pátek 29. března, 14:52 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: juhaj
Status: začátečník

Mandarinka

Datum: 20.06.2014 14:35
 

Dobrý den, můžu se zeptat?

V dubnu jsem koupila mandarinku, měla by to být sladká odrůda, je roubovaná. Po přesazení hned začala pěkně růst, jedna z větviček jde rovně, rozdvojuje se a na konci má každá po jednom květu. Nejprve n téhle větvičce a pak asi ještě ve dvou případech se před dvěma dny začaly listy nejblíže kmínku se překlápět dopředu, takže vrchem leží na větvičce. Rostlinu mám na prosklené verandě, zalívám každý večer většinou dršťovkou ze sudu, hnojím 1x za týden hnojivem pro pokojové květiny. Je prosím, někde chyba a kde?

Dále pak, vylouhovala jsem si od slepic přírodní slepičí hnojivo, je vhodné i pro pokojovky, včetně mandarínky? A do třetice: pokud mandarinku dám přezimovat, půlka pěstitelských návodů má od 0-10C, druhá 15-20C. Jak to řešíte vy? Děkuji za odpovědi Dana smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Mandarinka

    Datum: 20.06.2014 14:49
     

    Bez fotky ti nikdo neodpoví na to, co jí je. Podle popisu by to mohlo být vadnutí. Ale to neznamená, že jí chybí voda. Mohla být klidně přelitá a kořeny teď vodu nepřijímají. Zkus vyfotit. A s tou teplotou v zimě se to má asi tak. Záleží na tom, na jaké podnoži je naroubovaná. Fsou podnože na chladné zimování a pak na celoroční pěstování v bytě. Odkud ji máš, to bytí napovědělo. Nebo pokud jsou nějaké informace na rostlině, tak je opiš.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Mandarinka

     
     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Mandarinka

    Datum: 20.06.2014 15:30
     

    Děkuji za odpověď, nejpozději v sobotu ji nafotím a snad ještě seženu něco od koupi.

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Mandarinka

    Datum: 20.06.2014 20:14
     
    Další fotografie:

    Zdravím, tak jsem to nafotila ještě dnes. Je to přes mobil, snad to nevadí, foťák má vybitou baterku. Nejprve jedna část, pak druhá a ještě jsem přidala celou rostlinu. Když jsem došla s práce, tak jsem zjistila, že má další poupě. Zem byla suchá, ale pod povrchem byla mírně zavlhlá. Miska suchá. Je to Citrus recitulata. Upozornění tam bylo, že v zimě přechovávat v mrazuvzdorné místnosti, ale nic víc. Děkuji za odpovědi

     
  • Status: expert

    Re: Mandarinka

    Datum: 20.06.2014 20:52
     

    Na mě to působí jenom jako povadlé z nedostatku vody. Když ji zaleješ, také se to nezlepší? Pokud to po zalití zůstane stejné, doporučila bych rostlinu vyndat z květináče a zkontrolovat kořeny. Měly by mít světlé konce. Chtělo by to přesadit ji do nového substrátu. Kupované rostliny bývají v lehké rašelinové půdě a hodně snadno přesychají. Potom voda substrátem jenom proteče.. Prostě by to chtělo přesadit do nového substrátu rašelina:písek:zemina(nejlépe z krtince) v poměru 2:1:1 (tak nějak přibližně) a dát do polostínu. Do substrátu bych přimíchala nějaké organické hnojivo

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Mandarinka

    Datum: 21.06.2014 09:23
     

    Děkuji za odpověď smiling smiley , zkusím ji pořádně zalít. Nerady bych o ní přišla, proto ta obava. Když mi přišla, tak jsem ji nechala den v původním kořenáčku a pak jí přesadila do většího, kde jsem dala trochu rašeliny, zeminu z obchodu a hrubý písek. Tak snad to s ní dopadne dobře. Hezký den

     
  • Status: expert

    Re: Mandarinka

    Datum: 21.06.2014 10:01
     

    Příště nepřesazuj hned, nechej nejméně na aklimatizaci aspoň 14 dní. Tímto zažila 2 šoky, takže se musí trochu vzpamatovat. Jak jsem psala, polostín a pořádně prolij vodou, ale nesmí v ní stát, po hodině příp. vodu z podmisky vylít. Znovu zalít po proschnutí, ne po vyschnutí nono smiley winking smiley

     
  • Autor: juhaj
    Status: začátečník

    Re: Mandarinka

    Datum: 23.06.2014 11:20
     

    Tak jsem zalila podle rady, trochu to pomohlo. Ale našla jsem za víkend další tři poupata, tak snad se jí daří dobře, když se tak snaží smiling smiley . Hlavně aby z nich něco bylo mls smiley .

     
  • Autor: tikxka
    Status: nováček

    Re: Mandarinka

    Datum: 25.02.2015 12:19
     

    dobrý den, někde jsem se dopočula, že je potřeba právě tomto čase mandarinky přistřihnout. Nevím zdali to platí jen pro podzimní vysázení nebo je to jaksi furt. No možná by právě to mohlo pomoci Vašemu citrusu. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.