úterý 23. dubna, 17:53 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Kvetoucí pokojovky

Datum: 10.08.2008 09:33
 
f 2.jpg
Další fotografie:

Aby byly pěkně pohromadě...

kvete mi honzík, ten obyčejnej

A toto se chystá..netuším jaká bude.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 09.09.2021 09:41
     
    20210909_085955[1].jpg
    Další fotografie:

    Krásně mi vykvetla orchidea, která už několik let nekvetla (ta dolní)

    A taky lagerstroemie. Mela jsem ji přes zimu v ložnici, a na jaro dala na zahradu. Ale tam to moc nezvládala, bylo na ni moc ostré sluníčko (i když byla částečně krytá pod stromem) a všechny lístky jí opadaly.Tak jsem ji raději zase vrátila do ložnice (máme tam velké okno/balkonové dveře) a teď se odvděčila květy. Tak to vypadá, že už v té ložnici zůstane, holt z ní bude pokojovka grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kvetoucí pokojovky

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 09.09.2021 11:17
     

    kiko, pěkná thumbs down

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 13.09.2021 15:13
     
    neomarica (1).jpg
    Další fotografie:

    Konečně kvete Neomarika.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 16.09.2021 20:25
     
    241987811_10217438747874835_1693106165781813018_n.jpg
    Další fotografie:

    Pokojovky mám ještě venku, jsou tam trochu namačkané, tak jsem dnes objevovala květy, o nichž jsem neměla ani tušení.

    Z voskovky mám radost, kvete poprvé, pěstuji ji z malého řízku.

    Tradescantia sillamontana se rozjela, má velké přírůstky a krásně kvete, jen by potřebovala přesadit.

    Na smrdutce se objevilo poupě.

    Anturie byla taková nanicovatá. Teď jsem ji vytáhla na světlo boží (byla zastíněná mnoha jinými většími pokojovkami) a ona je plná květů!

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 17.09.2021 07:35
     

    Berdo , ta je krásná - neznám eye popping smiley thumbs down

    Spike , anturii asi ten polostín udělal dobře. je krásná . thumbs down

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 17.09.2021 08:57
     

    Berdo, taky neznám, ale je moc pěkná.

     

    Spike, mám voskovku ještě po tatínkovi, pravidelně kvete a to je v noci vůně! A na květech mívá takové sladké kapičky, jako dítě jsem je ochutnávala. winking smiley

    Anturie se ti povedla. Tu jsem nikdy neměla, ale pro mě je to taková exotická kytka. Dřív se dávaly do svatebních kytic, že?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 17.09.2021 10:38
     

    Kiko, anturii jsem měla před lety nádhernou s obrovskými květy jak z květinářství. Potom vyčouhla, já ji zkrátila, chvíli se jí dařilo i tomu uřízlému a zakořeněnému vršku, ale potom najednou zašla. Další pokusy o pěstování nových anturií se mi nedařily, tahle taky vypadala, že půjde za svými předchůdkyněmi, ale najednou se zmátořila a je krásná. Jen ty květy nemá ty "pravé", co bych chtěla.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 17.09.2021 11:44
     

    co já už těch kytek měla winking smiley -- anturii i s velkým nazelenalým květem .. všechno kdysi Hornbach . a těch peněz , co to stálo . no ale měla jsem z toho radost .. konkrétně anturie mi moc dlouho nevydržely. confused smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 17.09.2021 12:03
     

    Kaaj, škoda slov u mne .... mraky kytek, nějak od dob, co se nastěhovali Tony s tátou, jde vše thumbs up , netuším proč ... a anturie, měla jsem několikero, neumím, zajdou vždy stydlin smiley a já je mám tak ráda.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 17.09.2021 12:33
     

    Aha, ale i tak vypadá kouzelně. Tak držím palce, ať se jí u Tebe i dál líbí.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 18.09.2021 07:37
     

    Spike thumbs downhezky ti kvetou,taky jsem tu anturii měla,asi ji neumím pěstovat,voskovku mám,letos ale nekvete,protože je ostříhaná,měla už šílený šlahouny.

     
  • Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 18.09.2021 19:12
     

    Pokojovky mi letos nic zvláštního nedělají. Asi bude potřeba zase trochu přeselektovat a pořídit mladší. Nemají tu v zimě optimální podmínky. A dneska už jsem stála u popelnice a chystala se zlikvidovat všechny orchije. Nemůžu se zbavit červců. Myslela jsem po všem stříkání, že se přes léto venku pochlapí. Vyzkoušela jsem už všechno možný. Nakonec jsem objevila ještě jednu věc, tu jsem nezkoušela a doteď nikde nečetla. Ohřát vodu na padesát stupňů a v tom je 20 minut máčet. Co vypadaly slušněji jsem namočila jen květináče a rostliny osprchovala horkou vodou Další jsem úplně vysypala ze substrátu a polovařila jsem je celé. Teď se ještě musí ne stříkat ale prolít Mospilanem. Tak jsem zvědavá. To už je poslední šance. Pak jdou bez milosti.Možná, že ani tu procedůru nepřežijí.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 18.09.2021 19:30
     

    já jsem zlikvidovala před 14 dny cymbidia. nekvetly , usychaly jim listy a jenom s nima práce. navíc zabíraly v koupelně místo . . ještě tu mám k likvidaci dvoje kaly. celkem se jim dařilo - dokonce jedna vytvořila velký semeník . ale taky -- kam s nimi na zimu a moc se mi ty malé fialové květy nelíbily. na chodbě mám ještě na okně dva vánoční kaktusy , na horním na chodbě ibišek a dost velký fylokaktus / s plochými listy / takže než to všechno zaliju - ošetřím -

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 18.09.2021 21:05
     

    Kájo, já jsem cymbidia pročistila před létem, když šly ven. Nechala jsem 3 květináče, stejně problém se zimním uchováním.

    Regino, já zas někde četla, že na různé potvory je dobrá originál kola, postřik že se po týdnu opakuje, ale nezkoušela jsem. Kdysi jsem červce s něčím přitáhla a vše jsem zlikvidovala, nepodařilo se mi tenkrát zničit. Přeju, abys to zvládla, ale je to boj. Ta voda mi přijde hodně horká, aby nebyly popálené, za vyzkoušení nic nedáš, maximálně v akci nové orchidejky. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kvetoucí pokojovky

    Datum: 19.09.2021 09:31
     

    Aleno, Colu jsme nečetla. Jak jsem psala, kdybych nenarazila na ten článek, tak byly už pryč a koukala bych po akcích grinning smiley anebo taky ne. Mám toho na péči i bez nich dost. Ale ještě jsem vzala v úvahu, jak se dědek snažil o ně pečovat, když jsem byla ve špitále.Navíc to má celkem logiku. Teplota mi přišla taky vysoká ale zase bez ní by se nerozpustila vosková ochrana těch prevítů.

    Nakonec stejně by se vyhodily. Zatím jsem pokus okukovala a listy drží, nijak nehadrovatí, kořeny co jsou vidět, jsou zelené. Ale je brzy. K článku tam byla diskuse a někdo tam psal, že mu podobnou kůru poradili v botanické zahradě Na Slupi.Fakt je, že profi se třeba cibule rostlin suší taky při dost vysokých teplotách kvůli ničení škůdců. Taky kolem padesátky jsem někde četla. Ale je to pokus. Aspoň až je budu případně likvidovat, takto bude s pocitem, že jsem udělala co šlo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.