     

    Vybavilo se mi, že bývávaly ty karafiátky v Lidlu často. Teď jsem je tam hodně dlouho neviděla. Mají prý dostávat tulipány. Taky dokážou vydržet, asi týden a prý dodávají energii, jsem někde o nich četla. Vyrážím zítra do civilizace, tak třeba něco bude ke koupi. Chybí mi zrušené ZC na okraji HK v Kuklenách. Je to tam odstraněné, jak by tam 30 let skleníky a prodejna nestály. nj. je to život.

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 00:37
     

    Karafiátky docela zmizely.Z Lidlu skoro úplně. Někdy je vídám v Kauflandu. A zmizí ještě víc skleníků a zahradnictví si myslím. Je to energeticky dost náročná výroba. A ceny jdou nahoru. Navíc je to ještě zbytná věc, tudíž je to jedno z prvních, co se přetane kupovat. sad smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 10:13
     

    Taky jsem měla svatební kytici z růžových karafiátů.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 10:32
     

    vánoční hvězdu - spíše menší hvězdičku z Lidlu- jsem dostala před vánoci od Silvy. je bílá a hezky drží - thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 12:53
     

    Dnes jsem objevila a koupila drobné karafiátky v Kaufu, růžové. Potřebovala jsem chryzantemy na zítra, na rozloučení, ty jsem koupila v Lidlu, až 3tí prodejna, ale teda nádherný. Teď bude odpočinek s kafíčkem. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 13:19
     


    Taky mi je z toho pokaždé smutno, když jedu kolem.. co já se tam najezdila a co já tam nechala peněz! winking smiley grinning smiley

    alenak napsal(a):

    Vybavilo se mi, že bývávaly ty karafiátky v Lidlu často. Teď jsem je tam hodně dlouho neviděla. Mají prý dostávat tulipány. Taky dokážou vydržet, asi týden a prý dodávají energii, jsem někde o nich četla. Vyrážím zítra do civilizace, tak třeba něco bude ke koupi. Chybí mi zrušené ZC na okraji HK v Kuklenách. Je to tam odstraněné, jak by tam 30 let skleníky a prodejna nestály. nj. je to život.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 13:39
     

    Já jsem si ještě vzpomněla na kaly. Když jsem se vdávala, odmítla jsem gerbery a bohužel i kaly (tehdy i připadaly takové "staromódní", protože je ve svatební kytici měla moje mamka a taky jsme je pěstovaly doma, takže mi přišly i "obyčejné"). Dnes bych si je s chutí jako svatební kytici vybrala. Ale ty gerbery, ani nevím proč, mi prostě k srdci nepřirostly. Možná i proto, že často ve váze dlouho nevydrží. Sama bych si je nekoupila, ale občas se u mě ocitnou jako dárovaná kytice, potom je holt vezmu na milost.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 04.01.2024 13:43
     

    Mně nevadí ve vazbách a když jsou nadrátkované... to potom vydrží mít narovnané hlavičky. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 16.01.2024 14:32
     

    Udělala jsem objednávku u Starkla. Ani nevím, možná poprvé v životě. V devadesátkách chodívaly katalogy, to jsem byla malá. A moc mě to teda nenadchlo. Samé sady po třech a od další rostliny sleva, ale já potřebuju vědět odrůdu a barvu, ne nějakou směs.

    No chtěla jsem hlošinu, tak snad bude. Všude jinde je vyprodaná.

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 16.01.2024 16:26
     

    Já kdysi u Starkla objednala panašované 2ks fikovníky carica, došly úplně jiné každý jinačí. Reklamovala jsem to, poslala jsem mu na snímku jak vypadá panašovaný fikovník i s plodem. No furt mi tvrdil že jsou to ony, že to poslal dobře, ještě ani neplodily zřejmě zkončí rostliny v Bio.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 16.01.2024 19:58
     

    Mám difenbachii a photos koupený v Baumaxu. U obou kytek mi hnědnou luoena. Přesadila jsem je a stejnak jdou do kopru🤔😡

     
  • Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 16.01.2024 20:45
     

    Irisko, nejsou přemokřený? Anebo nastydlý, jestlis kupovala teď někdy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kytičky pro radost - nákupy

    Datum: 16.01.2024 21:32
     

    Irisko, taky bych řekla, že nastydly. Nejhorší je přeprava v mrazech, i studené větry a přenos do auta. Přeji, ať se zvetí. Já včera přesazovala vánoční čemeřici. Už byla přesazena, ale zapomněla jsem ji ve skleníku, i když obalenou několikrát netkankou. Včera na ni nebyl pěkný pohled . Silně zredukována, plíseň. Za blbost se platí, hlavně že to vím. grinning smiley Snad ji zachráním. please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.