čtvrtek 28. března, 16:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: juhaj
Status: začátečník

Prosím o radu, co to asi je

Datum: 04.03.2017 19:14
 
p_20170304_135539.jpg

Dobrý den, před nějakou dobou jsem si objednala semena sapanu a citlivky. Něco se chytlo, dala jsem je na okno našeho kamrlíku, je tam západní Slunce a teplo. Časem mi začli jakoby od konečků odumírat a schnout, až zašlli. Na podzim, po hodně dlouhé době jsem pár semen ještě objevila mezi semeny k výsadbě. Na podzim jsem je znovu zkusila zasadit, vyrostl jeden sapan a pár citlivek. Umístila jsem je na stejné místo jako minulé. Moc nerostli, ale něco dali. Bohužel, asi před měsícem (ani ne), pronikl do kamrlíku kocour a schodil je. Leželi dost dlouho vysypaní na zemi. Ale chytli se a pokračovali v růstu. Teď začli znovu odumírat, jako ti minulíí. Napadlo mi, že by to m ohlo být silnějším Sluncem.Ale zas jsem četla, že Slunce a teplo potřebují. Pokud by to Sluncem bylo, pomohlo by přestěhování do chladnějšího, ale se Sluncem východním, tedy kratším, pokoje? Posílám fotky a děkuji za radu. Jarka

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 04.03.2017 19:16
     
    p_20170304_135501.jpg

    Ještě další foto

     
  • Autor: Reklama

    Re: Prosím o radu, co to asi je

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 04.03.2017 20:12
     

    Já bych spíš řekla, že tam bude sviluška. Vemte si lupu a prohlédněte si pořádně rostliny. Hlavně mezi lístky atd.. Nevidíte tam náhodou jemné pavučinky?

    Svilušky jsou velké 0,4 až 0,7 milimetrů. Následkem sání svilušek jsou listy drobně skvrnité. Na napadených rostlinách se na spodní straně listů a vrcholech výhonů objeví jemné pavučiny. Silněji napadené listy postupně hnědnou a předčasně zasychají.

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 05.03.2017 18:57
     

    Tak jsem si na to vzala lupu a ještě rozsvítila, ale pavučinky tam nejsou, je to jen seschlé.

     
  • Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 05.03.2017 19:05
     

    Juhaj, nevím, těžko říct, já svilušky nevidím ani s lupou, slepá nejsem, nosím tak jednu dioprii na čtení. Ani pavučinky nemívám, přesto mi zničily spoustu fuchsií. A zbavit se jich v bytě a teple je docela problém.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 06.03.2017 09:26
     

    ty pavučinky jsou krásně vidět, když se rostlina postříká vodou ve spreji.

     
  • Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 06.03.2017 09:59
     

    Pinko, já jen jak mám podezření, doma ne, tam problém nemívám a pokud jo, tak kytku nemilosrdně likviduju, stříkám. Na nic nečekám. Letos mi to zachránilo hodně fuchsií.

     
  • Autor: JanaNovo
    Status: nováček

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 16.03.2017 10:11
     

    Dle mého jsou to svilušky. Našla jsem na [homezin.cz] návod jak se svilušek zbavit bez chemie. Píšou tam o cibulovém roztoku, který na pokojovku nastříkáte a do pár dní máte hmyzázky pryč. Je tam i přesný postup. Jinak já už s nimi mám dost zkušeností, pořád se objevují, už mě to fakt neba. Venku s nimi problémy nemám, ale ty pokojovky mi pořád oblézají.

     
  • Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 16.03.2017 11:37
     

    Nemyslím, že by je zdolala cibule, na svilušky to chce pořádný kalibr, aby se zničily dokonale.

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 03.04.2017 10:23
     

    Dobrý den, děkuji všem za odpovědi. Dlouho jsem zde nebyla, ale za to mám vypozorováno, že se asi bude jednat o vámi zmiňované svilušky. Občas jsou vidět vlákna. Zajímavé je, že vedle stojící kaktusy, ani sadba papriček, melounů a rajčátek to nemá, ani nikdy neměla, dávám je tam každý rok kvůli teplu. Vánoční kaktus je letitý, zrovna dokvétá. Takže asi rostlinky znovu odepíši, zatím bojují, ale jsou slabé. Zkusím znovu vypěstovat jinde. Díky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 03.04.2017 11:43
     

    roste vodou,to nemaj rádi winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 03.04.2017 12:05
     

    voda , ocet , jar thumbs down

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Prosím o radu, co to asi je

    Datum: 07.09.2017 13:09
     
    p_20170906_175858.jpg
    Další fotografie:

    Dobrý den, tak je podzim a já poprosím o další radu. Takže,rostlinky výše opravdu zašly, nejprve to vipadalo, že se chytí, ale bohužel. Koupila jsem několik semínek citlivky a zasadila je. Bohužel, vzešla jen jedna. Ale zase docela prospívala, v červnu jsem jí dala z verandy ven, teď je spátky na verandě. Posílám foto, dokonce jsem na ní našla plody (?). A teď jak dál. Prosím, kdo jim rozumí, dočetla jsem se, že mají rády vlhko, v koupelně být nemůžou, ale je doporučena i kuchyň. Tam taky moc místa není, na lednici by jí to asi vadilo, co roh horní skříňky, mezi oknem a skříňkou je lednice. A mám ji rosit? Dále, zdá se mi nějaká řídká, podle jiných fotek na netu, je to tak dobře?

    Citlivka se stala mojí prestižní záležitostí, uvítám jakékoli rady, např kdy už dát domů a tak. Děkuji za odpovědí Jarka

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.